Moj skromni Mehano(tehnika) vozni park

Schigi

Član foruma
Na Limundo aukciji sam osvojio jednu AHM (made in Yugoslavia) loksu:





To bi trebalo da je loksa po prototipu Fairbanks Morse ali naravno, klasika za Mehano, ConRail je nikada nije posedovao u stvarnosti

:plaza:
 

stars

Novi član
nostalgijo naša

imam i ja neš mehana iz 1984 dvije lokse iz kompleta sa putničkim vagonima duže i kraće verzije vagona plave i zelene boje
 

Attachments

  • Fotografija-0078.jpg
    Fotografija-0078.jpg
    194.3 KB · Pregleda: 258

Schigi

Član foruma
Svaki put se iznova čudim :shock:

...ja ih razumem. ConRail je cela plava pa su mogli da liju oklop od plave plastike i da ustede na farbanju. idealna loksa za setove ;)

nostalgijo naša

heheh, taj sam :) ... taman kad su se ponovo pojavili kod nas Mehano modeli, oni frajeri slovenacki odlucili da zatvore fabriku s:xx:
sram ih bilo :nene: .... salim se ja naravno >:) mada nesto ne vidim da Slovenci zale za zatvaranjem njihove fabrike :??:

imam i ja neš mehana iz 1984 dvije lokse iz kompleta sa putničkim vagonima duže i kraće verzije vagona plave i zelene boje

simpaticne su... ja bih te savetovao da ih cuvas. bez obzira koliko narastao tvoj vozni park, uvek je lepo imati i ponekog oldtajmera :palac_gore:
 

Schigi

Član foruma
Na Limundo-u je 'pao' jedan Mehano set:



i loksa i vagoni su izvrsno ocuvani (ako su uopste i korisceni) tako da ce biti pravo zadovoljstvo poraditi malo na njihovom upgrade-u >:)

a ona stara RS2 Santa Fe sa prvih stranica ove teme je konacno dobila osvetljenje:


svaka i pohvala i primedba su dobrodosli!
:plaza:
 

Attachments

  • Copy of Mehano set.jpg
    Copy of Mehano set.jpg
    90 KB · Pregleda: 151

Schigi

Član foruma
Pozdrav Tino!

Izgleda da je stara RS-2 Santa Fe imala prototipa!

Ja bih iskreno voleo da je tako ali mislim da je loksa sa tvoje slike, po onome sto sam uspeo da >:read: ipak sledeca S2-ka :arrow:



Ona je ta koja je bila razmestena u Chikagu da razbacuje Amtrak-ov vozni park :geek:

SF nije bila originalni vlasnik ni jedne rs2, jedini primerak RS2-ke sa ATSF bojanjem koji sam uspeo da nadjem je jedan muzejski, gde su u samom muzeju odlucili da je ofarbaju u ATSF zebra shemu (ima slika i na wiki za tu alco rs2 al ja cu staviti ovu sa railpictures.net) :arrow:



jedino sto me zbunjuje je zasto su bas izabrali taj #2098 a Mehanotehnika printala #2099 na svoje modele :??:

Posto si je otvarao da bi ugradio svetlo

pa jesam jedno hiljadu puta >:) , unutra izgleda kao da je superdigitalizovana sa sve tsunami dekoderom i ozvucenjem... evo rizikovacu kritike i postavicu sliku kako izgleda iznutra >:p> :arrow:



jesi li video dali je unutra teg iznad motora?

ovo je lokomotiva iz decijeg start seta, manje vise igracka a ne model tako da konkretno za nju se nisu trudili da je otezavaju tim olovima montiranim u oklop (ni sijalicu nisu stavljali).. jedini teg je u tanku za gorivu (tu je bilo jos mesta pa sam popunio taj prostor sa jos olova i bar malo je otezao) ;)

Interesantno je kako lepo radi a mora da je mnogo stara. Lepo!

ja sam pogresio kada sam pravio snimak, koristio sam zeleni tempo upravljac koji (bar kod mene) izbaci odmah 8-9 v tako da izgleda kao da loksa ima leteci start. sa ovim novim mehano upravljacem, loksa prvo pocne da se krece jakooo sporo a smd ni ne pocne da svetli punom jacinom (jos dva kolektora i skupljanje struje sa svih 8 tockova su morali da daju rezultate)
jos jedna stvar koja se vidi na snimku je treperenje zadnje ledice dok loksa ide napred i svetli prednja led (posledica povratne ems od motora). to sam uspeo nekako da ispeglam sa kondenzatorom preko motora ali cim se sine (ili tockovi) zaprljaju nema tu kondenzatora koji bi to sprecio.. :hmmm

jeste, stara je preko 25 godina ali onaj E050 radi kao da je juce iz fabrike izasao >:)

:plaza:
 

Attachments

  • ATSF_2379_TV750804S1230u (1).jpg
    ATSF_2379_TV750804S1230u (1).jpg
    182.1 KB · Pregleda: 88
  • ATSF2098-880910 Pacific Southwest Railway Museum, Campo, CA.jpg
    ATSF2098-880910 Pacific Southwest Railway Museum, Campo, CA.jpg
    156 KB · Pregleda: 89
  • Mehanotehnika ALCO RS2 SF with custom built directional LED lightning.JPG
    Mehanotehnika ALCO RS2 SF with custom built directional LED lightning.JPG
    134.1 KB · Pregleda: 90

polval

Član foruma
U potpisu slike pise da je RS2 a slika je iz nepovoljnog ugla da bi se videla lokomotiva , RS2 i S2 izgledaju slicno sa te strane sa koje je slikano, pa sam pretpostavio da se radi o RS2, jos jedan dokaz da je pretpostavka majka svake z......e :D
Jos nesto interesantno : http://cs.trains.com/TRCCS/forums/p/59376/739579.aspx , review AHM - Mehanotehnika Alco RS2 na stranicama Model Railroadera.



Pozdrav,
Tino
 

Schigi

Član foruma
U potpisu slike pise da je RS2

:??: zapravo mozda i jeste :!:

sa stranica jednog od sajtova koji se bave ATSF diesel rooster-om:
http://www.elmassian.com/trains-mai...-info-mainmenu-109/diesel-roster-mainmenu-124

RS2 - Santa Fe had only one, 2099 . It was originally built as a demonstrator unit by Alco, the body was closer to an RS2, but the insides were an RS3, built in 1950, it was acquired from TP&W in October 1950, Santa Fe renumbered it to 2110 and painted in black/silver zebra stripe. Santa Fe later renumbered it to 2099 in May 1952. It was later repainted to blue/yellow. Retired in 1969. Class was 2099. Most RS3s were factory equipped with Wabco A2 (long bell) sounding D above middle C. There might have been a few Wabco A6 applications.
http://www.trainorders.com/discussion/r ... 11,1318692 (need paid subscription to view)
A nice b&w close in view of the 2099 appears on page 212 in John B. McCall's book: EARLY DIESEL DAZE. The zebra striped unit indeed has a Leslie A200-156 single tone horn and is located on the centerline of the cab roof facing short hood end in the undated photo. Of interest, the unit had a steam boiler and dual controls, and spent most of it's service career in passenger switching, branch line, and local passenger service.
When Santa Fe first got it, the long hood was designated the front, hence the stripes coming to a peak on the long hood and a V on the short hood (the "rear"). Some time later, the short hood was designated the front and the striping pattern was reversed to put the peak on the short hood. A photo of the unit in this later configuration is in Iron Horses of the Santa Fe Trail.
There are 2 phases of RS2 production, early and late, Feb 50 to may 50 the horsepower was increased to 1600. Santa Fe had no RS3's therefore.
There is a number 2098 is in Campo, Ca, which is former Kennecott Copper Corp. RS-2 #103 painted up to resemble a Santa Fe unit.
Closest G scale model: RS3 by Aristo, Art-22203, zebra stripe, road numbers 2094 and 2099.
RS2-3, difference 3 has battery box on running board behind cab, rs2 fuel fill cap and gauge on side of cab (rs3 under frame), RS2 did not have battery boxes outside short cab.

Izgleda da ipak ova Mehanovka nije uopste bila fantasy vec da su je ipak uradili po ugledu na pravu loksu! ko bi rek'o! :shock:

jos jedan 'dokaz' koji sam nasao jeste da walthers proto 1000 izbacuje istu loksu u 2012toj:

http://www.walthers.com/exec/productinfo/920-35134

jedino eto nikako ne mogu da nabasam na sliku prave lokse gde se jasno vidi plavo zuto 'pinstripe' bojanje ali i ovo je dovoljno da sa malko vise respekta posmatram moju rs2-ku :D

review AHM - Mehanotehnika Alco RS2 na stranicama Model Railroadera.

odlican review :palac_gore:
 

fila

Novi član
Vrlo zanimljiva tema pošto sam kolekcionar mehano modela AT&SF i BN pokušao sam naći originalne modele mehano lokomotiva,
Tu sam našao na mali problem brojevi lokomotiva ne odgovaraju stvarnim brojevima lokomotiva...

Mehano (ili drugi proizvođač) lokomotiva AT&SF ALCO RS-2 broj 2099 nigdje nisam mogao naći sliku
U originalu AT&SF broj 2099 nosi EMD GP7 1952 - 1977

http://www.trainpix.com/ATSF/EMDORIG/GP7/2098.HTM

Mehano (ili drugi proizvođač) lokomotiva BN ALCO RS-2 BROJ 4052 našao sam slike
U originalu BN broj 4052 nosi ALCO RS-3 1950 - 1971

http://www.trainpix.com/bn/ALCO/RS3/4056B.HTM

http://www.trainpix.com/bn/ALCO/RS3/4081.HTM

Ako netko nađe nešto zanimljivije slobodno javi.

Pozdrav....
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Moram te razočarati, Mehano nikad nije ozbiljno vodio računa o brojevima koje stavlja na svoje US modele, tako da ako i naiđeš da je neki broj s modela konzistentan sa stvarnom loksom to ti je ćorava kokoš pogodila zrno!
 

Schigi

Član foruma
Uglavnom nisu obracali paznju, pogotovo kada se pogledaju modeli koje su stavljali u start setove. Takodje ako se pogledaju americke dizelke koje su bile u Mehano katalozima u poslednjih desetak godina tek se onda vidi da osim samog broja, nisu obracali paznju ni na ostale detalje vezane za bojanja po uzoru na prototip..

medjutim, ranije, kada je Mehanotehnika izradjivala modele za potrebe AHM, life-like ili IHC moze da se nadje prilican broj "skinutih" modela.. ja znam za bar 20tak a stavicu slike samo onih koje kolegu filu zanimaju ;)

BN GP18 #1998



http://www.rrpicturearchives.net/Locopicture.aspx?id=128184

BN SD40 #6318




BN RS11 #4186



http://www.rrpicturearchives.net/showPicture.aspx?id=1828402

BN S2 #912



http://www.rrpicturearchives.net/Locopicture.aspx?id=143564

dakle sto se tice BN-a :arrow: ukoliko je imao u svom voznom parku tip lokomotive za koji su Slovenci imali alat da izrade, oni su korektno bojali i numerisali model :!:

:plaza:
 

Attachments

  • bnemdgp18.jpg
    bnemdgp18.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 173
  • ahmsd40bn.jpg
    ahmsd40bn.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 176
  • BN 6318.jpg
    BN 6318.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 177
  • ahm RS11_BN.jpg
    ahm RS11_BN.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 175
  • ahm s2 bn.jpg
    ahm s2 bn.jpg
    242.3 KB · Pregleda: 175

fila

Novi član
Bok Schigi,

Hvala na informaciji, BN modeli su im donekle ok sa brojevima samo Santa Fe (brojevi i boje) tu ima svega i svačega...

Nećemo cjepidlačit mehano je hoby od dijetinstva tako da je kolekcija narasla na nekih 150 kom lokomotiva i vagona Santa Fe i BN novih(mehano) i starih(mehanotehnika)....

Pozdrav....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh