Zlaja - Moji modeli HO

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo Thommo je tražio slike od dvije 1043-ice od Lime koje imam.. pa otvotih temu da poslikam nešto malo modelčića koje ja imam :crvenilo: ..
Nije nešto al proširenje je u planu.. i digitalizacija.. (malo sam nabacao slika pa ako nesmeta okačim ih većinu..)

Fotografija-0370.jpg Fotografija-0373.jpg Fotografija-0372.jpg Fotografija-0371.jpg PTDC0076.JPG
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mon kaže:
Ovi BTR ili sta vec jesu deluju veoma realisticno.
:palci_gore:

Oklopno vozilo Fuks u sastavu Bundeswerha.. -to je zapadna varijanta (BTR je istočnjačka varijanta i starijeg je datuma, čisto mala digresija)
Da napravljeni su do sitnog detalja.. Roco minitanks-- s Rocom očito nikad nemožeš pogriješiti ;) jedina moja zamjerka zbijeni su malo previše na vagon al tako sam ih kupio, zaljepljeni su za podlogu pa sam ih zasada i ostavio tako.. :hmmm
 
A

Anonymous

Guest
djzlaja kaže:
... jedina moja zamjerka zbijeni su malo previše na vagon al tako sam ih kupio, zaljepljeni su za podlogu pa sam ih zasada i ostavio tako.. :hmmm

E to sam primjetio, ali nisam htio komentirati jer sam mislio da si ih sam postavljao na prekratak vagon. Nekad financije ili bilo kakav drugi razlog te steraju u kut pa radiš kako stigneš i znaš. Takve sitnice ručnog rada nije potrebno kritizirati....NO, ako je Roco to zašlampavio :S:
 

Stanley

Poznati forumaš
djzlaja kaže:
jedina moja zamjerka zbijeni su malo previše na vagon al tako sam ih kupio, zaljepljeni su za podlogu pa sam ih zasada i ostavio tako
TPz (transportpanzer) Fuchs dugačak je 7,33m i težak 18 tona. Pa ako vagon ima dovoljan kapacitet da primi dva takva vozila (po težini sigurno, a po duljini ne znam), to znači da bi ''zbijanje'' moglo biti i realno.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Po težini mogu proći slažem :palac_gore: vagon je s 6 osovina: po dužini baš i ne (na ovaj vagon barem) iako sam negdje vidio orginalnu vidio Rocovu verziju vagona s 6 osovina koja vuku dva Leopard tenka što me iskreno iznenadilo, pronaći ću sliku pa okačiti..
Inače ovaj iz moje kolekcije je vagon od Marklina i na njemu su Rocovi transporteri.. Nightrain je pitao gore; Dakle nije orginal Rocov sastav - Takav propust Roco sebi nebi dopustio ;) Kažem ja nisam ga pravio nego kupio inače nebih tako zbijao al ću rješiti to :razz:

Iako evo našao sam sliku od Roco s dva tenka (dok sam novce skupio, utekao mi)..i ovo mi graniči al Rocu moram vjerovati :prof:
Slika
 

Attachments

  • !B2zc7E!!Wk~$(KGrHqEOKisE)R46()hOBMj7pK!FVw~~_12.JPG
    !B2zc7E!!Wk~$(KGrHqEOKisE)R46()hOBMj7pK!FVw~~_12.JPG
    14.2 KB · Pregleda: 186

NClight

Hybernated
Leopard 2 je između 52 i 65 tona... uzmimo najmanju verziju (bez borbene opreme i streljiva, prazan za transport)
2x52=104 tone / 6 osovina (ne računajući vlastitu težinu vagona) = 17,3T po osovini... težinski prolazi ;)
Najjača verzija bi bila 130 t za dva komada /6 osovina = 21,6t po osovini što je malko knap ali bi moglo proći u nuždi.

E, sad... dali bi se stvarno prevozila dva komada zajedno... valjalo bi vidjeti fotke originala u transportu.
Kako bilo da bilo, lijepi modelčići ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
I mene je Djed Božićnjak posjetio :palci_gore:

Ispod bora :ovaldrvce:

5 Roco vagona (kasnije napišem koje i stavim slike) i paketić s 5 auta/kamiona
Kamioni su stigli par dana ranije a vagoni doslovno jučer kasno popodne iz Austrije prebačeni :ljubav
Fotografija-0376.jpg Fotografija-0375.jpg Fotografija-0372.jpg
 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh