Adijeva kolekcija prerada domaćih lokomotiva i vagona

adi

Član foruma
Ovo izgleda jako zanimljivo, ali može li se staviti barem jedna fotografija veće kvalitete, jer se iz ovog objavljenog ne vide dobro detalji niti kvaliteta bojanja i oznaka?
Prijatelju ja sam modele donosio na burzu u zg i viroviticu.tu se moglo vidit dali nekom model pase ili nepase.ima ih i jedni i drugi.oni koji nisu zadovoljni njima ce koreanci napravit model:vrag2: (ako se dotad korea ne raspadne)a ovim ostalim vjerovatno ja ili slavko ili zes.
 

MarkoZG

Član foruma
Nisam rekao da sam nezadovoljan niti preferiram Koreance. Samo za nas koji nismo bili na burzi iz ovih slika nije baš previše toga vidljivo. Kada ne bih smatrao tvoje modele zanimljivima, ne bih ni htio vidjeti bolje fotke, zar ne?
 

1borna

Veteran foruma
Na zadnjoj burzi u Zagrebu
fF5iMsqT16GuIBC1RBCqyG-SqjS-9e9Rjyp2XS4kzzpJm1jGBgStUO51bsLuUXGnzRxSerENtprbGiuoFmZdF0HAt4x3nCBt40gH62DiTga_zd3zj_FFVtcChSS7rOQF09fj2ufoF6rScHnvfbduUlWFKaVSBjSzfjYDGap49eZ28i8orJJP0-_6EuXm8UGTHuwa2JVPO2MRTnRtIrKEdtjMzKjej1IzrUTcsf-UVz1EPWwqa0w28xf4cPdvymU9PTz2x6Si6_hCFL3igHAjUzCmgBuLGqZmqVUxIisNbo9HYuK6N6x810_N833KY3yTEL_nf7eTBbA7BROTCRAkm2PIa4goPaXQ-6G8z7z7XazTJ9PiK0y0W-zwUsH9w629GFhyosqi8aVA-GZ-JQ-S_CT3UjJf6QpOSq032Ti00R8bqAtGx1jCJ2glz-2F_j-BPPoPgeV1Bf3hqGjM0CVn6NYLx9IwJHkfUkRzJngWGFlKtlxd570RwFhPsRdiEHNz-eU6h4MQNL-Ro7aRyDOrZsG-1I7zNMiaQ7MRaLXTjZzxNfe_hwj-Sz6D0ZavsIHPIOhiw5EF6dKLGTZwaAS9Fe0lYYelD4ha=w1338-h599-no

Prošle godine u Virovitici
gTVe8klrJ1-ujldCPM8W5FQm7VmWpOsMfev8s8AoX3dYnDkw9yUnAV7WAyHKCY7ZHaOzfyF5CBnld6dwFi-hzNOoMlCDLqNIxph-jMRPJvvnqfaRXjPo2s80RwhNlDHJo-63nVubh-pbYUSgNZXjRoja8bKFIGHf9I1jnTQuuVPWz5U9_KGAWMjTCP9qidzrK4OeOR0IrwseVON4kRBaV5FwUqeyVurvT58PvSUB9AEcDd9MBrQL_MDShOsr-4mlTcCHpIj5FjJOxnJoJj_--LImR4h0_PlZVdE1LqJNT89cK9XrZg54BcS5Y3j8Dv2JEqTurk1PvA8zjYT700ZaZi8c_NjiXcbFSA0Hro6h2JxbdorL32pyWZ1cHWQJd9YQsmAOIU5loHkf3yoteOzZZvVuNtO-qnZNb0AY6cty5FdqwsD9lwPFxnik7RrV52AmCQndPepXGVwJ_Kjew_G731JjpHYyF6z9KW7YYd2yfmBwp8_r2-3-mTitW4WR6GfV21hhEM7TB9wgLWGr2V70hg1fzOFN6nCufs_jROeUo3VCkdmKEBSKPn-KiE4GdVUIfCpuJ0wncDuRptrW50pyotPgxfsPlzOT=w1125-h599-no

pVLADXPVKZrr2iKNdJDaG-E7SiK91Fo1Y9-cRgHYtPiA4BwyWwtASUvZqvAT8om5lmErE6P-bFas12OAQBj2AA7Ivz5Rr0Hr9PnUSq2gVG3_h_rOxNrDJPValp7kJpX-HwbSuXw2OpksQ0nEGB6BD_qrv37JNVJXP6dXvmCvg6pONas-QQ52xydKoEdCCxbv-_l0_aHnMXZhT4WAiTYTCgZrTA-_LUCd-a4iBP93JeEDrnKX_k2mMRSFHn0vQfZ-a_j6eVYsV0mkXt2R2Bhj6Vy1xO7zOs91p-JBLKDEIEcRyoBXwrnauNAmlJsnbXq6z79LNovZ2Kd84e2Q5_AhmkEk-Q_dHFYBsLS0969QsZE-y3cAY0o3c2-YTONwrJjLyFMkrK8pdd_PSk0OptsmQDUvWbJxc6_11BlKMRxthcgQjo3oYSGKHXr4_58SofFBeMxa7TJURgDpeuViy9rXYy6raffO5jUZD0jEKpKx0NwirFLukEsY2-gqmzI_DP6ru3cxBcL61s4uOtIEXgtHOfH9GWJyLjLs0fxQkvkzBKAcEgpKSD7Vi2o_jjE3ZF7AYzOUteaSWeEiupQ6Z4xTGXLfRbU-6_Xa=w908-h599-no
kylrPX1vrsbZPQcennSI5Uua504bdZKPVPo3CsMWto4EDImT7HEcjpnkviBuYCT94ccnyICpn9BzDYkSdRvVQm39OjIFfhs0cu6KTO7A2g3LnlYGI9fOAnrc8ZllzmFUOUe6UzdNzP0C-kp78PaPwuwNyGDVZNEE63X3n9UExSe4JhFozrosy7g-COfsYMLIW5RgnCoY0CHLXSX40kOJ20NUea4dwd62glkdaY5lapytapS3w7SI8Rv6AriWv5EH3H08aZNf03haW9AeEO8Ov0Q6R7AEW7gue-gEXQRYGTMkhlNTWhCue7mf0GobjlRQWGQT1H9wGlCqlh2flfYajE1NX7wv_yTiiHC66F2Qsiql0uh8J9xlpC45hyuu-CRxbXU76a5nm-S4v__Rgs6G5ntolwDu1UDeZSZA7vRjhubjjNoZx_d8smzbAfOEiT5wpas2p9fy_u93OZIqc4_mE2Iofz1qdFkgqyq0CHHGBM5Tx4JCXfCMbGe9qeZj03iRRDBGMpglWy_bgYiB4c5Iia2CsuTDFDd5p_9C81Tcqena-50Habtdh0JwhDt_ShNcZesHixGD_VDPbA1w8vBTVWIUcd-D7uov=w1098-h600-no

Pretprošle u Zg mr.ing.ADI
fB54vscPqQdb2aussLVcIU1dtyvkixlTJj70WG1VOKN2yFH_1Oyb5XXf5R0wrfF7HvrBrXMC8eh0AGC8QRTcZu2ysIfgPtDtF68kzWv1fPM9WEfXkYRkaxZUyWqxdTQJyFaNloQX4Uaxvtet9gvFq8e6-N269M61_Yhk6sM2X6EF51f-KJui0eenFLoaDTQPvFhOEY3b9Bjy7XVmrHK3GS-Vn-Gd8tfHnmu6k8we_t0LFafX4zi_PR_80yGyZ2NNDnczeM-BMxZFXOteIEKeRPnUN3DvMjsj-pz84HDs7X4I1ZkycCL3F19sia98PyevQeYfqxghmMWq_ljPfauIIZIYzlcs43OLCQWcYJ0qoLPF0L4evw75F-3X3tHW-FheL8T9AoMYfkD_6LZ3pJ6A3j3uMo8hzue8IGPoi3oYqV_rhgLapyB-qfM6HvqlOi8Upo5k7OQh3FO2dmN98XBnXHsPSlTDN4hvTqyZU5W6Z_eSNbRtFgHqmR5u-7csxS5WL2M0tAUAEkyMjRjFgMJahh6G6KRiDF6qF5bsDiLGLd3YUdAeFI9rHVGJlFiKk_itt0OC-MyZZSIWVcDT1JZcWOadNxYRJCT3=w570-h599-no
 

adi

Član foruma
K
Nisam rekao da sam nezadovoljan niti preferiram Koreance. Samo za nas koji nismo bili na burzi iz ovih slika nije baš previše toga vidljivo. Kada ne bih smatrao tvoje modele zanimljivima, ne bih ni htio vidjeti bolje fotke, zar ne?
Kolega marko nemoj zamjerit ali i ja znam nekad bit neozbiljan..Malo sale dobro dodje;).
 

adi

Član foruma
Nemam ja nista protiv korejskog modela i njegove cjene.naprotiv ja bi volio da oni naprave sve hz ili jz dizele.tako bi i oni perfekcionisti dosli na svoje(naravno ako budu imali love)a i mi malo manje zhtjevniji sa jos manjim budzetom.ali posto trenutno postoje samo ovi "losiji"modeli ova skupina perfekcionista morat ce cekat neke bolje dane(i sakupljat lovu).ja im zaista od srca zelim da im neko ispuni zelju i da i oni napokon mogu uzivati u ovom hobiju:pozdrav:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Fraza sneak-peak se upotrebljava za priliku da baciš oko na nešto što još službeno nije dovršeno.
Sneak-peak fotke služe tome da zagolicaju maštu, ideje ili interes prema nečemu...
Aha ok..mene zanimaju dekali na ovim modelima! Bas me zanimaju kako su zalepljeni preko neravnina..preko ormarica i resetaka na njima!
 

adi

Član foruma
Aha ok..mene zanimaju dekali na ovim modelima! Bas me zanimaju kako su zalepljeni preko neravnina..preko ormarica i resetaka na njima!
Prijatelju zaljepljeni su odlicno.izgleda ekstra dobro(sa obziro da je decal)ponekad i kolega wec.zna zafuserit kad ga iznerviraju ali ovaj put je se potrudio ekstra.:palac_gore: Dobar posao je napravio.na ravnim povrsinama nema razlike izmedju tampon tiska i decala.uopce se ne primjeti.naravno treba i model dobro pripremit
 

adi

Član foruma
Adi gdje je knjiga narudzbi?;)
Prijatelju vidio si u zg da je model spreman za voznju i da smo napravili svjetla i digitalizaciju(jedan nas kolega ima i snimke pa ako mu nebude mrsko nek stavi koju;))malo sam obustavio radove radi selidbe(vec 6 mjeseci cekam da zgrada dobije uporabnu dozvolu.i bog zna kad ce to bit)a sve je spakovano u pakete.sad treba jos ulozit nekih 2000eura(motori postolja fremovi ogradice platine itd.)I proizvodnja moze krenuti.tu necu bit ja sam.imat cu i pomocnike koji ce mi olaksati neke stvari.sto se tice narudzbe njih ima dosta.(znam da ste nestrpljivi ali i ja jedva cekam):)dok krene javim ti i naci cemo nesto za tebe
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Prijatelju zaljepljeni su odlicno.izgleda ekstra dobro(sa obziro da je decal)ponekad i kolega wec.zna zafuserit kad ga iznerviraju ali ovaj put je se potrudio ekstra.:palac_gore: Dobar posao je napravio.na ravnim povrsinama nema razlike izmedju tampon tiska i decala.uopce se ne primjeti.naravno treba i model dobro pripremit
Ok verujem..samo bi voleo da vidim sliku iz bliza! Ja do sad nisam bio zadovoljan ni jednim dekalima na domaćim modelima pa zato pitam! Svi su zalepljeni bez veze i ne ulaze i neravnine..takodje problem preko rešetaka na ormarićima!
Kontam da je to težak zadatak jer ni jedan dekal ti sam od sebe neće leći kako treba u te rešetke!
 

adi

Član foruma
Pokusat cu ti uslikat jednu izbliza da vidis.znas da je decal folija i sto je on veci to je teze.moram rec da se kolega w.e.c. stvarno trudi da to ispadne dobro.(ipak je to rucni rad)on to pokusa u svaki utor ugurati i uspjeva dosta dobro.naravno ako zabijes model pod nos onda vidis svaku dlaku ali na nekih 30cm izgleda jako ljepo.na maketi izgleda ko tvornicki model.onaj ko ima namjeru vozit njem ce bit ljep a oni sto ce ih samo drzat u ruci i gledat oni ce vidit sve nedostatke.(e sad i ja nekad uzmem model pa ga okrecem i gledam po 15 min.jbg ali ove nase dizelke su stvarno ljepe i potpuno razumim ljude kad ih zabiju pod nos):slinim:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ajde da i ja pokušam napisati pokoju...

Prvo i osnovno NIKAD, ali nikad ne valja uspoređivati nečiji ručni rad sa serijski proizvedenim modelom, ni u kojem detalju. Pa tako niti u grafičkim oznakama na modelima i shemi bojanja.
Ja svaki model radim i drugima i sebi podjednako...marljivo, brižno i kao da ga sebi samome radim. Naravno, i u najboljoj namjeri može se potkrasti pokoja nesavršenost u stavljanju decala, ali kad imate malo mjesta na malenom modelu to je neminovno da će se dogoditi već po zakonu velikih brojeva. Svi decali na Adijevim lokomotivama su tiskani ili na sitotisku (žute, srebrne i bijele oznake) ili digitalnim laserskim printerom (kolori). S time da je sve gdje se traže svjetli decali dekalirano dva puta. Prvo bijeli decal kao podloga a onda kolor, da se to dobro vidi. Kod JŽ sheme, prvo su išli crni decali a onda preko toga žute trake i brkovi koji su tiskani sitom. Mogao sam si skratiti muku i opaliti samo žute bez crne podloge (kao svojedobno Mehanotehnika) koja viri van 0,03mm i pravit se grbav da nije to važno. Nisam. Radio sam tako da model bude najbliže prototipu koliko može.
E sad, jesu li svugdje skroz "ušli" u utore, možda i nisu, ali sam ih uguravao gdjegod sam mogao. Ni najbolji decal majstor neće dobiti 15 cm dug decal i 3mm širok da uđe u ama baš svaki utor ni sa kakvim tekućinama ni metodama. Kad se takav dugačak decal izvlači s podloge i stavlja na model on se jednostavno rasteže zbog velike duljine trenja pri razdvajanju. Samim time on na podlogu naliježe napet. Može se ta napetost ponešto korigirati, ali ne vrijedi očekivati efekt tampon tiska. Na malim decalima, ako je model dobro prelakiran sjajnim, to se može postići. Na dugačkima - ne. Adi je mojim radovima zadovoljan (nadam se), Polaris takaj, ima još članova foruma kojima sam radio i uvijek mi se ponovno vrate s pokojom narudžbom. Meni to govori da su zadovoljni, a ja uvijek nastojim to povjerenje opravdati iako se zna dogoditi da su modeli jako dugo kod mene na doradama. I ja imam stalan posao, obitelj, dijete, trsje, dvorište a hobi onda nastupa uglavnom navečer ako nisam strgan od ostalih obveza. Znam da mi je mana što kasnim s isporukama, ali imam prioritete tako posložene kako imam.

Da rezimiram, ako netko želi imati savršen model nekog diesela koji je izašao iz neke tvornice modela - bojim se da će se taj još duuuugo načekati ako će ga se uopće i dočekati. Alternativa je ručni rad nekolicine entuzijasta koji to rade iz ljubavi prema hobiju onako kako najbolje znaju. No to ima svoja ograničenja, i objektivna i subjektivna.

I konačno, nije ni dekaliranje neka silna mudrost, da ne bi mislili da filozofiram, ali ipak mislim da to ipak treba dobro utrenirati.

Još je nekoliko adijevih loksi kod mene na dovršavanju pa ću sutra opalit pokoju sliku detaljno da vidite kao je ispalo...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja radim sa Microscale dekalima..kod njih nije bitna dužina dekala oni jednostavno savršeno ležu u sve neravnine izuzev šarki (normalno)..tu se mora ili zaseći ili jako dugo tretirati sa SOL rastvorom..

Trenje prilikom skidanja? Nisam to razumeo..ako misliš na svlačenje dekala sa papira,onda ga skini poprečno a ne uzdužno i to odradi u vodi da ne bi bilo velikog trenja!

Znači ipak je sve do izrade dekala tjs do njegovog kvaliteta..
 

adi

Član foruma
Evo i ja bi nesto jos reko.ovo sto radi kolega w.e.c je trenutno najbolji i najpovoljnini nacin da se model dotjera.boljeg nacina nema za male serije.ja mogu birat brojeve masina po volji a cjena mi ista.neke vagone koje je radio nemozes uopce poznat da ima na njima dekal.isto tako i lokomotive.kratko receno za mene je to najbolje sto se moze uradit
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh