vozni park- speed2

nik

Veteran foruma
Što se tiče MAN- ova F8 sa trilex felgama, kao takvi su bili namijenjeni za ex YU tržište i dolazili su preko zastupnika iz Ljubljane. Po tome se raspoznaju od ostalih koji su vozili po drugim krajevima Europe. Po tome, ali i po smještaju rezervoara i dodanoj kutiji za alat, kod kamiona 4x2 i 6x2.

Što se felgi na LP Mercedesima tiče znam da su bili normala stvar na modelima za švicarsko tržište. Doduše za to tržište su tad (pa i kasnije) svi proizvođači stavljali trilex felge. No s obzirom da se LP sklapao i u FAP- u moguće da su mu tamo montirali trilex felge.
btw: imaš kakvu sliku domaćeg LP-a? :D
Imam vlastiti diapozitiv LP 3-os. kipera od neke slovenske građevinske firme u Zg na trgu M. Tita '91. tokom rekostrukcije Frankopanske, trebam ga skenirati...
 

nik

Veteran foruma
Evo i sa zaštitnim prstenom preko šarafa (kao zadnji MAN-AM busevi).

Doduše ovaj ima samo glavčine od Trilexica a felge su jednodjelne...

yu man euro.jpg
http://www.baumaschinenbilder.de

Ima ITAS nadgradnju i prikolicu pa pretpostavljam da se, uz 'domaće'* felge i još ponešto nudio kao 'domaći proizvod'...

*) čini mi se da su MAN vozila u exYU imala (i) švicarske +GF+ Trilexice samo neznam da li originalne ili licencne.
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Ipak sam bio dobro zapamtio da su se ovi MAN F8 sa Trilexicama montirali 'doma'...
Na ove dvije slike Avtoprevoza Tolmin se dobro vidi bijelo-zelena značka Avtomontaže iznad odnosno na maski.
attachment.php

https://www.flickr.com/photos/trollpowersaab/6798880166/
6798880166_aecc6de309_o.jpg

http://www.baumaschinenbilder.de/forum/thread.php?postid=489431

slikaAVTOMONTAZA-LJUBLJANA--45798977v800h600.jpg

http://www.limundo.com/kupovina/Kolekcionarstvo/Znacke/Kompanije/AVTOMONTAZA-LJUBLJANA-/21890309
 

Herbie

Član foruma
Mercedes 1213. Jedan ovakav je bio i u Autopromet Rijeka. Bojanje kabine i blatobrana sam ja obavio, za narančastu traku na cisterni je zaslužan DjZlajo, a za decal Coyote.

28966739315398720691.jpg

Nadam se da će biti objavljena slika kad Mečka dobije retrovizore.
 

speed2

Član foruma
Herbie, retrevizore Mečka već ima, ali neću ih stavljati dok ga držim u kutiji.
Evo malo Mercedesove game iz 70- ih. Niku se neće sivdjeti jer su Wiking, ali meni imaju draž neku. Valjda što su neki od ovih i proizvedeni u to doba...

91332337067914554489.jpg
 

nik

Veteran foruma
Herbie, retrevizore Mečka već ima, ali neću ih stavljati dok ga držim u kutiji.
Evo malo Mercedesove game iz 70- ih. Niku se neće sivdjeti jer su Wiking, ali meni imaju draž neku. Valjda što su neki od ovih i proizvedeni u to doba...

91332337067914554489.jpg
Brrr!!!:mamurluk:

Draži su mi novi(ji) modeli.
IMG_4677.JPG
Preiser kit kojeg sam ja preuredio, ofarbao i sastavio.

Model i 'diorama' su od Dražena Bijelića.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovakovu jednu mečku ceradaša je imao Autopromet. Potpuno je ista samo ral plave ti ide kao i na onome Ivecu,stavi dekale Autopromet na vrata i ceradu pa eto originala.;)
Pred malo sam tražio po netu možda bih baš tu mečku mogao pronaći jer ju je vozio moj frend,ali ništa...
Čak sam i njega pitao ako ima koju fotku,ni kod njega ništa.:(
 

speed2

Član foruma
Hvala za informaciju Damire ;) Ček, samo Mečka je bila kamion ili tegljač sa poluprikolicom? Nisam shvatio. Poznato mi je da su imali Mercedesa 1213 sa ceradom, jer mi je poznanik spominjao da ga je vozio u Autoprometu. Pa je bojan u plavu boju.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Obični kamion sa ceradom! Dakle ista ral plava kao i u svih ostalih,cerada tamno-plava sa natpisom Autopromet,šasija sa felgama crvena,maska na kabini kromirana.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Obični kamion sa ceradom! Dakle ista ral plava kao i u svih ostalih,cerada tamno-plava sa natpisom Autopromet,šasija sa felgama crvena,maska na kabini kromirana.
Znači, standardni NG Mercedes dvoosovinac, nešto kao ovo?

MB-NG-Plane-Niehues-%28abgemeldet%29.jpg
 

speed2

Član foruma
Tako nešto Thommo. Samo što je to u tebe malo noviji i snažniji, 16 tonski NG. Više je sličniji ovom ispod, jer pretpostavljam da se i radilo o malo manjem Mercedesu NG 1213. Takve su gotovo svi imali u ex YU. Ali prošla bi Herpa baza, samo da ne izgleda premoderan, već da ima malo domaćeg "štiha". Ovaj na slici bi mogao biti ex Jadrantrans, poslovnica Zadar. Slika sa Lkw Stefan foruma.

k-CIMG1176.jpg
 
Last edited by a moderator:

Damir

 
Osoblje foruma
Znači, standardni NG Mercedes dvoosovinac, nešto kao ovo?

NEEEE! To je novija verzija ili što već... Baš onakav model kao na fotki od speeda je bio Autoprometov kamion.
Thommo, mislim da ti treba GO jer hitaš na blesavluk! :hihihi:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hebiga kad se ne znaš artikulirano izraziti pa stvaraš pomutnju! :crazy::D

Vidiš da te je i Speed teško skužio, a on je bar bistar tip. :vrag2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh