Zlaja - Moji modeli HO

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
cijelo jutro samo premjeravm i računam.. :hmmm ali neka.. a i u vezi teme velika mala maketa??? :??: a izgleda da će morati biti minimalno srednja s tendencijom na veliku >:p>
A stanica koja je zapela u izradi na nekih 45% odrađenih "grubi radova što bi "zidari " rekli će moći da primi taman dužinom oko 3 ova vagona :palci_gore: .. dakle oko 81 com dužine perona sam planirao (27cm (tj mrvu manje je vagon)x 3).. tako da je stanica riješena.. više me radijus brine :prof:
Probao sam cijelo jutro na Mehano tračnicam standardne šine nemam pojma koji radijus (neizgleda baš strašno) juupi :palci_gore: :palci_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Sve u svemu prošao si od Djeda Božićnjaka super dobro :aplauz: Bez obzira koliku ti maketu napravio meni je super vidjeti ovako složenu kompoziciju :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
damir kaže:
Sve u svemu prošao si od Djeda Božićnjaka super dobro :aplauz: Bez obzira koliku ti maketu napravio meni je super vidjeti ovako složenu kompoziciju :palac_gore:
Prošao odlično.... :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
došle su mi i obe varijante kopči, imam i točkove i za AC i DC varijantu ma ekstra.. naj naj naj naj bolji dar :naklon: :naklon: :naklon:
(iskreno nisam vjerovao, bio sam malo sumljičav ali kada je doslovno na Badnjak stiglo ; nitko sretniji od mene)

Veličina makete i radijusi su sada slatke muke..
Sljedeća meta još jedna Asea.. i prerada u plavu varijantu HŽ to uskoro definitivno.. očekujem pomoć od svih kolega pri preradi!!! a iza toga digitalizacija..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Novogodisnja kupovina u Becu :)
Memoba..
2011-12-31 15.00.56.jpg
P.S. nadam se da je slika ok jer je s moba i smanjena je
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Prerada je vec pa skoro reci gotova :)
Da nisam optuovao za Bec bila bi gotova.. A trebao bi pantografe naci jos.. (probati cu u Moko svratiti u povratku) i ostaje nesto detalja i to je ..
Moram zavrsiti do godosnjice pocetka (ne)rada *<green:
U Memobi sam vidio jedan polovni motorni vlak sad mi zao sto ga nisam kupio.. vidio sam na jednoj slici s sajmova u zg..jednu preradu vlaka u HZ pa bi bilo mocno taj vlak imati..
Inace danas sam Memobi vidi i ACME JZ Mimara set kosta 204,00 EUR ovde kod njih...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Totalno sam zaboravio na Herisove Ekspres HŽ koje sam kupio u Moku na povratku >:)
Znam netko reče tko bi ih dva kupio s istim brojem..ma ja bih još dva kupio da sam imo love.. :ljubav
DSCN5108.JPG DSCN5104.JPG DSCN5103.JPG
 
Last edited by a moderator:

hyperion

Veteran foruma
djzlaja kaže:
Totalno sam zaboravio na Herisove Ekspres HŽ koje sam kupio u Moku na povratku >:)
Znam netko reče tko bi ih dva kupio s istim brojem..ma ja bih još dva kupio da sam imo love.. :ljubav
Lijep ulov. :palac_gore: Imam ja dvije Mehano DB 216 (v160) s jednakim brojevima, pa mi ne smeta.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Neznam kako ih kod nas zovu ali postoje primjeri "blizanaca" u pravim zeleznicama
gde dva vagona prave jednu celinu i nose iste oznake.
Ovaj model sigurno nije zamisljen da bude blizanac ali meni licno to ne bi smetalo.

PS: i sam imam spojena dva ista JZ-Herisovca! :zvizdi:
 

wiggum

Veteran foruma
Heris ima u najavi već godinu dana spojeni vagon serije Hrrs koji bi činila takva dva Gbs vagona, ali oni su odlučili napraviti pametan potez pa prodaju dva ista vagonu u setu identičnima ovima u pojedinačnom pakovanju.

Znači kupiš set 2 vagona i jedan vagon pojedinačno i logično bi bilo da imaš različite numeracije, ali ne, onda ima 3 identična vagona. :S:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
wiggum kaže:
Heris ima u najavi već godinu dana spojeni vagon serije Hrrs koji bi činila takva dva Gbs vagona, ali oni su odlučili napraviti pametan potez pa prodaju dva ista vagonu u setu identičnima ovima u pojedinačnom pakovanju.

Znači kupiš set 2 vagona i jedan vagon pojedinačno i logično bi bilo da imaš različite numeracije, ali ne, onda ima 3 identična vagona. :S:

A znam..ima taj duo na ebayu za 34,50 EUR (to je najjeftinija ponuda zasada), ja sam svoja dva pojedinčno platio dosta skuplje al dok platim poštarinu i brinem se za carinu i hoće ili neće stići odlučio sam i kupio ove pojedinačne...
Al taj set ću vjerovatno kad tad uzet da imam kompoziciju od 4 vagona, a numeracija je sitna pa ću se praviti blesav. hehehe >:D:
 

wiggum

Veteran foruma
djzlaja kaže:
A znam..ima taj duo na ebayu za 34,50 EUR (to je najjeftinija ponuda zasada), ja sam svoja dva pojedinčno platio dosta skuplje al dok platim poštarinu i brinem se za carinu i hoće ili neće stići odlučio sam i kupio ove pojedinačne...
Al taj set ću vjerovatno kad tad uzet da imam kompoziciju od 4 vagona, a numeracija je sitna pa ću se praviti blesav. hehehe >:D:

Nije loše imati 4 vagona iste numeracije, nisam to niti mislio. Nego Heris radi najave vagone i onda napravi opet stare identične vagone umjesto novih i najavljivanih, e to je već malo žalosno...

P.s. Za onaj set možeš ponuditi 30,- EUR i čovjek bude ti prihvatil ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo nakon godinu dana novi vagon u kolekciji.. Oped novogodišnja kupnja u Beču i to Acme 52841 HŽ vagon s ležajevima *<green:..
Bilo je dosta slika na forumu al ja sam uslikao da prikažem kako se slaže s Rocovim1/100 vagonima..
Po meni dosta se dobro uklapa jer je ovaj vagon "uži" i mrvicu "niži" u stvarnosti od npr ACME 52852 HŽ spavaći kola; :D
Graphic4.jpg Graphic3.jpg Graphic2.jpg Graphic1.jpg Graphic0.jpg
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala hvala kolega ...
a s Mokom nema greške ;)..
Al eto jedna je mana bila pošto sam u Istri bio da sam za Trst putovao u povratku sam možda mogao svratiti do Riječke ekipe na putu za ZG..al bit će prilike za :pivo: valjda drugom prilikom..bio je pre zgusnut raspored..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da, ovaj put nam nije uspjelo naći se na pijačici... Nadam se da ćeš još koji put u naše krajeve! :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Neće dva ACME SZ iz predhodnog posta da se kopčaju na Roco kk fali milimetar :mad: .
Dakle pojedinačno svaki može na HZ da se kopča ali dva SZ zajedno neće.. jel ima neki nastavak za kupiti ??? jel imao još itko ovaj probelm???
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
pokušaj rukama malo podignut vagone pa ih onda nakopčat, vjerojatno kinematika ima preveliki zazor pa se povuće natrag. imam isti problem sa jednim roco podigneš centimetar i onda ide a u vožnji nema nikakvih problema. ako ne ide onda treba pobrusiti nem utor sa zadnje strane.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh