Modelarske novosti za 2016. godinu

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Oni bi trebali biti kao stari Jouef i Rivarossi, zar ne?
Ja imam baš FS Habis, sa kosom žutom crtom od Rivarossija

Da još malo preciziram: Habils kojeg će, ako je vjerovati fotografijama, u modelu proizvoditi LS Models, i SŽ / JŽ Habis-z, imaju različite čelne i bočne stranice, donje nosače i još neke detajle. Ne vjerujem da će LS Models izraditi model SŽ vagona po uzoru na Habis-z, tako da će to najvjerojatnije biti novi »fake« model, na žalost.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da još malo preciziram: Habils kojeg će, ako je vjerovati fotografijama, u modelu proizvoditi LS Models, i SŽ / JŽ Habis-z, imaju različite čelne i bočne stranice, donje nosače i još neke detajle. Ne vjerujem da će LS Models izraditi model SŽ vagona po uzoru na Habis-z, tako da će to najvjerojatnije biti novi »fake« model, na žalost.
Ovi najavljeni turski, mađarski, slovenski su tek u nekoj budućoj pripremi, nemaju još niti dodjeljen kataloški broj. Inače, koliko vidim, LS Models planira dosta tih Habis/Habils modela. Svi su oni već zavedeni pod nekim kataloškim brojem.

Za njih postoji i gotov prototip:
jaune%20Habis[1].jpg


Vidjet ćemo što LS Models planira po pitanju slovenske verzije (ako je ikad bude izrealizirao), toplo se nadam da nije uletio u bezveznu priču po principu Roco kompromis modela!:crazy:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
@TV Slovenija, ima li možda kakvih podataka ili postoji mogućnosti da su SŽ možda u nekom periodu,u najam uzele nešto tih 'LS Models prototip' vagona, pa da se možda kroz model ne cilja na realizaciju takvog nekog modela, koji bi
onda bio isti kao i ovi ostali modeli?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
@TV Slovenija, ima li možda kakvih podataka ili postoji mogućnosti da su SŽ možda u nekom periodu,u najam uzele nešto tih 'LS Models prototip' vagona, pa da se možda kroz model ne cilja na realizaciju takvog nekog modela, koji bi
onda bio isti kao i ovi ostali modeli?

SŽ su imale i imaju u najmu Ha vagone od AAE, a ti su svi mnogo suvremeniji od vagona koje želi raditi LS Models.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
A nije jasno zbog čega nisu umjesto najave SŽ Habis-z najavili SŽ/JŽ… varijantu Gas 8-16 (str. 20 kataloga), koja bi odgovarala našim vagonima.
 

Davor

Veteran foruma
A nije jasno zbog čega nisu umjesto najave SŽ Habis-z najavili SŽ/JŽ… varijantu Gas 8-16 (str. 20 kataloga), koja bi odgovarala našim vagonima.

Možda ih treba malo bocnuti sa dobrim fotografijama. :vrag2:

Kada već pričamo o SŽ Habis vagonima setio sam se da sam ih jednom snimio.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Upravo doznao novitete Marklin pa tako i Trix. Govorim o lokomotivama. Kad se setim noviteta Piko Fleischmann i Roco ne znam dali sanjam ili ljudi nemajo pamcenja. Svi prave modele koji su vec napravljeni samo se menja proizvodjac. Da tako prave u auto industriji ne mogu zamisliti.
 

Izidor

Član foruma

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nadam se, da bude kod najave tih vagona malo više sreče na kraju sa realizacijom, nego kaj je bilo sa najavom X kušeta JŽ/ŽS pre godinu dana.....:cool:
Oni su bili samo barvna varianta nekadašnjih X vagona, koji su došli na JŽ, ovo je sasvim druga priča kaj se H vagona tiče---:pozdrav:
Kod 'putničkog programa' LS Models poprilično pazi na razlike u detaljima kod raznih podvarijanti vagona i uprava.
Nadam se, da će isto tako biti i kod teretnog u slučaju ovog slovenskog modela!:)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vagone slične (ali ne iste) konstrukcije su ZSSK nabavile kao (izgleda) polovne, ali mi nije poznato odakle su došli.
http://www.zscargo.sk/files/katalog_new/KNV-08-AJ/Habis.pdf

To je OT i samo kao zanimljivost, izgleda da se kod tih ZSSKC Habis vagona:

Unbenannt-02.jpg

radi o 25 (ili 26?) nekadašnjih Skandiatransport vagona, SJ 21 74 027 2000 – 2025:

http://www.motessparet.se/search.php?keywords=habis&fid[0]=29&sid=739790225020a5b10772baf45d22df11

i da čak postoji (loš) Lima model tog vagona (Lima 3201):

220473190_c8658262-32b2-4e89-a194-80e8828fca01.jpg

220473190_55c9b3ca-18dc-462c-8fbe-09959e90898e.jpg

http://www.tradera.com/item/180705/...filiate&utm_content=API&utm_campaign=Shopello
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh