prerada Alco C628 (MEHANO) u JZ661

Železničar

Poznati forumaš
Inace ova ALCO Century C628 je idealna za preradu u JZ seriju 665 koja je takodje bila ALCO/MLW. 665 je takodje imala asimetricna postolja.
 

mladen

Član foruma
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Ma ako nenadješ diodice skinućemo sa prave lokse sutra veče da nas niko ne vidi >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D: >:D:
 

mladen

Član foruma
ako ne moraju biti kao na Herculesu onda ćemo napraviti od Fleischmanovih.Mislim da bi bilo lepše za izgled i funkcionalno.
Ako hoćeš dodji sutra posle podne pa ćemo napraviti
 

gagy222

Aktivan član
gelenderi!!!
 

Attachments

  • IMG_1863.JPG
    IMG_1863.JPG
    419.9 KB · Pregleda: 171
  • IMG_1864.JPG
    IMG_1864.JPG
    425.4 KB · Pregleda: 172

gagy222

Aktivan član
Bakarna žica iz kabela za antenu (TV), hteo sam malo tanju ali je mekana, dok ova ima extra čvrstinu
 

Železničar

Poznati forumaš
Evo bio sam do kasno nocas vredam pa sam dovrsio jedan crtez koji mi je vec godinu i po dana stajao u fioci. Odmah sam otisao u radnju da mi ga skeniraju pa evo mogu i ovako da ga okacim posle promene formata.
Evo nadam se da ce vam se svideti Suboticka 661-258 u starom JZ bojanju, i naravno, ne zaboravite da prijavite nedostatke (unapred zahvalan)!
Skan u tacnom formatu mozete dobiti putem maila bora_iz_sombora//at//hotmail.com
Nadam se da ce ovo necemu pomoci.
 

Attachments

  • 661-258a.jpg
    661-258a.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 317
  • 661-258b.jpg
    661-258b.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 316
  • 661-258c.jpg
    661-258c.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 316

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Bora Somborac kaže:
Evo bio sam do kasno nocas vredam pa sam dovrsio jedan crtez koji mi je vec godinu i po dana stajao u fioci. Odmah sam otisao u radnju da mi ga skeniraju pa evo mogu i ovako da ga okacim posle promene formata.
Evo nadam se da ce vam se svideti Suboticka 661-258 u starom JZ bojanju, i naravno, ne zaboravite da prijavite nedostatke (unapred zahvalan)!
Bravo Bora! :palac_gore: Zaista lijep crtež!
 

Železničar

Poznati forumaš
Hvala Sky!
Bas sam se konsultovao sa ekspertom, uspeo je da nadje jednu gresuk, naime zuta traka i natpis Jugoslovenske Zeleznice bi trebao da se izmesti malo u desno (oko 3 cm) ali kad pomislim da je to sve, moglo je biti mnogo gore :hmmm .
:crvenilo:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ufff, ovo je trebalo nacrtati!!!!
Jesi li možda zabilježio koliko ti je radnih sati trebalo za ovo?

Odlično!!!!!
 

Železničar

Poznati forumaš
Wile E Coyote kaže:
Ufff, ovo je trebalo nacrtati!!!!
Jesi li možda zabilježio koliko ti je radnih sati trebalo za ovo?

Odlično!!!!!
Tesko pitanje, poceo sam ovo da crtam pre vise od godinu dana, pa mi je do pre neki dan stajalo u kredencu. Posto sam imao volje izvadio sam ga iz ladnice i dovrsio ga. Stvarno ne bih znao da kazem koliko sam sati to crtao, najvise vremana oduzimaju proracuni i trazenje detalja na slikama a samo crtanje ide brzo. Mislim da bih uspeo da precrtao ovo za oko 15-16 sati.
Takodje sam nacrtao makosu u 5/87 i to obe strane a na tome sam radio 3 meseca.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dugo vreme pratim ovaj forum kao "Gost" ali jednostavno nisam mogao da odolim
a da se ne uclanim i ne kazem veliko BRAVO gagy222 za preradu C628 u 661!
Svaka cast, nadam se da cemo da vidimo jos poneki model!
 

Attachments

  • 661.jpg
    661.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 177

gagy222

Aktivan član
Hvala ljudi na cestitkama trudio sam se koliko sam mogao. konacno je GOTOVA!!! :ples2: uradjeno je osvetljenje jos samo kopce kad ih nabavim ali u biti to je to.!!! :naklon:
poceo sam jz 441 da radim, sve ista varijanta samo treba da nabavim neku polovnu loksu koja odgovara njoj pa uklapam.
 

Attachments

  • IMG_1892.JPG
    IMG_1892.JPG
    481.6 KB · Pregleda: 161
  • IMG_1891.JPG
    IMG_1891.JPG
    457.3 KB · Pregleda: 159
  • IMG_1889.JPG
    IMG_1889.JPG
    428.8 KB · Pregleda: 157
  • IMG_1888.JPG
    IMG_1888.JPG
    527.5 KB · Pregleda: 157
  • IMG_1886.JPG
    IMG_1886.JPG
    400.1 KB · Pregleda: 157

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh