Modeli Daniel

Mon

 
Osoblje foruma
Dobro nam došao Daniele, želim prijatno druženje i puno slika tvojih majstorluka koji su za samu pohvalu! :aplauz:
... projekt koji je trajao sigurno oko 3 godine, od trazenja kabine preko svih detalja do kraja sa slikama.
Prosle godine u Njemackoj je ovaj MACK Autoprevoza dobio 1 mjestu na takmicenju maketara 87 u kategoriji do 1980 godine. Na to sam pa i malo ponosan.
Jel tamo zaista vladaju kraljevi
21919510gi.jpg

Skidam kapu za strpljenje i čestitam na nagradi :pozdrav:- ima na šta da si ponosan! :dada:

Interesuje me čija je kabina i oni dodatni delovi a kojeg proizvođača je šasija sa točkovima?
Da nije to možda Don Mills-ova kabina/delovi i Herpa šasija?
.
 

TransDanny

Član foruma
:pivo::pivo:Hvala Drustvo,
Na pohvalama i cestitkama i dobrodoslici. Malo sam listao po forumu, i zaista mogu reci da je klima te konstruktivna komunikacia jako prijatna.
Cestitam i ja vama svima na toj ne bas obicajnoj cinjenici.
@Mon , kabina je salivana u holandiji od Resina, a ja ju nabavljam preko germanije od jednog kolege. Ima dosta da se radi al kvaliteta je na svom mjestu. Cini mi se da je i bolja od Millsove.
Sasija je Herpina baza, Frightlinera malo skracena da bi dobio Mackovu duzinu, jel ovi sto su se vozili po Yugi bili su sklapani u bliskom istoku te su bili kraci od original Amera!
Eto toliko, slika ce biti ponovo morgen, kad stignem kuci.
Pozdrav i zivjeli!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zahvaljujem na lepim rečima Daniele,
svi se maximalno trudimo da održimo uvaj naš hobby-kutak na ovom nivou mada "po potrebi" umemo i žustrije da diskutujemo. :cool1:

Šalu na stranu, puno hvala za info o MACK modelu i potrebnim delovima - siguran sam da će biti od koristi svim kolegama koji žele ovaj model "našeg" Macka u kolekciji.
:dada:
 

TransDanny

Član foruma
E pa da nastavimo sa Modelima.
@Pejc ti nemoj da gledas vise, tebi je ovo sve poznato vec, idi pa........ ljuskaj sjemenke :hihihi: zalivaj cvjece, u glavnom budi produktivan, hahaha

Dakle radi se o Aktrosu, cija karijera je pocela kod Kühne-Nagel u Austriji, zatim je prodan PRIGU u SLO, a kad i tamo vise nije dobio tehnicki bez podmazivanja,
prodan je u MK, gdje se Sverc komerc valja sa starom poljovrivrednom masinerijom. Prica fiktivna uz maketu, al mislim da bi mogla biti i realna.
Ovaj puta je bilo vise posla na utovaro nego na tegljacu, al ocjenite sami.

Pozdrav svima iz Beca :pivo:

21942492jx.jpg


21942493dd.jpg


21942494gd.jpg


21942495pj.jpg


21942496er.jpg
 

vule

Poznati forumaš
po starom super odličnom standardu,odlično++++++++ali me najviše fasciniraju gurtne!!!!nemrem si pomoči....opčinjen gurtnama ,super Danijel!!!!!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
po starom super odličnom standardu,odlično++++++++ali me najviše fasciniraju gurtne!!!!nemrem si pomoči....opčinjen gurtnama ,super Danijel!!!!!
od kojeg materijala su gurtne i da li su to rucni rad ili ih nteko proizvodi.... izgledaju savrseno :)
 

TransDanny

Član foruma
Hvala jos jedanput svima na pohvalama i lajkovima :pivo:

@Kameni Most , Gurtne i Spanere sam na pocetku pravio od izolir trake, te sam spanere radio od sitnog plehica, malo nesta savio itd,
izgledalo je to srednje zalosti.
Kada sam u njemackoj na susretu sreo proizvodaca male serije ovih gurtnija i spanera, reko sam to je to! Po meni savrsenstvo u 87ci, sam spaner kaze sve,
original originala

21962400cv.jpg


Jesete da je cjena od 10€ za 10 komada takoder masna, al i kvaliteta je ok. Stim da treba uracunat jedno kilu zivaca uz to, da bi se montirali.
toliko o tome,

Idemo dalje sa maketama, posto @wagenman voli zvjezdice, evo jedna moja edicija sa crome paketom od do. Sve sto se na maski vidi od croma su pojedinacni djelovi.
Wap Conteneri su takoder sredeni koliko sam mogao da bi ih priblizio originalima.

Pozdrav svima!

21962416og.jpg


21962418ma.jpg


21962419zy.jpg


21962420ke.jpg
 

wagenman

Član foruma
Idemo dalje sa maketama, posto @wagenman voli zvjezdice, evo jedna moja edicija sa crome paketom od do. Sve sto se na maski vidi od croma su pojedinacni djelovi.
Wap Conteneri su takoder sredeni koliko sam mogao da bi ih priblizio originalima.

Pozdrav svima!

Ima tu još manevarskog prostora što se chroma tiče :D recimo ovo:
10561778_823009804377461_5949306598984560949_n.jpg

Šalim se naravno, odlična je četvorka :respect:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dobro nam došao, Danijel! :cool1:

Znao sam da će fotke tvojih prerada oduševiti kolege, osobno nisam vidio detaljnije i realnije prerade! Samo nam ti trpaj fotke, a i slobodno komentiraj, ima se šta naučiti iz svake prerade.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hvala jos jedanput svima na pohvalama i lajkovima :pivo:

@Kameni Most , Gurtne i Spanere sam na pocetku pravio od izolir trake, te sam spanere radio od sitnog plehica, malo nesta savio itd,
izgledalo je to srednje zalosti.
Kada sam u njemackoj na susretu sreo proizvodaca male serije ovih gurtnija i spanera, reko sam to je to! Po meni savrsenstvo u 87ci, sam spaner kaze sve,
original originala

21962400cv.jpg


Jesete da je cjena od 10€ za 10 komada takoder masna, al i kvaliteta je ok. Stim da treba uracunat jedno kilu zivaca uz to, da bi se montirali.
toliko o tome,

Idemo dalje sa maketama, posto @wagenman voli zvjezdice, evo jedna moja edicija sa crome paketom od do. Sve sto se na maski vidi od croma su pojedinacni djelovi.
Wap Conteneri su takoder sredeni koliko sam mogao da bi ih priblizio originalima.

Pozdrav svima!
Hvala na odgovoru..... Imas li neki link ili ime Gurtne su savrsene :) ali I jako male za montazu :)
I jos jedna molba mozes ukratko pojasniti weathering kamiona I tereta.... posebno ISO containera :)
Pozz Davor:respect:
 

TransDanny

Član foruma
Hvala @Thommo na dobrodoslici, klima vam je odlicna, tako da se i ja radujem na puno dobre i kvalitetne komunikacije

@Kameni Most
http://fmb-shop.de/tag/Spanngurte-Fritzes/
ovo je link za Spanngurtne,

Sto se tice weathering Kamiona i ostalog, kod mene postoji jedna teza, a to da je u ovome slucaju MANJE, VISE.
Nevolim kad se to natovare paste i koje kakve korozije, pa to sve bljesti za sve pare.
Moj zilj je uvjek bio docarati manje vise ostecenja te, rabljenost vozila, nego ih ublatiti do osovina, mada i to znamo ako treba.
Stim da volim i analizirat, i predrzavam se gdje se skuplja koja vrsta prljavstine i zasto.
Toga kad se drziz weathering mora ispast dobro.
Sta koristim, oped izreka "keep it simple" Mooglo bi se tu para i para potrosit na koje kakve paste, creme, itd.
Sjecam se da sam kod slaganju ploca u dvoristu, pri rezanju tih, skupljo sitnu prasinu koja je tako dobra bila, za weathering.
Toliko je bilo, da ju danas dan koristim, za gume, karoserije itd.....kad kad se potepemo na dobre stvari u svakadasnjem zivotu,
samo ih terba prepoznati maketarskim okom.;)
Mada to ukljucuje da zena cesto mrda glavom kad oped skupljam stvari po podu :glup

Evo sta koristim, Ovaj set od NOCHa, te raznu prasinu, i ovaj Dry Wash, on zaista ulazi u naj tanje falceve, a resto obrisat.
Poslje obavezno Mat bezbojni Lak i to je to.

21981385je.jpg


Evo jos par primjera. Ovaj Contener naprimjer nije ispo tak lose, mada sa korozijom nisam bas zadovoljan.

21981386qb.jpg


21981387xw.jpg


I jos jedan primjer. Cilj mi je ovdje bilo docarati Rusa koji je preso preko Milijun kilometara. Malo ostecena maska dole ljevo, vise kablovi maglenke,
te i ako je cist kamion, rabljenost se nemoze sakriti.

21981388iv.jpg


Eto toliko, nista posebno po meni, samo lagano cesce prelaziti, poslje mat lak, i mora uspjet.
Ima tu filozofija ohohoooo, za mene je bitan rezultat, sa kojim sam zadovoljan, a sve je prosto i jednostavno.

Pozdrav svima, Daniel
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
@vule , pusti sad te gurtne, idemo mi zeti prikolicu, prave gurtne i pravac - njemačka, pa dopeljamo traktore, balirku, pluge i nek se vu Srednjakima vidi gdo je gazda!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh