Mehano modeli

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ALCO je meni osobno u odnosu na EMD/SD starije modele smijesan zbog izgleda.
Sam EMD ima bolji,robusniji izgled od ALCO-a.sam zvuk motora da i ne spominjemo,
Samo do ere GE modela kojih imam 3 u kolekciji a u dolasku i 4-ti.
A Mehanov SD35,koji je po meni SD24 sa spustenim nosom nisam imao u kolekciji,pa nemogu nista reci.
Stavi par slika,pa da i mi Ameri otvorimo jednu debelu diskusiju oko necega
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
@brojcile,slozi nam tabelu da popisemo SD 40 modele od Mehana.
Prvo SD-i,pa GP-i,pa RS-i,itd
Pozeljno da u temi ispod tabele budu i slike lokomotiva za potvrdu?
Nema smisla navoditi uprave bez slika?
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Mehano SD35 su odlične za vuču, teške, imaju zamajce... jedino mi se ne sviđa kako je ograda urađena sa desne strane (ima isto ono prelamanje, iako je sa te strane platforma lokomotive potpuno ravna i bez tog "podignutog nivoa". Gledajući skoro neke slike na netu, mislim da je Mehano otkupio ili pozajmio kalupe za ove lokse od PEMCO proizvođača koji je kratko opstao. Jednostavno izgledaju identično, samo je Mehano malo preinačio šasiju i poboljšao pogon (mislim da su ove PEMCO imale pogon na samo jedno postolje).

Mislim da su EMD lokomotive omiljenije i interesantnije od ALCO. Verovatno zbog istorije EMD-a i napretka u proizvodnji lokomotiva u odnosu na ALCO.
Mene taj Mehanov SD-35 podsjeca na ROCO-eve modele.
Imam par modela GP-a,i isti su kao i Mehanovi.
Mislim na nacin izrade i debljinu ogradica.
Cak su i neki stariji SD 40 modeli dolazili sa kopcama na sasiji ali se ocito od toga odustalo zbog Mehanovog R2 radijusa koji je...Ispravite me?
 

RailMaster

Član foruma
A Mehanov SD35,koji je po meni SD24 sa spustenim nosom nisam imao u kolekciji,pa nemogu nista reci.
Stavi par slika,pa da i mi Ameri otvorimo jednu debelu diskusiju oko necega

OK, evo ovo su par slika PEMCO modela. Pogledaj evo školjku, sve je maltene identično, detalji, otvori za gelendere, kao i uzvišeni gelenderi na desnoj strani lokse. Na trećoj slici se vidi šasija sa pognom. Gomila tegova i samo jedno pogonsko postolje, sa motorm u fazonu TYCO modela.

Pemco_SD35_Rock_zps260304cb.jpg
pemco_sd35_catalog.jpg
pemco_sd35_underframe_motor_detail.jpg

Mehano je to promenio i njegova šasija je sada od metala, centralno postavljen motor koji ima dva zamajca i pokreće oba postolja. Ona su identična kao za SD40 lokse, samo što su u stilu prvih Mehanotehnika postolja - nemaju onu kutijicu za kapler. Dakle spojili si 3 u 1 što se delova postolja tiče, ali model vozi sjajno. Ima obične lampice, ali se pale direkcionalno.

Mehano EMD SD35 CN Loco 5.jpg Mehano EMD SD35 Delaware & Hudson Loco 4.jpg

Izuzetno su teške i mogu mnogo da povuku. Ono što je još drugačije je to da su ovi modeli pakovani u stiroporska ležišta, precizno oblikovana da prisno obuhvate model, umesto onih PET ležišta pomoću kojih je Mehano sve svoje ostale modele pakovao u kutiju.

Ovo su mi slike od ranije, ali ako želiš slikaću iznova i iz nekog još ugla. Imam dva Mehano SD35 modela, D&H i CN-NA.
 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
@brojcile,slozi nam tabelu da popisemo SD 40 modele od Mehana.
Prvo SD-i,pa GP-i,pa RS-i,itd
Pozeljno da u temi ispod tabele budu i slike lokomotiva za potvrdu?
Nema smisla navoditi uprave bez slika?
Joj ja nemam nista od Mehano modela..mozda imam ono sto sam ti pricao ali to nista nije kompletno!
 

hyperion

Veteran foruma
Ono što je još drugačije je to da su ovi modeli pakovani u stiroporska ležišta, precizno oblikovana da prisno obuhvate model, umesto onih PET ležišta pomoću kojih je Mehano sve svoje ostale modele pakovao u kutiju.
Tu si u krivu. Moja Mehano GG1 ima stiroporsko ležište.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
To mogu i ja da uradim, imam u kompu dugogodišnje sakupljane slike skoro svih dizel lokomotiva koje je Mehano proizveo kako za domaće tako i za strano tržište. Samo, ima ih mnoooogo. :)
Pa da recimo slozis nekakvu tabelu koja nece zauzimati puno prostora,
mislim na nebrojeno puno slika bez ikakvog reda,naravno u dogovoru sa Moderatorima,
to bi bilo OK:palci_gore:.
Da slozis u svaku sliku po redu 5,6 modela,sa natpisima uprava u produzetku,to bi bilo to?
Ili sloziti u kakav file koji moze preuzeti tko zeli.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da znam i imam vremena vec bi bilo..?
 

RailMaster

Član foruma
Pa moglo bi tako, mada bi slike lokomotiva onda bile previše male (neke i nisu mnogo velike). U jednom postu može da se zakači 5 slika, to je taman 5 lokomotiva. Pored svake slike mogu da stavim oznaku železnice. Slike su sve u JPG formatu i nisu mnogo velike što se veličine fajla tiče.
Iako bi se ovo uklapalo po naslovu tvoje teme, da li da ih poređamo ovde, ili da otvorimo zasebnu temu u ovu svrhu?
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Dali si igdje medju svim tim Mehanovim SD modelima naletio na koji Norfolk Southern?
Ja imam jedan zeleni Southern,drugi sa lijeve strane na prospektu.
Od NS modela imam samo RS-e,druge modele u toj shemi nisam vidio.
 

RailMaster

Član foruma
Nisam, ta RS-11 lokomotiva je jedina za koju znam da je Mehano bojio u tu šemu. Što je šteta, jer bi SD-40 izgledala dosta upečatljivije. Ipak, iz nekog razloga, u Mehanu su se opredelili da imitiraju GP38 lokomotivu, ali su za to odabrali svoj ALCO RS-11 model, iako se radi o EMD lokomotivi (možda bi GP18 bila bolji izbor). Verovatno se mnogi sećaju da su na taj svoj ALCO RS-11 model često (ne uvek) stavljali siva postolja karakteristična za EMD dvoosovinska postolja. Ova RS-11 lokomotiva je bila i kataloški nuđena kod "Model Power" distributera, kao jedna od izdanja ALCO RS-11 lokomotiva koje su tada imali u ponudi.
Evo na ovoj slici se vidi prava GP38 lokomotiva, u bojama te železnice i sa istim brojem:
ns2880a.jpg
 

RailMaster

Član foruma
Inače, zelena Southern SD-40 lokomotiva je bila rađena i sa Champion dekalima. Verovatno je bio neki reklamni potez ili šta već. Model je bukvalno kao da su na izvornu Southern verziju dodali dekale i natpise proizvođača svećica "Champion". Lokomotiva je takođe bila izlistana među ponuđenim modelima, sa kataloškom oznakom M365.
Broj 5707 u istom fontu dele Southern, Champion i Santa Fe od SD-40 modela, a kasnija CNJ i Santa Fe (wb) od ALCO RS-2 modela iz Mehanove ponude.
M365 EMD SD40 Champion.jpg
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da,na svim RS-ima NS uprave koji su bili u mome posjedu su bila ta siva postolja.
Imam ih namjeru zamijeniti odgovarajucima kad se ukaze prilika.
A SD Southern je dobio crnu sasiju,ova bijela mi je bila previse bijela.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
U radionu je stigao SD sa standardno potrganim ogradicama ali je zato ostatak modela u
zadovoljavajucem stanju pa sam se bacio na posao.
P1010302 (2).JPG P1010303 (2).JPG
Ogradice slozene,slijedi ugradnja ralice sa obje strane kao i rasvjete.
Stepenice i catwalk u crnu,zuta linija po duzini frema.
P1010310 (3).JPG i.JPG
Malo igranja sa narancastom bojom po Southern SD-u.
Izgleda zanimljivije?
P1010309.JPG
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Finito!
Za mehano model i predobro.
P1010317.JPG P1010318.JPG P1010319.JPG
Jedino moram preurediti jedna klijesta da kod ucvrscivanja zice i klamerice uhvati zicu i povuce nju skroz
do vrha usice samog okomitog nosaca ograde(klamerice).
Sada ponoviti ovaj postupak desetak puta,da dotjeram i ostale modele ovako.
 

1borna

Veteran foruma
Odlično ali jedino broj na lokomotivi odskače (vidi se da je rukom nacrtano). Probaj ga izrezati iz nečega odštampanoga, ili letrasetom?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh