Vozni park - Herbie

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Uz ovaj F 12,samo stara pp sa ceradom i eventualno pokretnom zadnjom osovinom(ili dvije).
I malo hrdje po blatobranima i donjim rubovima kabine....
 

Herbie

Član foruma
Uz ovaj F 12,samo stara pp sa ceradom i eventualno pokretnom zadnjom osovinom(ili dvije).
I malo hrdje po blatobranima i donjim rubovima kabine....

To je slijedeći korak da naučim kako nanositi hrđu :D Ne bih ja za njega nekako pp s ceradom. Kupljen je s pp ceradom, ali nju će vući sređeni Iveco Eurostar.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Takovi modeli Volva,preteca modela"globetrotter"su nekada davno uz standardne Rabe odvozili
ciglu iz Koprivnicke ciglane.
Samo sto su bili troosovinci i imali jako dugacke pp sa pokretnim,povezanim osovinama.
Kao klinci smo uvijek gledali kako ce ti kamioni sa pp-ima izaci iz ulice da ne sruse nekome ogradu.
Svaki put su sajle odradile posao i nikad nije nikome srusena ograda.
Mozda grijesim,ali mislim da je ovo jedan od prvih Volvo modela sa visokom kabinom,pa bi mu
i odgovarali tereti u skladu sa vremenom,a ne pp sa kontejnerima
 

Herbie

Član foruma
Sad se sjetih jednog našeg prijevoznika koji je imao takav Volvo dok sam čitao tvoj komentar. Cijela kompozicija je bila "rasčupana", ali je bila u pogonu.

Da li bi bio toliko ljubazan da mi preporučiš (po mogućnosti sa slikom) koju bi ti pp prikopčao za njega.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Nazalost,nemogu ti slikom docarati koja pp bi odgovarala za taj kamion.
Ali po sijecanju,bio sam klinac od kojih deset godina,pp je bila dvoosovinska,
samo sa stranicama,bez cerade i imala je pomicne osovine.Cerada je bila namotana na prvom arnju do kabine tegljaca.
Ne kao ovi noviji modeli,svaku osovinu sa mehanizmom za skretanje,vec onaj stariji sistem sa kompletnim
zakretnim nosacem osovina preko sajli.
Bilo je zanimljivo gledati dok su sajle za zakretanje bile malo "raspustene",pa je pp znala i prijeci u lijevi trak
pa se nakon kojih sto metara poravnala sa tegljacem.

Mislim da netko od stariji kolega mozda ima koju sliku tih slepa.
To su pp oko 80-e godine proizvodnje,moja procjena...
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Posto nemam slike,evo iz biljeznice sa skicama jedne takve pp.
Crtana po sjecanju,ali mislim da bi to bilo to.
Mozda bi se dalo takvo nesto naci(KIBRI)?
P1010323.JPG
 

Herbie

Član foruma
Svaka čast na skici :) To je najmanji problem složit, ali meni se nikako ne sviđa kombinacija 2+2. Rođen sam u vrijeme kad sam najviše viđao 2+3 ili 3+2.
 

Herbie

Član foruma
Ne mogu izdržati, a da se ne pohvalim kupljenim kranom od kolege mr.0. Svaka čast kolegi jer mi je dao povoljno Kibri set i uz to mi je poslao sitne poklončiće. Hvala kolega :)

Ovako izgleda kupljeni kran:





Postoji razlika između Herpe i Kibri krana, ali na to sam navikao. Ovaj kran nema mogućnosti izvlačenja teleskopa (samog krana) i stabilizatori su prilagođeni da se montira na Unimog uz koji je kupljen.

Uz sitne i slatke preinake na kranu i kamionu, postići ću ono što sam zamislio.
 

Herbie

Član foruma
Još jedan Kibri set stigao je do mene u dijelovima. Prije nego je stigao do mene, mislio sam prodati Unimog. Odustao sam brzinom svjetlosti kad sam otvorio set. Prvo sam ugledao ogromne radijalne gume pa potom auspuh koji je izveden vertikalno uz kabinu. Uslijedilo je kompletno uređivanje Unimoga.


Originalno sklapanje seta bi izgledalo ovako:



Nakon mojeg sklapanja i uređivanja Unimog je ispao ovako:



 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Cement i slicno na paletama omotanim najlonom.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Izrezati deblji stirodur na kockice,izrezbariti rubove da lici na vrece.
Imitacija najlona za omatanje,tanka kuhinjska folija.
Naravno,puno zezancije sa takvim necim.
 

Herbie

Član foruma
Dosta posla ima s tim, ali vjerujem da bi dobro izgledalo.

Razmišljao sam da stavim kolute lima, ali ne znam kako bi ga se pravilno vezalo.
 

AnteMAN

Član foruma
Super je prerada ispala ali jedan mali problem nitko s takvom jumbo pp ne vozi cement obično se voze neki mali strojevi mini bageri ili kombinirke JCB 4CX i slično eto ti jedna ideja za prijevoz . ( pazi da sve dobro povežeš :D:D) :pivo:
 

Herbie

Član foruma
Super je prerada ispala ali jedan mali problem nitko s takvom jumbo pp ne vozi cement obično se voze neki mali strojevi mini bageri ili kombinirke JCB 4CX i slično eto ti jedna ideja za prijevoz . ( pazi da sve dobro povežeš :D:D) :pivo:

Da bih mogao prevoziti JCB i strojeve takve veličine potrebno je skinuti stranice, a to mi je bilo žao. Nabacao budem raznih tereta na njega :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh