Roco 2015. HŽ, JŽ i SŽ vagoni

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To se strucno zove optimizacija proizvodnje radi smanjenja troskova...da nisu slucajno zaposlili Rodneya i Dellboya iz Mućki..... Kosilice bez motora, vagoni bez logotipa.... :)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
To se strucno zove optimizacija proizvodnje radi smanjenja troskova...da nisu slucajno zaposlili Rodneya i Dellboya iz Mućki..... Kosilice bez motora, vagoni bez logotipa.... :)
Ne donosimo zakljucke unaprijed!
 

wiggum

Veteran foruma
Dosada smo vidjeli samo 2 fotke HŽCAR vagona, pa se tesko moze reci da su vagon radili braca Trotter. Samo oprezno dok ne vidimo jos fotki, da nebi netko ispao Trottel. :fotic::hihihi:
 

nik

Veteran foruma
Ajme koji zaključci... :fp:

U odnosu na ovu sliku fali grafit.
No bez obzira na to prilično je blesavo odabrati unikatni vagon bez HŽ loga jer, poznajući Roco, drugog modela ovog vagona više neće biti. To bi imalo smisla da je riječ o setu od 3 vagona pa da nisu svi isti.
Također sad imamo teretni HŽ vagon koji kao model ne paše uz niti jedan drugi model HŽ teretnog vagona jer dosad niti jedan nije HR-HŽCAR a ovakav bez loga ne paše uz HR-HŽ a pogotovo ne uz HŽ. Ne paše niti uz Rocov vlastiti Eanoss.
 

Vedi

Član foruma
U odnosu na ovu sliku fali grafit.
No bez obzira na to prilično je blesavo odabrati unikatni vagon bez HŽ loga jer, poznajući Roco, drugog modela ovog vagona više neće biti. To bi imalo smisla da je riječ o setu od 3 vagona pa da nisu svi isti.
Također sad imamo teretni HŽ vagon koji kao model ne paše uz niti jedan drugi model HŽ teretnog vagona jer dosad niti jedan nije HR-HŽCAR a ovakav bez loga ne paše uz HR-HŽ a pogotovo ne uz HŽ. Ne paše niti uz Rocov vlastiti Eanoss.

Ja ovo uopće ne kužim. Ti to kažeš da na niti jednom teretnom vlaku nikad nije bilo miješanih vagona HR-HŽ i HR-HŽCAR??? Ili da više nikad neće izaći niti jedan neki drugi HR-HŽCAR vagon (ne mislim na Rils)?

I tebe muči kaj vagon nema logo na tabli, a preko cijelog vagona piše Cargo. Da fakat teško skužit da je to HŽ vagon, i neznam kaj bude taj vagon radil u kompoziciji sa ostalim HŽ vagonima koji imaju logo. Koja gomila gluposti.
 

nik

Veteran foruma
Stvar je vrlo jednostavna. Roco je najavio, kako u opisima tako i slikama, dva modela HR-HŽCAR vagona sa HŽ logom (koji si međusobno pašu). Napravio je, upravo suprotno toj najavi, jedan model HR-HŽ vagona (sa logom, naravno) a drugi HR-HŽCAR ali bez loga a te dvije varijante oznaka se nikako nisu mogle susresti u stvarnosti (jer to uopće nisu susjedne 'podepohe'). To je također vrlo nekorektno i u svjetlu raznih obvezujućih 'prednaročila' na neviđeno. Zbog toga Roco danas i ima imidž kakav ima.
 

nik

Veteran foruma
Ja ovo uopće ne kužim. Ti to kažeš da na niti jednom teretnom vlaku nikad nije bilo miješanih vagona HR-HŽ i HR-HŽCAR??? Ili da više nikad neće izaći niti jedan neki drugi HR-HŽCAR vagon (ne mislim na Rils)?

I tebe muči kaj vagon nema logo na tabli, a preko cijelog vagona piše Cargo. Da fakat teško skužit da je to HŽ vagon, i neznam kaj bude taj vagon radil u kompoziciji sa ostalim HŽ vagonima koji imaju logo. Koja gomila gluposti.
Nisi pažljivo čitao pa pišeš gluposti...

Napisao sam upravo da pretpostavljam da više neće izaći Rils. To znači da ćemo ga imati ili u unikatnoj varijanti ili u varijanti bez loga koja će postati uobičajena od 2015. Time gubimo barem 12 godina u kojima je ovaj vagon imao HŽ logo odnosno više ako je riječ o unikatu.

Moguće su kombinacije vagona u vlaku:
HŽ sa logom + HR-HŽ sa logom
HR-HŽ sa logom + HR-HŽCAR sa logom
HR-HŽCAR sa logom + HR-HŽCAR bez loga
...ali nije moguća kombinacija:
HR-HŽ sa logom + HR-HŽCAR bez loga
...jer je oznaka HR-HŽ nestala dosta prije nego je nestao logo.
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
. Roco je najavio, kako u opisima tako i slikama, dva modela HR-HŽCAR vagona sa HŽ logom (koji si međusobno pašu).
Ajd ponovo pogledaj najave.
Ne vidim razloga, zasto bi si ova dva vagona uopce morala pasati? Svidjelo se to nekome ili ne, ova dva modela su unutar unaprijed zadanih okvira, ipak ispala sasvim ok....
 

nik

Veteran foruma
Ajd ponovo pogledaj najave.
Ne vidim razloga, zasto bi si ova dva vagona uopce morala pasati? Svidjelo se to nekome ili ne, ova dva modela su unutar unaprijed zadanih okvira, ipak ispala sasvim ok....
A zašto bi ponovo gledao najave? Na obje slike su u Photoshopu 'nacrtali' HŽ logo a modeli su najavljeni u 'aktuelnoj epohi' što automatski znači HR-HŽCAR. Na Eanoss vagonu su čak i 'napisali' HR-HŽCAR.
t3_R-67296.jpg

L67249.jpg

Roco slike iz najave sa početka godine. Na kraju Eanoss uopće nije HR-HŽCAR (što automatski znači i da nije aktuelna epoha) a Rils uopće nema HŽ logo. Pa zašto su to onda uopće 'pisali' i 'crtali' na ovim slikama?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A zašto bi ponovo gledao najave? Na obje slike su u Photoshopu 'nacrtali' HŽ logo a modeli su najavljeni u 'aktuelnoj epohi' što automatski znači HR-HŽCAR.
Rils uopce u najavi nije bio obiljezen kao HZCAR, a fala Bogu, bez obzira na natpis na ceradi, vozili su i kao HZ, kao HR-HZ i HR- HZCAR, ne? Previse zakljucujes automatski, imas svoje misljenje i to je ok, ali ne mozes ga drugima nametati kao jedino i ispravno, jer se na kraju ipak pokazalo da su oba Roco modela glede logotipa, ispala potpuno korektno!
Nisu niti u setu, pa da se ocekuje da se revizijom i obiljezjima podudaraju, a sto Roco planira u buducnosti i koje sve verzije, ne bi se trebalo uopce zamarat sai time, uzivajmo u ovim modelima i daj Bog, da ih bude cim vise!
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Rils uopce u najavi nije bio predbiljezen kao HZCAR, a fala Bogu, bez obzira na natpis na ceradi, vozili su i kao HZ, kao HR-HZ i HR- HZCAR, ne? Previse zakljucujes automatski, imas svoje misljenje i to je ok, ali ne mozes ga drugima nametati kao jedino i ispravno, jer se na kraju ipak pokazalo da su oba Roco modela glede logotipa, ispala potpuno korektno!
Nisu niti u setu, pa da se ocekuje lda se revizijom i obiljezjima podudaraju, a sto Roco planira u buducnosti i koje sve verzije, ne bi se trebalo uopce zamarati time, uzivajmo u ovim modelima i daj Bog, da ih bude cim vise!
Nije stvar u mojem mišljenju niti njegovom nametanju nego u činjenicama. Ne zaključujem automatski nego iz onoga što je u najavi. Ako uz najavu oba modela boldano piše Aktueller Betriebszustand - current operating condition onda to može biti samo HR-HŽCAR i apsolutno nemam tu što zaključivati. Ali onda HR-HŽ Eaonoss uopće ne odgovara najavi.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nije stvar u mojem mišljenju niti njegovom nametanju nego u činjenicama. Ne zaključujem automatski nego iz onoga što je u najavi. Ako uz najavu oba modela boldano piše Aktueller Betriebszustand - current operating condition onda to može biti samo HR-HŽCAR i apsolutno nemam tu što zaključivati. Ali onda HR-HŽ Eaonoss uopće ne odgovara najavi.
A molim lijepo, kada su tii katalozi i najave imale uopce pouzdane i tocne podatke?
Jedno pisu, stave sasvim drugu sliku, a mi samo mozemo biti zadovoljni da su modeli izrealizirani ok, ne?! Obrnuto sigurno ne bi valjalo...:mamurluk:
 

nik

Veteran foruma
A molim lijepo, kada su tii katalozi i najave imale uopce pouzdane i tocne podatke?
Jedno pisu, stave sasvim drugu sliku, a mi samo mozemo biti zadovoljni da su modeli izrealizirani ok, ne?! Obrnuto sigurno ne bi valjalo...:mamurluk:
Ja samo komentiram što je najavljeno a što je izašlo. Koliko nekog to smeta ili ne osobna je stvar i svejedno mi je. Subjektivna ocjena je da bi zgodnije bilo da su oba vagona izašla, sukladno najavi, kao HR-HŽCAR i oba sa HŽ logom. Onda ne bi imali Eanoss potpuno isti kao Tilligov niti Rils u superultranajnovijoj epohi koji ne paše ni uz jedan drugi model. BTW oba vagona sam prednaručio i kupiti ću ih ali sa kiselim izrazom lica umjesto smješka.
36.gif
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh