Modeli Daniel

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hvala @Thommo na dobrodoslici, klima vam je odlicna, tako da se i ja radujem na puno dobre i kvalitetne komunikacije

@Kameni Most
http://fmb-shop.de/tag/Spanngurte-Fritzes/
ovo je link za Spanngurtne,

Sto se tice weathering Kamiona i ostalog, kod mene postoji jedna teza, a to da je u ovome slucaju MANJE, VISE.
Nevolim kad se to natovare paste i koje kakve korozije, pa to sve bljesti za sve pare.
Moj zilj je uvjek bio docarati manje vise ostecenja te, rabljenost vozila, nego ih ublatiti do osovina, mada i to znamo ako treba.
Stim da volim i analizirat, i predrzavam se gdje se skuplja koja vrsta prljavstine i zasto.
Toga kad se drziz weathering mora ispast dobro.
Sta koristim, oped izreka "keep it simple" Mooglo bi se tu para i para potrosit na koje kakve paste, creme, itd.
Sjecam se da sam kod slaganju ploca u dvoristu, pri rezanju tih, skupljo sitnu prasinu koja je tako dobra bila, za weathering.
Toliko je bilo, da ju danas dan koristim, za gume, karoserije itd.....kad kad se potepemo na dobre stvari u svakadasnjem zivotu,
samo ih terba prepoznati maketarskim okom.;)
Mada to ukljucuje da zena cesto mrda glavom kad oped skupljam stvari po podu :glup

Evo sta koristim, Ovaj set od NOCHa, te raznu prasinu, i ovaj Dry Wash, on zaista ulazi u naj tanje falceve, a resto obrisat.
Poslje obavezno Mat bezbojni Lak i to je to.

Prije svega hvala na linku za gurtne :)

Sto se tice weatheringa ISO Containera moram priznati da je ispao savrseno. Posebno su dobri tragovi popravka (tamno plava boja) a hrdja je prirodna. Steta sto container nije imao originalne oznake jer bi se tvoje majstorstvo jos vise istaklo :)
Svidja mi se sto si to napravio s mjerom. Posebno cerade na prikolicama :)
Pravi uzitak ih je gledati posebno jer izgledaju kao da su puno veci modeli od 1:87
Ruski Mercedes je genijalan.... ali nocna slika prikolice s poljopervirednom masinerijom je genijalna
Da li korists airbrush na kraju nakon weatheringa.

Pozz

Davor
 

TransDanny

Član foruma
Pozdrav drustvo!

@Kameni Most, ne obavezno, ali kad kad! Generalno jako malo radim sa airbrushom, al trudim se da to malo vise koristim.

@Goran, naravno da moze, bice slika! l ako mozemo da predemo na TI, nek bude kolegialno a i jedan od mladih sam ovdje sigurno :pivo:

Evo jel moze za promjenu malo teski transport, Jedan VOSS sa Brodskim Dizelom iz B&W MAN fabrike.

22019705dj.jpg


22019708aq.jpg


22019711bn.jpg


22019713bj.jpg


22019715xv.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
BRAVO Daniele !!! :slinim:
f015.gif


Tvoje su prerade novije MK-varijante Transkopovih vozila dok je ona moja Skania iz vremena YU-države;
Drago mi je da imamo još prerada nekada jednog od najvećih transportera iz Makedonije koji se je mogao videti po svim putevima Evrope i Bliskog Istoka. :palac_gore:

PS: da ti se kojim slučajem negde po vitrinama ne vucera neka MB cisterna Mlaz-Bogdanci? ;)
.Mlaz Bogdanci MB.jpg
 

Pejc

Veteran foruma
BRAVO Daniele !!! :slinim:
f015.gif


Tvoje su prerade novije MK-varijante Transkopovih vozila dok je ona moja Skania iz vremena YU-države;
Drago mi je da imamo još prerada nekada jednog od najvećih transportera iz Makedonije koji se je mogao videti po svim putevima Evrope i Bliskog Istoka. :palac_gore:

PS: da ti se kojim slučajem negde po vitrinama ne vucera neka MB cisterna Mlaz-Bogdanci? ;)
.View attachment 62842

Ko zna cega sve ima po njegovim vitrinama :D
 

TransDanny

Član foruma
Bas tako Wile, manje je vise, toga se i ja predrzavam.
A sto se domacih tice, volim ih, i najdrazi su mi modeli, posto zivim u diaspori imaju poseban car za mene.
Pogotovo oni malo stariji, kad je transport i kad su vozaci jos bili majstori svog zanata, te kad je pored kamiona uvjek bila dobro igradena kuca.....
Otom potom, imah ih dosta u kolekciji, ima tu Pilotni projekat FAPova RABA itd, postepeno budm ih naravno i pokazao.
@Mon , MLAZ mi se jos ne vucara, al je na TOP listi skoroz gore za preradu.

Evo da @speed2 malo zamazem oci, ili da se dogovorimo ko ce sta kom poslat :sef:
Moj primjerak ISTRA auta.

22080634kc.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo ga Makedonce na Danielova variantata :hihihi:
Nije tako original kao od kolega, al moze proci.

Ma sve mogu razumijeti........ ali knjiga na upravljackom pultu s papirom koji viri i uz to reflektirajuci prsluk na sjedalu suvozaca je super super super genijalno :) :) :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
... je super super super genijalno :) :) :)
Ja sam prvo pomislio da je to slika 1:1 kamiona naspram koje će da se radi model dok nisam skont'o da je to u što buljim u stvari model!
Drago mi je da smo dobili još jednog proffy-ja u društvu - nadam se puno lepih slika prelepih prerada/dorada made by TransDanny! :palac_gore:
.
 

TransDanny

Član foruma
Dobro jutro drustvo!
Sta reci nego veliko hvala svima vama, drago mi je sto sam ovako primljen u forum, a upao sam ka padobranac :pilot:
To sto su modeli takvi kakvi su, u jednu ruku i jeste zahvaljujuci forumima slicnim kao ovom, bez kojih takvi radovi nebi mili moguci.
@Mon , @Kameni Most , vec kada smo kod 1:1... dali maketa ili realno....
Mislim da sam na sljedecem primjeru tu granicu istanjio maximalno.
Radi se o teskom tegljacu TROST tvrdke iz Austrije. Dugo godina je ovaj MAN bio pojam, i kamion za kojima su se mnogi okretali.
Projekt trajao 2 godine, na modelu je sve radeno sta se radit moze. Boja je original iz njihove radione.
Dakle ima malo vise slika, al nisam znao koju da ne stavim, svaka je na svoju ruku drugacija iako su mozda slicne

Pozdrav svima uz slike:pivo:

22084901lt.jpg


22084902vp.jpg


22084903nr.jpg


22084904mg.jpg


22084905za.jpg
 

Pejc

Veteran foruma
Fenomenalno odrađeno, očekivano :)
Interesuje me da li je kutija za alat ručni rad ili je iz nekog seta.
 

Mon

 
Osoblje foruma
.... dali maketa ili realno....
Mislim da sam na sljedecem primjeru tu granicu istanjio maximalno....
Dakle ima malo vise slika, al nisam znao koju da ne stavim, svaka je na svoju ruku drugacija iako su mozda slicne...
Samo napred Daniele, ako treba obrisat ću sve moje teme samo da napravim mesta na serveru za tvoje slike - takva remek-dela moraju biti viđena! :dada:

...@Mon , MLAZ mi se jos ne vucara, al je na TOP listi skoroz gore za preradu.
Koji bi model MB ti uzeo za Mlaz-a? Koji odgovara najviše?
Ja sam pokušao da nađem neki ali na svim kojim sam pogledao nešto otskače od onoga na slici... :(
.
 

speed2

Član foruma
@Mon moja preporuka je da za Mlaz najbolje da uzmeš Herpa Mercedes NG šasiju i na to staviš Kibri NG kabinu. Kad već Herpa nema takvu kabinu u ponudi. @TransDanny ?
 
  • Like
Reactions: Mon

TransDanny

Član foruma
DANKE svima!

@Pejc , sto se Kutija za alat tice, ima ih vise. Predpostavljam da mislis na onu riflanu na slepi u prdnjem djelu.
Ona je zajednivki projekt sa jednim kolegom. Imamo kalup, u koji ljevamo Resin u tecnom stanju, i tako da dobijemo te sanduke.
A sve ostalo sta vidis od riflovanog cesto uzimam stara pakovanja od tableta. Onaj treger iz kojih istisnes tabletu je u jako cestom slucaju idealan riflovani pleh, u 1:87.
Otvoreno maketarsko oko uvjek nade nesta jeftino a dobro iz svakadasnjeg zivota sta se moze upotrjebit.;)
Evo primjera

22100487dr.jpg


22100488ey.jpg



@Mon @speed2 , Sto se Mlaza tice ja sam vise mislio na staru seriju VOLVA FH kojeg sam vidao na netu. A u vezi BENZa
se potpuno slazem sa Vedranom, KIBRIjova kabina je sigurno najbliza i naj bolja za taj projekt.
A sasija naravno uzmes bazu od Herpe.

Eto toliko pa se tipkamo, pozdrav!
 

TransDanny

Član foruma
Idemo dalje....
Voljeo bi vam predstavit jedan projekt koji takoder traje vec dosta vremena.
Posto svake godine rado provodim na Jadranu cesto me baci na jednog od Otoka.
Voznja trajektom je tu uvjek jedan od posebnih trenutaka. Tako je zelja za jednom Jadrolinijom u 87 uvjek bila velika.
Dakle trajekt nema svoj original, al slici dosta onima Rabske Plovidbe.
Polako se radovi svode kraju, tako da vec radim na vozilima koje trebaju biti na njemu.
Da bi to i bilo kako ono i je, prvi svaba turista je doputovao na trajekt sa svojim gumenjakom.
Na gumenjaku je Johnson 25ks te sam se malo igrao pa i rezervar nesmje da fali. Te sam ga malo oblozio balsa-dvrenarijom,
da to dobije malo izgleda.
Ako bi bilo interesa, mogu otvorit temu kod brodova o trajektu.

A za sad Turisti sa gumenjakom, pozdrav!

22113077ef.jpg


22113078bn.jpg


22113079gc.jpg


22113080ld.jpg


22113081eo.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ahhaaaa kolega..
"Ti si taj"..
Negdje sam naletio na ovaj projekat.. prikazao si ga manje vise u svim etapama..
Koliko me je to sve odusevilo nemogu ti opisati..
No necu zuriti.. samo ti polako postavljaj slikice.. ;)
Skidam kapu do poda.. :pozdrav:
:respect::respect::respect::respect::respect:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh