Tračnice

Mon

 
Osoblje foruma
Ukoliko neces sam da sodras onda uz malo patiniranja i odgovarajuce trave/zemlje oko
FlmProfi tracnica mozes dobiti veoma dobar rezultat, kao na slici:


Ovo nije Mostar ali me jako asocira zbog onog mosta. :)
 

Attachments

  • FlmProfiIMG_4720s.jpg
    FlmProfiIMG_4720s.jpg
    149.4 KB · Pregleda: 134
  • SSA53155_559.jpg
    SSA53155_559.jpg
    294.2 KB · Pregleda: 134

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Odlično kolega...... :palci_gore:
Hvala za obe slike.. (ajd vidim da se može nešto izvest od njih, a druga; ne jedan..oba mosta podsjećaju stvarno je sličan raspored :palac_gore: )
 

flado

Član foruma
Da sad ne otvaram novu temu, zanima me da li se m-gleis od marklina može skracivati. Pitam jer mi onak kak sam ja zamislil fali pol tracnice. Znam da se more prepiliti, ali kak smisliti kopčanje. :??:
 

pyriel

Član foruma
Koja dužina ti točno fali? M zbilja ima sve dužine tračnica, tak da mislim da jako lagano možeš i naći original, umjesto da režeš...
 

flado

Član foruma
pyriel kaže:
Koja dužina ti točno fali? M zbilja ima sve dužine tračnica, tak da mislim da jako lagano možeš i naći original, umjesto da režeš...
Jos ne znam samo sam ih provizorno poslagal, ali falilo bu oko 5 cm.
 

pyriel

Član foruma
Marklin 5108 ti je 45 mm, kad saznaš točnu mjeru može se skombinirati na mm.

RAM5108_2x_3.JPG
 

MrVirus

Poznati forumaš
ja sam gotovo siguran da se i rezanjem tračnica da sve dovesti tako kako je tebi potrebno...
 

pyriel

Član foruma
Može, bez problema. Ima na netu i tutorijala kako i šta i gdje lemiti nakon. Samo sam htio ponuditi drugu opciju.
 

MrVirus

Poznati forumaš
uvijek postoje najmanje dvije opcije, he he
ova je jeftinija i treba malo tehničkog duha, što i jest bit ovog hobija.
 

NClight

Hybernated
Zašto se za projektiranje ne poslužiš WinTrackom (WT - vidi "skrivenu stanicu") ? Dobiješ i točan popis tračnica po kataloškim brojevima.
 

flado

Član foruma
NClight kaže:
Zašto se za projektiranje ne poslužiš WinTrackom (WT - vidi "skrivenu stanicu") ? Dobiješ i točan popis tračnica po kataloškim brojevima.
skrivena stranica :??: kak da ju vidim kad je skrivena
ja sam tu novi i stvarno ju ne vidim :crvenilo:
 

Anthovlak

Član foruma
Nije skrivena stranice nego skrivena STANICA, u odjeljku modelarstvo predzadnja, dakle kako imaš naziv u odjeljku modelarstvo , podforum Makete tako idi dalje nizom dole i doći ćeš do Skrivene stanice.... ;)
 

flado

Član foruma
Anthovlak kaže:
Nije skrivena stranice nego skrivena STANICA, u odjeljku modelarstvo predzadnja, dakle kako imaš naziv u odjeljku modelarstvo , podforum Makete tako idi dalje nizom dole i doći ćeš do Skrivene stanice.... ;)
Ok, hvala, ali čini mi se da bi moral najprije na predavanje da to skopčam. Posložim ja to po šperi i to je to.
 

flado

Član foruma
Konačno danas posložil, uf jedva. Dakle trebam od m-gleis-a:

2 desne ručne skretnice
2 ravne tračnice
1 ravna tračnica od 5 cm
8 običnih zavoja

Ako tko ima molim na PP
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pocetak je najtezi, jel tako flado!? ;)

Preporucio bih ti da pogledas na eBay-u koji je artikal to sto tebi treba.

Jer, svega ima vise vrsta: skretnice - zavisi jesu li lijeve, desne, prave, zavojne, onda njihovi radijusi...
Za tracnice isto moras znati koji ti radijus treba i slicno...

Evo ti link pa pogledaj:
http://www.ebay.de/sch/Modelleisenbahn- ... 6.c0.m1539
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh