Roco 2015. HŽ, JŽ i SŽ vagoni

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Malopre idem kući i ugledam kompoziciju sastavljenu od HŽ Habinsa i otprilike ovoliko Rilsova iz Novog Sada za Šid/Tovarnik. Za fotografisanje posluženi kao na tacni ali nisam imao gde da se sklonim sa puta i da iskoristim momenat.:(
Vec sam pomalo frustriran, kako da tebi uvijek tako ulete, a meni nista... :neznam::palac_gore:
 

Davor

Veteran foruma
Mene frustrira ona SBB - ova fotografija.:o

Vec sam pomalo frustriran, kako da tebi uvijek tako ulete, a meni nista... :neznam::palac_gore:

Ako je iko zaslužio da se nagleda kompozicija ovih prelepih vagona onda si to ti. :respect:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nema mu druge sada nego da pokaze kolekciju :)
Samo ova zadnja narudzba je skoro cijela moja kolecija teretnih vagona :)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Moguće su kombinacije vagona u vlaku:
HŽ sa logom + HR-HŽ sa logom
HR-HŽ sa logom + HR-HŽCAR sa logom
HR-HŽCAR sa logom + HR-HŽCAR bez loga
...ali nije moguća kombinacija:
HR-HŽ sa logom + HR-HŽCAR bez loga
...jer je oznaka HR-HŽ nestala dosta prije nego je nestao logo.

Konačno da mi u kadar ulete i ti Rilsevi, koji su revizijom 'mlađi' od prototipa Roco Rils modela:daj_pivu:
P1010322.JPG


Epilog debate o logotipu na Rils vagonu bio bi taj, da logotip na Rils vagonima i dalje postoji!
Sve je izvjesnije, da Roco model predstavlja samo specifičan vagon koji najnormalnije spada u aktualnu 'HR-HŽ CAR' epohu, zajedno sa ostalim vagonima, neovisno o logotipu!

:pivo::pivo:
 

KAPO

Poznati forumaš
Primjetio sam da vagon Rils 015-8 nije jedini koji nema HŽ logo. Zanimljivo kako velika većina ima logo, dok ga neki nemaju:hmmm:.
DSC03692_zpslllnazaq.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
"Sanduci " su identicnih dimenzija (mrvicu se razlikuju na vrhu tj na "vijencu" zavrsetku tovarnog prostora..
No zasto je razlika..???
Rocov sanduk je za 1 mm vise utonuo ili nasjeo na postolja.. i tu se ta razlika uocava..

Inace interesantno je da odbojnici stoje u ravno na oba vagona (jer se mora ispostovati visina odbojnika) a to je zato sto su u Rokovog zabuseni za 1mm u vise odnosno u Tilliga za 1mm manje...
Zato opticki izglegleda kao da je jedan manji a ustvari su istih dimenzija..

To je moje osobno skromno zapazanje... jer i mene je kopkalo sta se dogodilo :(
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Po mom mišljenju, Tilligov vagon sanduk ima prevelik razmak između postolja i dna sanduka. Nisam baš zagledao da li se tu nešto može napraviti, da se to popravi, ali kad je zakačen sa Roco modelom izgleda lošije. Svakako je po meni Rocov model bolji.

Moje fotke iz 2010.-te
2010-01-28_E_vagoni (5).JPG
2010-01-28_E_vagoni (A).JPG
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Po mom mišljenju, Tilligov vagon sanduk ima prevelik razmak između postolja i dna sanduka.

Da da.. to sam i ja rekao.. samo na drugi nacin.. ;)
No ukoliko i zbrusis postolje da i Tiligov "potone" prema dole kao sto je Rocov onda nece odbojnici biti u ravnini s Rocovim :(
Al mozda to nece biti toliko primjetno kao sada..sto je sada slucaj s visinom sanduka..tj visinom kompletnog Tilig vagona
Odbojnici ce mozda manje upadat u oci.. ipak je sitno odstupanje

A slazem se i ja dajem Rocovom prednost.. vjerovatno i vecina drugih kolega.. (da sad nespominjem zasto to mislim)
 

nik

Veteran foruma
Ne može se raspravljati koji je od njih bolji nego koji je lošiji jer se ni jedan ni drugi proizvođač nisu 'proslavili' izradom ovog modela. Tillig (Sachesnmodelle) je 15-20 godina stariji pa mu se greške lakše oproste iako je ukupno gledajući nešto lošiji od Roca. Roco mi odozgo gledano izgleda čudno; i debljina odnosno oblik gornjeg brida stranica i komične, skoro 1mm široke, 'fuge' između limenih ploča poda.
 

adi

Član foruma
Dobro da je to kolega usliko i postavio inace bi bilo problema.posto imam tilligove moram izbjegavati rocove.za one koji imaju roco vrjedi obrnuto.:mad:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh