prerada Alco C628 (MEHANO) u JZ661

gagy222

Aktivan član
slobodno ti pitaj sta god hoces i kad god hoces.
ofarbao papir u istu boju sa obe strane isekao i lepio. jedino tako sam mogao da dobijem pravi broj vrata i velicinu kao na pravoj loksi.
 

zagi988

Član foruma
gagy222 kaže:
slobodno ti pitaj sta god hoces i kad god hoces.
ofarbao papir u istu boju sa obe strane isekao i lepio. jedino tako sam mogao da dobijem pravi broj vrata i velicinu kao na pravoj loksi.

:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :ples2: ovo je savrsena ideja...od kud samo vadis te ideje??? sad si mi skratio muke za ohoho posto...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Hmmmmm....gagy, i opet, prvo ću pohvaliti sav tvoj trud oko prerade. Svaki je početak težak i na svakom se pokušaju uči. U mojem slučaju metoda "trial and error" se pokazala najučinkovitijom. Vjerujem da će slijedeća prerada biti još bolja. Ali zašto si prvo iscrtavao linije i onda preko nih lijepio vratašca. Mučio si se bezveze. Sad ćeš morati opet.A bit će još je..nije jer sad imaš i male utore između svakih vrata. Pazi kad budeš bojao, tu će ti boja podlijevati ispod maskirne trake sve u 16. Pogotovo ako bojaš kistom. Kistom obično ide puno boje, a to je zrelo za podlijevanje. Budi jaako oprezan. I toplo preporučam nabavit Tamyia masking tape. Vjeruj mi jako ćeš se razočarati u običnoj pik-traci. Nadalje, za slijedeći put, razmisli o kupnji žute boje u spreju u trgovini boja i lakova. Samo obavezno mora bit akrilna. Pa onda više tankih slojeva bolje nego jedan debeli.

Sve u svemu, solidno za početak i samo hrabro na glavu dalje.
 

gagy222

Aktivan član
sledeci model ce sigurno biti mnogo bolji jer da imam viska para prvo bi kupio air brush od REVELL pa onda sve farbao, sto nije iskljuceno jednog dana, a onda lokomotiva dobija repaint :)
Farbao sam frejm pre lepljenja vrata da kad zalepim vrata ne moram izmedju vrata da farbam vec samo vrata. malo mucenja ali tako sam namerno smislio.
Sve te ideje iz glave vadim jer sam se jos kao klinac bavio modelarstvom. pravio sam autobuse kombajne kamione itd. BUS-ove imam jos uvek!!! iz svih tih maketa sam ucio na greskama kao i na ovoj loksi, za sledecu znam kako bi i sta bi eventualno drugacije uradio. ko zna mozda je i nabavim negde pa napravim jos jednu. :??:
 

Attachments

  • IMG_1759.JPG
    IMG_1759.JPG
    369.8 KB · Pregleda: 187

gagy222

Aktivan član
naravno to je tek pocetak, ostaju sarke i otvori ili one skrge na vratima. ali to za dva dana jer idem rano ujutro za Varazdin. ;)
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Za rukohvate ili neke takve šipkaste detalje može se koristiti žica za glazbene instrumente, tambure gitare itd... meni su na jednoj roco lokomotivi falili rukohvati za ulazak u kabinu... napravio ih od te žice, ispalo ko na original lokomotivi... ludilo... :)
 
A

Anonymous

Guest
gagy222 kaže:
...prvo bi kupio air brush od REVELL pa onda sve farbao, sto nije iskljuceno jednog dana...

Bolje isključi ovu mogućnost. Revell je smeće naspram nekih drugih. Evo

Zračni kist

Najskuplji 1205HRK
Najjeftiniji 485HRK

Kupi nekog na pola puta između ove dvije cijene i nećeš potgriješiti!
 

Attachments

  • keko N soba.tra
    32.6 KB · Pregleda: 7

SHUCA

Poznati forumaš
Rewell, Airfix,Heller......Svi oni naručuju pištolje u JEDNOM ISTOM pogonu-BADGER :D
Moji raniji modeli su svi odreda farbani sa basic modelom BADGER :!: (oko 50 DM)
Kad se naučiš podešavanjima dizni, pravilnom razređenju boja-uz dobar pritisak vazduha(2at, iz rezervnog točka auta :D )
zaprepastiš se šta taj maleni sve može :palci_gore: Prvo isprobavati na nevažnim objektima :idea: i učiti se.
Posebna je priča POSTUPAK farbanja modela, baš se tu najviše greši-pokušava se sve odraditi IZ JEDNOG ne-ne
Ja sam u prvom cugu uvek bojao samo UTORE-uvučene delove, kutove (koren kabine 661 npr.) i kabinu iznutra.
Tek nakon oko 12 sati je išao još jedan kompletni nanos boje.
Danas moje odlivke farba moj kum,avionac i tenkista (makete) sa vrhunskim PASCHE pištoljem. $$$$$$$$ :eek:
Efekat NIJE toliko dramatično bolji, jedino je utrošak boje bitno smanjen.

Još da malo gnjavim:
Kod ekonomik modela ,morate razumeti da su materijali slabiji---NIKADA nemojte diznice čistiti mehanički :eek:
Samo razređivač i vazduh-ako krenete iglom ili nečim sličnim-bolje ga bacite nakon kratkog vremena.
Dizne prati ODMAH nakon upotrebe :prof:
 
A

Anonymous

Guest
Jedna bitna stvar.

Postoje dvije vrste boja: vodene (acryl) i uljne (enamel). Postoje i dvije vrste kistova: obični (kist, penzla, pinel) i zračni (airbrush). Sve se može kombinirati. Evo što sam ja iskusio na svojim prstima. Radio sam s jeftinijim zračnim kistovima. Do 250HRK. Znači, nije nešto kvalitetan!

uljna boja + obični kist

Kist je bio srednje kvalitetan. Boje model master. Sve sam razrijeđivao uljnim razrijeđivačem. Smrdi cijeli stan. Kada se peru kistovi potroši se razrijeđivača i uprlja kupatilo! Za sušenje sam čekao na slijedeći dan. Stavljanjem druge ruke nastaju problemi. Boja se mora razrijediti, a takva često otapa prvi sloj :polomljen:

Sušenje -
Čišćenje -
Postupak bojanja -
Novac +

uljna boja + zračni kist


Kist je bio nekvalitetan. Boje model master. Sve sam razrijeđivao uljnim razrijeđivačem. Smrdi cijeli stan. Kada se pere zračni kist potroši se razrijeđivača i uprlja kupatilo! Nije dovoljno ispuhati boju s razrijeđuvačem nego još pobrisati sve zaprljane dijelove. Za sušenje sam čekao na slijedeći dan. Stavljanjem druge ruke nema problema.

Sušenje -
Čišćenje -
Postupak bojanja +
Novac +


vodena boja + obični kist


Kistovi su bili kvalitetni. Boje model master. Uglavnom se razrijeđuje vodom i alkoholom. Alkohol pospiješuje sušenje koje je ionako brzo (20 min). Nema smrada. Sve se pere vodom! Stavljanjem druge ruke nema problema.

Sušenje +
Čišćenje +
Postupak bojanja +
Novac +

vodena boja + zračni kist


Kist je bio nekvalitetan. Boje model master. Malo sam razijedio boju alkoholom. Ukoliko nije kvalitetan zračni kist, sapnica se brzo začepi i može se baciti. Sve se brzo suši. Možda druga ruka i nije potrebna


Sušenje +
Čišćenje +
Postupak bojanja +
Novac -

Sami odaberite svoj način bojanja!! :palac_gore:
 

gagy222

Aktivan član
informacija koliko hoces i to pravih informacija!!! Hvala... :palac_gore:
stigao sam iz HR i danas dalje sa vratima. update uvece ;)
 

gagy222

Aktivan član
krata skoro gotova i otvori za hladjenje.
 

Attachments

  • IMG_1767.JPG
    IMG_1767.JPG
    352.9 KB · Pregleda: 249
  • IMG_1770.JPG
    IMG_1770.JPG
    353.4 KB · Pregleda: 252

gagy222

Aktivan član
neces verovati kako mi je palo na pamet to da odradim.
prekljuce kad sam bio u varazdinu isao sam po 14000 fluorecentnih prsluka (oprema za kola) video sam da je prsluk otprilike materijal kao zavesa za prozore ali tvrdji materijal i to mi je bilo dovoljno da jedan uzorak bacim pod makaze i farbanje. pre njega sam razmisljao o zenskim carapama ili tako necemu sto ima dosta sitne rupe ali ovo je jedino sto je dosta tvrdo pogotovo kad se ofarba, nema nikavog savijanja.
 

gagy222

Aktivan član
Poceo sam prekljuce da radim skroz novi gornji frejm u tacnim razmerama i skoro je gotov. samo sam merio sa papira i sekao, neverovatno brzo napreduju radovi i nema nigde greske za sada i puno sam zadovoljniji od ove sto sam vec napravio. ostaje mi samo da skratim originalni donji frejm ali tek kad ovo bude u potpunosti gotovo i zadovoljilo moje kriterijume. sve sam slikao bice slika uskoro.
 

gagy222

Aktivan član
NOVO!!! Nadam se dosta bolje od predhodne.
 

Attachments

  • IMG_1776.JPG
    IMG_1776.JPG
    362.5 KB · Pregleda: 104
  • IMG_1775.JPG
    IMG_1775.JPG
    349.7 KB · Pregleda: 106
  • IMG_1774.JPG
    IMG_1774.JPG
    464.2 KB · Pregleda: 103
  • IMG_1773.JPG
    IMG_1773.JPG
    425.9 KB · Pregleda: 106

gagy222

Aktivan član
sve sto sam gresio na prosloj se ne ponavlja na ovoj, ili gde sam se malo namucio sada sam jako pojednostavio.
 

Attachments

  • IMG_1781.JPG
    IMG_1781.JPG
    346 KB · Pregleda: 97
  • IMG_1780.JPG
    IMG_1780.JPG
    440.1 KB · Pregleda: 97
  • IMG_1779.JPG
    IMG_1779.JPG
    377.1 KB · Pregleda: 96
  • IMG_1778.JPG
    IMG_1778.JPG
    415 KB · Pregleda: 95
  • IMG_1777.JPG
    IMG_1777.JPG
    395.3 KB · Pregleda: 97

gagy222

Aktivan član
Spremanje za farbanje....
 

Attachments

  • IMG_1812.JPG
    IMG_1812.JPG
    410.3 KB · Pregleda: 89
  • IMG_1797.JPG
    IMG_1797.JPG
    323.5 KB · Pregleda: 89
  • IMG_1796.JPG
    IMG_1796.JPG
    354.8 KB · Pregleda: 90
  • IMG_1794.JPG
    IMG_1794.JPG
    346.8 KB · Pregleda: 92
  • IMG_1786.JPG
    IMG_1786.JPG
    386.3 KB · Pregleda: 90

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh