Moji modeli aviona

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nisam ni ja dok mi ni je na to ukazao @nik . Bi jih počeo i prije skupljati da sam znao da postoji toliki izbor kvalitetnih gotovih modela koji su bitno bolje kvalitete od suvinir modela koji su se mogli nabavljati po aerodromima. Jer inaće nisam imao volje i vremena baviti se avio maketerstvo a opet bih htio imati avio modele te mi je ova pojava već gotovih modela jako razveselila.



Zapravo trebam zahvaliti @nik jer jih je on sve našao.
A, za nabavom modela DC-9 Super 80 od Inex Adrie nema interesa?
 

nik

Veteran foruma
A, za nabavom modela DC-9 Super 80 od Inex Adrie nema interesa?
Misliš na ovo?
s-l1200.jpg
 

nik

Veteran foruma
Taj model sa natpisom Super 80 predstavlja avion koji je nov rentan natrag proizvođaču pa je onda imao promo-turneju po Australiji. To je model sa kataloškim brojem LH2376 (kvačica na kutiji kraj broja) i nacrtan je na kutiji 'ispod' prednjeg kotača modela.

Na crtežu ispod se vidi varijanta sa natpisom adria airways i to je kataloški broj LH2377 (bez kvačice na kutiji uz broj) ali taj model još nije izašao. Kada izađe Željko će ga kupiti jer je to standardni 'domaći' model.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Taj model sa natpisom Super 80 predstavlja avion koji je nov rentan natrag proizvođaču pa je onda imao promo-turneju po Australiji. To je model sa kataloškim brojem LH2376 (kvačica na kutiji kraj broja) i nacrtan je na kutiji 'ispod' prednjeg kotača modela.

Na crtežu ispod se vidi varijanta sa natpisom adria airways i to je kataloški broj LH2377 (bez kvačice na kutiji uz broj) ali taj model još nije izašao. Kada izađe Željko će ga kupiti jer je to standardni 'domaći' model.
Pa, standardni je i ovaj, samo što je nosio taj promo natpis za novu generaciju devetki. Vlasništvo Adrie.
 

nik

Veteran foruma
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tijekom eksploatacije mijenjali su se ti natpisi: od naziva tvrtke (inex-adria airways, adria-airways, bila je jedno vrijeme i bez natpisa), pa natpisa i boje na gondolama motora (super 82, DC-9, MD-82, pa bez natpisa), pa registracije...., a sve jedan te isti zrakoplov : Adrijin YU-ANB, kupljen tada kao nov! Isto da si postaviš pitanje što to od standardnoga ima model YU-AMC desetke.....
 

nik

Veteran foruma
Tijekom eksploatacije mijenjali su se ti natpisi: od naziva tvrtke (inex-adria airways, adria-airways, bila je jedno vrijeme i bez natpisa), pa natpisa i boje na gondolama motora (super 82, DC-9, MD-82, pa bez natpisa), pa registracije...., a sve jedan te isti zrakoplov : Adrijin YU-ANB, kupljen tada kao nov! Isto da si postaviš pitanje što to od standardnoga ima model YU-AMC desetke.....
YU-AMC desetka je bila u standardnoj tada novoj JAT shemi. Druga priča je što se neposredno nakon toga raspala bivša država pa od svega onda više nije bilo ništa. Slično kao JŽ Mimara-shema.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
YU-AMC desetka je bila u standardnoj tada novoj JAT shemi. Druga priča je što se neposredno nakon toga raspala bivša država pa od svega onda više nije bilo ništa. Slično kao JŽ Mimara-shema.
Jedina i vrlo kratko! Nikada nije zaživjela na ikojoj drugoj desetki (iz swissaira stigla u flotu JAT-a 1988. shema kao Tesla i Edvard, uz neke manje razlike. Ne zaboravimo, da su zrakoplovi nosili i razna obilježja povodom raznih važnih manifestacija, OI Sarajevo 84, Univerzijada Zagreb 87. i sl...što bi ih kao trebalo svrstati u neki strogo određeni vremenski period . Ali na sakupljanje ovakvih modela zrakoplova ne gledam kao na nešto tipa željezničkog modelarstva ( gdje i kada je što vozilo, da su epohalno kompatibilni), nego na čisto kolekcionarstvo! Koliko bi mi bila interesantna ova AMC, primarno ne zbog te jedinstene sheme, koliko zbog toga što je dobar dio svog vijeka odradila u swissair-u (sentimentalno vezan), pa završila u JAT-u, tako bi mi jednako bila interesantna i ova iz Finske, jer se nje u toj njenoj specifičnoj shemi sjećam.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Taj model sa natpisom Super 80 predstavlja avion koji je nov rentan natrag proizvođaču pa je onda imao promo-turneju po Australiji. To je model sa kataloškim brojem LH2376 (kvačica na kutiji kraj broja) i nacrtan je na kutiji 'ispod' prednjeg kotača modela.

Na crtežu ispod se vidi varijanta sa natpisom adria airways i to je kataloški broj LH2377 (bez kvačice na kutiji uz broj) ali taj model još nije izašao. Kada izađe Željko će ga kupiti jer je to standardni 'domaći' model.
Sad kada JCwings završi sa Adrijom, može ga odmah uraditi i u Croatia verziji, nisam primjetio da su ga radili (?);
s-l1600 (43).jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh