Modeli Daniel

TransDanny

Član foruma
Postovanje svima,
Evo nakon dugo vremena konacno da otvorim Temu i u ovom Forumu.
Zovem se Daniel, roden sam i zivim u Becu. Porijeklo mi je inace iz Stitara kod Zupanje gdje rado idem redovito u posjetu meni jako dragoj Slavoniji :palac_gore:
Bavim se maketarstvom vec 15tak godina, te najvise skupljam i preradujem 1:87 kamione
Radujem se na dobru komunikaciju te izmjenu iskustava te dobrog druzenja.

Eto toliko pa krenimo sa prvom.
Radi se o teskom tegljacu tvrdeke ZAGREBTRANS. Baza je KIBRI te model nema bas original ali postoji jedna ovakva grdosija u voznom parku.
Pozdrav svima, Daniel

21913062sk.jpg


21913063sx.jpg


21913064io.jpg


21913065oo.jpg


21913066qa.jpg
 

TransDanny

Član foruma
Hvala na dobrodoslici :pivo:
Ajmo jos jedan za danas.
Radi se o modelu bez originala. Cisto je nastao u glavi, ali mislim da bi se ovako mogao kad tad pojaviti iza svakog coska.
Baza Iveca je Herpa a poluprikolica je sklepana od KIBRIa. Malo je vec u godina Pizzapleh kako ovdje zovu IVECO kamione, pa sam ga malo obradio cetkicom.
Pozdrav svima i uzivajte u slikama, Daniel

21913288co.jpg


21913289ee.jpg


21913290ng.jpg


21913291ag.jpg


21913292lf.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Zaista za pohvalu u svakom pogledu, od preuređenja modela do bojanja te detalja i naročito za "domaće" natpise!
 

Pejc

Veteran foruma
Daniel je jedan od najpoznatijih (ako ne i najpoznatiji) majstora za drumske modele na ovim prostorima. Nadam se da će prvom prilikom da nam predstavi veći deo svog voznog parka :)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jako lepo su modeli postareni:palac_gore: A i fotke su profi odradjene. Nadam se da ce biti jos modela predstavljeno.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Slazem se da su fotografije predobre..modeli su fascinantni i sve deluje tako stvarno a najvise mi je fascinantno sto Borna nije nasao neku tackicu na modelima ili gresku :hahahaha::yes...verovatno je izgubio lupu ili je koristi samo kod mene u temi:glup
 

TransDanny

Član foruma
HVALA na pohvalama, kao sto obicajno znam reci, melem za Maketarsku dusu:cool1:
Polako Pejc sa majstorlukom, ima ih i bolji i poznati, al recimo da se netrebamo skrivat.
Sto se modela tice, naravno da 15godina u hobiju ostavljaju svoj trag, sto u preradama sto u kolicini, stim da se slazem da ovdje u Austriji imam drugi pristup svim dodatnim potrebstinama
za detaljne projekte. Ali i nasi maketari su uvjek bili i bice na vrhu, pogotovo sto se improvizacije tice ili kako bi se reklo, od nicega napraviti nesta.
A slike su mi tik, sta cu, svako ima nesta. To je posto hobi u hobiju. Tako da mi je uvjek cilj maketu prezentirat maximalno realisticno.
Otom potom bice slika jos.....
Sto se Borna tice, oni se ovdje zovu "Brojaci nitnija" al takvi su i pozitivni kada je kritika konstruktivna. Samo naprjed!

Idemo dalje sa jednom stvarno "Domacom Maketom"
U slavoniji se kaze ako traktor onda Zetor, tako da mi je ovo jedna od omiljinih modela u kolekciji.
Proizvodac je M&M Modeli, a sklapanja je kostalo jednu pola kile zivaca i truda. Ispaltilo se.

21918446bp.jpg


21918447gk.jpg


21918448wh.jpg


21918449lj.jpg


21918450dr.jpg
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Stvarno odlicne maketice..ja takodje obozavam ove KIT modele..smorilo me i nije mi neka draz kad nabavim gotov model!
Verujem da se u svaki sklopljeni model zaljubis po njegovom sklapanju..
Brojaci zakovica uvek vrebaju:fp:..
 

TransDanny

Član foruma
Bas tako,
Evo jos jedna za veceras, da nebude puno za prvi dan. Bice i dana i modela.
Jedan projekt koji je trajao sigurno oko 3 godine, od trazenja kabine preko svih detalja do kraja sa slikama.
Prosle godine u Njemackoj je ovaj MACK Autoprevoza dobio 1 mjestu na takmicenju maketara 87 u kategoriji do 1980 godine. Na to sam pa i malo ponosan.
Jel tamo zaista vladaju kraljevi.
Slike su zasebna prica, od trazenja lokacije preko diorame, ali izgleda spektakularnije nego sto jeste.

Pozdrav iz Beca, pa se tipkamo, Daniel

21919510gi.jpg


21919511zm.jpg


21919512px.jpg


21919513yi.jpg


21919514vc.jpg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovo se zove postarevanje modela to jest bojanje modela od pocetka.:respect: Vrhunski od nule sto bi se reklo.Daniel samo tipkaj :gladan
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Nemojte ga hvaliti previše da mu ne bude neugodno, morat ću uzeti povećalo ;) da mu pronađem nešto!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh