Vagoni za čišćenje tračnica/pruge

Aleksandar

Poznati forumaš
Naravno, ali bi po meni bio rizik probati, iako su posipi čvrsto zalepljeni, s'obzirom na izgled i snagu usisivača. Druga je stvar ako možeš da mu podešavaš snagu.

Po meni je ovo "MONSTRUM VAGON" - u pozitivnom smislu a i cena mu je monstruozna :palac_gore:. U svakom slučaju, rešio si problem sa čišćenjem šina.
 
Last edited by a moderator:

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Naravno, ali bi po meni bio rizik probati, iako su posipi čvrsto zalepljeni, s'obzirom na izgled i snagu usisivača. Druga je stvar ako možeš da mu podešavaš snagu.
Haha, toliko "jak" ipak nije, da bi čupao zalijepljene kamenčiće :D, ali sve što slobodno leži na pruzi, diže.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovo
Uz dosta truda i malo novaca to bi se dalo napraviti i u samogradnji.
Žrtvuje se jedan vagon sa kvalitetnim donjim dijelom ili se napravi donji dio od debljeg mesing lima i stave kvalitetna postolja.
Postoje razni auto usisivači sa dovoljno malim a jakim motorom, a imade i kućnih baterijskih od kojih se može upotrijebiti motor.
Usis i ispuh i nije tako teško napraviti, zahtijevniji mogu dodati i dekoder (samo treba paziti na snagu).
Ukupno bi se dakle to moglo napraviti za 1/10 cijene ovog kvalitetnog!


Tako je Borna.Eto razonode za nas.

Ovo se moze se lako napraviti i ja cu to uraditi sigurno jer je super stvar.Samo mislim da su ti mali motorici sto ti mislis preslabi ali postoje jako mali "Brushless" motori i male LiPo baterije koje imaju dovoljno snage da ovo rade.Cenim da je taj mali brushless u ovom vagonu.;)

Imam jedan mini brushles i lipo baterija par komada samo mali plasticni propeler fenčić da narucim.
Onda uzmem lepo plasticnu cevku od recimo nekog starog usisivaca,skratim tako da ostavim sa prednje strane da moze sa se produzi sa drugom cevkom,ugradim motorce,navucem sa preda mrezicu(0d usisivaca),Iskrivim predni usisnik grejanjem i eto makine. To ce da vuce bas dobrano znam to.:palac_gore:

Ja te motore ugradjujem u RC avione pa cu tako u srediste ubaciti kontroler koji ide uz motor i mini prijemnik, te cu daljinskom kontrolom odredjivati jacinu usisavanja.;)

hexTronik_3000_picture.jpg
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ovo



Tako je Borna.Eto razonode za nas.

Ovo se moze se lako napraviti i ja cu to uraditi sigurno jer je super stvar.Samo mislim da su ti mali motorici sto ti mislis preslabi ali postoje jako mali "Brushless" motori i male LiPo baterije koje imaju dovoljno snage da ovo rade.Cenim da je taj mali brushless u ovom vagonu.;)

Imam jedan mini brushles i lipo baterija par komada samo mali plasticni propeler fenčić da narucim.
Onda uzmem lepo plasticnu cevku od recimo nekog starog usisivaca,skratim tako da ostavim sa prednje strane da moze sa se produzi sa drugom cevkom,ugradim motorce,navucem sa preda mrezicu(0d usisivaca),Iskrivim predni usisnik grejanjem i eto makine. To ce da vuce bas dobrano znam to.:palac_gore:

Ja te motore ugradjujem u RC avione pa cu tako u srediste ubaciti kontroler koji ide uz motor i mini prijemnik, te cu daljinskom kontrolom odredjivati jacinu usisavanja.;)

View attachment 69820
Sa zanimanjem iščekujem ovdje objavljeni izrađeni prototip :D :D ;)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo gledam mogu i cevi za vodovod.Zgodne su sto imaju nastavke i krivine.Bice uskoro prototip a i specifikacija potrosnog materijala.;)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
A ja to radim sa običnim usisavačom za prašinu i radi fantastično!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
A ja to radim sa običnim usisavačom za prašinu i radi fantastično!
Ja sam napravio nastavak za usisivac koji moze ici po sinama..ima urezano za obe sine i samo ga guras ili vuces po sinama i to je to! Sve jedno,vagon je mnogo bolje resenje jer ga pustis da sve sam odradi cak i po tunelima!
Ali cena od 450e je ogromna.............................................:o
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
:hahahaha:
Baš znate hitati peneze!
Evo recept za obični čistač:
Vagon koji je otpisan ili izvađen iz kante za smeće,
dva pantografa,
komad plastike,
malo ljepila,
boje po želji.
Evo i rezultat, koristim ga već dvije godine, stalni inventar na maketi i nema dana da sam kod makete a da ne napravi krug, ili ga nećak vozi dok mu ne dojadi vožnja, jer jedino za to kompoziciju ima dozvolu za samostalno upravljane!

čistač 1.JPG čistač 2.JPG čistač 3.JPG

Moja maketa je sklepana od mehana kojeg sam nabavio na barem 4-5 različita mjesta i nema lokomotive koja nejde dobro po njoj.
koja zaštucne, sigurno nije problem u tračnicama već u lokomotivi! znači da su tračnice čiste.
Usisavač!?
Imam kućni ciklonski usisavač koji je i dio nasipa poljepljenog progutal, a razlog je bio slaba zaljepljenost posipa. Nakon ponovnog poljevanja makete ljepilom, više ni kamenčić nije falio s nje.
 

1borna

Veteran foruma
I nije ti bilo žao pantografa!
Očito je da ne voliš elektre, no njih uvijek možeš dobro prodati.
/za one koji čuvaju pantografe- upotrijebite 4 kratke i mekane opruge/
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
I nije ti bilo žao pantografa!
Očito je da ne voliš elektre, no njih uvijek možeš dobro prodati.
/za one koji čuvaju pantografe- upotrijebite 4 kratke i mekane opruge/
Pantografi su od 'n' -a. To je negdje u nekoj kutiji djelova došlo tak da su se iskoristili.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zasto baterije kad imas napon na sinama?? Jaoj Aco Aco brukas me..:hihihi: Znam,sada ces reci da je napon na sinama velik za ove motore ali izradi se el.sklop da obori voltazu i eto ga!! Sretno Romario:papa:
Pa napravicu za sine normalno jer vi niste letaci RC sa stanicama i prijemnicima.To ce biti probni model da vidim kako radi a onda cu da vidim kako to direkt sa sina
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pa napravicu za sine normalno jer vi niste letaci RC sa stanicama i prijemnicima.To ce biti probni model da vidim kako radi a onda cu da vidim kako to direkt sa sina
...a da zaboravio sam da si ti RC manijak i da sve hoces na baterije hahahaa!
Ajmo ljudi otvara se takmicenje ko ce da napravi bolji cistac sina tamo negde do kraja prvog meseca 2016 pa krece glasanje za najbolja 3 mesta;)
Ko je za??:cool_2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh