Modelarske novosti za 2016. godinu

malimiha

Član foruma
Svi znamo, da je na ex-YU teritoriji od domačih modela malih željeznic tuga napram ostalim zemljama. Da napomnim Roco je naznanil več nekolko modela pa ih onda za nekolko mijeseci skida. Najviše je tu napravil ACME, ali od kad su u Kini zatvorili MG i kod njih je zakočilo.
Čuo sam od jednog prijatelja da se lobira kot Moko da napravi novu lokicu, tak nešto kak je napravil Đuru. Meni se takva gesta jako sviđa. Ili tko zna kaj više?
 

Davor

Veteran foruma
Prva Piko novost za 2016. g. Doduše, samo je jedan model u pitanju i to Francuski, ali može se reći da je počelo s najavama.
http://www.maurienne-trains.com/images/Image/Fichier-PDF/PIKO023 du 25-11-2015_sp.pdf

Prijedlog - ova tema bi se mogla preimenovati u "Modelarske novosti za 2016." ;)
Biće kroz koji minut.

Hajde da onda ponovim link sa najavom Hellas Istanbul expressa. :)
http://www.modellbahnshop-lippe.com...2-0-0-0-19-5-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
 

nik

Veteran foruma
Neka kenedija naprave, to bi bio povijesni potez i ekonomski pun pogodak.
Ako će to raditi Moko onda ćemo, kao što je bilo i sa Đuricom, dobiti poseriju 100 kao SŽ sa i bez klime te podseriju 400 kao JŽ i SŽ i ništa više a u tom slučaju bolje da ju se i ne ide raditi.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Možda da za tebe ali ne za većinu drugih modelara a onda je komercijalni rezultat katastrofa poput Đurice...
Ma nek je neko serijski izbaci i pokaže nam u praksi kako i šta će biti... ;)
Šalu na stranu, volio bih da grešim ali mislim da smo svakim danom sve dalje i dalje od neke serijske proizvodnje Kenedija, bez razlike na podseriju... :papa:

Nego, da premestimo ove postove u raspravama za Kenedije a da ovu temu ostavimo najavljenim novitetima? :hmmm:
.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Možda da za tebe ali ne za većinu drugih modelara a onda je komercijalni rezultat katastrofa poput Đurice...
ti si naprosto nemoguć čovjek! odakle ti tolika negativa? odakle to izvire?

Zašto bi Kennedy doživio fijasko kao Đurica? kome je napravljen Đurica? na listi omiljenih lokomotiva iz doba JŽ označio bih ga kao potpuno sporednu lokomotivu. Trebali su umjesto Đurice uraditi Kennedya pa bi vidio šta je prodaja....
Samo mi nemoj krenuti s onim teorijama "ko bi kupio tu lokomotivu kad nigdje nije vozila van Juge osim do Spielfelda i do Grčke"... pa šta da nije? Jel ovdje kad vozila SD40? ili GP38?? A koliko modelara samo s ovog foruma ima ove dvi navedene amerikanke....

Ja ti garantiram da od njemaca ne bi stigao na red za svoj primjerak serijske 661...

Sve ostalo su suhoparne tlapnje
 

nik

Veteran foruma
ti si naprosto nemoguć čovjek! odakle ti tolika negativa? odakle to izvire?

Zašto bi Kennedy doživio fijasko kao Đurica? kome je napravljen Đurica? na listi omiljenih lokomotiva iz doba JŽ označio bih ga kao potpuno sporednu lokomotivu. Trebali su umjesto Đurice uraditi Kennedya pa bi vidio šta je prodaja....
Samo mi nemoj krenuti s onim teorijama "ko bi kupio tu lokomotivu kad nigdje nije vozila van Juge osim do Spielfelda i do Grčke"... pa šta da nije? Jel ovdje kad vozila SD40? ili GP38?? A koliko modelara samo s ovog foruma ima ove dvi navedene amerikanke....

Ja ti garantiram da od njemaca ne bi stigao na red za svoj primjerak serijske 661...

Sve ostalo su suhoparne tlapnje
Nisi pažljivo čitao što sam napisao. Ovaj tvoj citat mog odgovora Monu se odnosio na to da bi se moglo dogoditi, u analogiji sa Đuricom, da Moko jedino podseriju 400 napravi kao JŽ a 100 samo kao SŽ (što bi Monu odgovaralo ali ne i većini nas ostalih). Nije Đurica doživjela fijasko jer je nezanimljiva nego zato jer je napravljena u hrpi verzija za samo jedno tržište - slovensko a ono je ipak premalo, dok ostale verzije nisu ni razmatrane (primjer; legendarni Tauern Express kroz Liku ranih 70-ih vučen sa dvije 642 - a Moko nije niti jednu 642 napravio sa JŽ oznakama). Kennedy je odličan izbor za napraviti kao model ali ne tako da se odabere nekoliko slovenskih podverzija detalja pa da onda izađe samo hrpa SŽ modela i možda jedna JŽ ŽG Lb i to najvjerojatnije samo sa žutom crtom bez velikog natpisa.
 

nik

Veteran foruma
A kome je ACME napravio mopeda? da se ubiješ od tržišta za tu lokomotivu...
Slovencima (jer je stvarno 'njihova'), Hrvatima (jer je i 'naša' - vozila je u Rijeku), ostalima iz exYU (jer je i 'njihova' - bila je JŽ) i Talijanima (jer vozi kod njih i jer su ju oni napravili pa je riječ i o nacionalnom ponosu - a talijani i nisu baš puno izvozili lokomotive nakon ere parnjača) a nije nebitno da su komponente mehanike već imali i da se dosta dijelova može kasnije koristiti i za Žutku/Meha. ACME još nije napravo JŽ Mopeda ali to će sigurno doći na red osim ako se nešto tu dugoročno ne izkomplicira zbog stečaja MG.
 

Stanley

Poznati forumaš
kome je napravljen Đurica? na listi omiljenih lokomotiva iz doba JŽ označio bih ga kao potpuno sporednu lokomotivu.
Ne bih se baš složio da je bila sporedna. Osim Tauern Expressa (primjer koji je spomenuo nik) vukla je u zaprezi 2x642 i ponekad 642+643 sve brze vlakove kroz Liku - od Zagreba do Knina i obratno - od ranih šezdesetih do dolaska 664, zatim brzi Beograd - Prizren od Kraljeva do Prizrena, pa brzi Novi Sad - Sombor via Vrbas, pa putničke po Zagorju i tko zna gdje još. Spominjem samo vlakove u kojima sam se ja vozio. A o teretnjacima da ne govorim... Siguran sam da bi Moko s JŽ 642 napravio dobar posao.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh