Adijeva kolekcija prerada domaćih lokomotiva i vagona

adi

Član foruma
ma malo šale neškodi

vidiš kako je zadnja dva dana napeto na forumu
atmosvera je takva sa se nožem može razati:harakiri
Ma atmosfera je bezveze.nevidim razlog zasto se ljudi napadaju bezveze i vrjedjaju.cak i da mi neko ide na zivce nije to razlog da se svasta izgovara i vrjedja.meni je forum jedina mogucnost druzenja sa istomisljenicima.nisam uvjek istog misljenja sa svima ali ako mi nesto krene ici na zivce maknem se 10 dana sa foruma i gotovo.ako i to nebi pomoglo ima drugi forum.ali vrjedjanje nece nista dobrog donjet
 

1borna

Veteran foruma
Ja sam izgubio svaku volju za pisanjem jer se uvijek nađe netko kome se to ne sviđa, zadnjih dana me i na sitno
provociraju no ne nasijedam na to. Prijavljen sam anonimno da me puste na miru no niti to ne pomaže.
Još davno sam napisao da meni lično forum ne treba jer lako nađem sve što me zanima na desetcima stranih
većih foruma, pišem radi drugih (najviše početnika) koji mi potporu daju preko pp a ne javno?
voK4hbXVlpxoVFQcEG3j2528ohEdVNA_eRvy4-KaJcNEQktbrX03wR9EYafXOclpQA0WlTnktQCo5uRg1JLuNWQrW35dnHOJq4arwo16WJaVwFnnLVH_grAc_jtts25TsMFzPGE1NT3ZyqIS0vD-KvOWozkXbA089bmIH7W1_kc2soWHtlsbZ3_941LN6L4S5LY8pugI2JmCdwKyemsj4OE19f4t8FtnUsmU4BCiWMKMtroJVYGVJyq4CJX6OTP6kVh6v6yA1gyqfC2c40w2_yyrYnK567j7YKgG9wRVguPLpmaB4HIodRIGmCCmU0BtwHblV8RQzPWdCuKwUE2xJR9JNFfQRXJj6whWoiq7n129oYHnda0rgbYM-vmLzWqFzwCCbW2a5s9F2ii7fQ1Q3y8fzl8grhjDrt1rPNSVv1O8z80obSyFCz0lf8G7lixjcg0Bj-j7iNNH8rrhr1_igdEMeqstASzGcah9T7By9GzDjoR1RodcV_zx-T3dVRp5DmajqMsCctKX8FDYwKI1OzD3sivd4Z0uWMHSwZBGeD0dimez51UUlW6ZMZC84KcnsdY05w1HU9RZs-3FQsWvjpkY7PZZ9aQR=w836-h612-no
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Pa kakva će bit atmosfera kad neki ljudi nemaju niti najelementarnije uzuse ponašanja. Ljudi koji vrijeđaju ostale po nacionalnoj osnovi su dno dna, isto tako su dno dna oni koji takve podržavaju. Nema se tu šta puno. Takve treba momentalno udaljiti sa foruma zauvijek. Što se tiče tebe kolega Borna, ne uzimaj k srcu ništa, pa poznato je da "kritičari ne trpe kritiku" ;) ali sve je to ok. Nema zlih primisli :)
 

81i

Član foruma
A bas zbog vas kolega Borna i jos par starijih i iskusnijih kolega se ovaj forum i cita. U vama starijima i iskusnijima lezi hrpa znanja, iskustva i sveg ostalog koje mi mlađi s veseljem citamo gledamo upijamo kopiramo, a sve zbog vlakica i uzivancije. Među tolikim brojem forumasa uvijek ce se nac neko ko nemoze ili ne zeli presutjet nesto pa do postivanja starijih itd... da sad ne nabrajam, ali ponavljam s obzirom na broj forumasa zaista zanemariv broj takvih tako da takvi nebi smjeli smetat ikome jer ima puno puno onih drugih koji cijene vas trud da svoje znanje podijelite s nama i vjerujte mi smo vam zahvalni na tome.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
81i kaže:
A bas zbog vas kolega Borna i jos par starijih i iskusnijih kolega se ovaj forum i cita. U vama starijima i iskusnijima lezi hrpa znanja, iskustva i sveg ostalog koje mi mlađi s veseljem citamo gledamo upijamo kopiramo, a sve zbog vlakica i uzivancije. Među tolikim brojem forumasa uvijek ce se nac neko ko nemoze ili ne zeli presutjet nesto pa do postivanja starijih itd... da sad ne nabrajam, ali ponavljam s obzirom na broj forumasa zaista zanemariv broj takvih tako da takvi nebi smjeli smetat ikome jer ima puno puno onih drugih koji cijene vas trud da svoje znanje podijelite s nama i vjerujte mi smo vam zahvalni na tome.
bogato iskustvo bi, ako ćemo baš cjepidlačit, bilo onda sipanje svojih primjera i vlastitih radova, jer za traženje tutorijala po internetu nikome ne treba poseban vodič :)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Momci,svi ste zreli ljudi i morate shvatiti da forum takodje moze imati teske trenutke pa i izuzetke medju clanovima!

Sto se tice takvih ljudi koji su mrgudi ili nesto gore kao sto je slucaj poslednjih dana sa clanom koji je vredjao po nacionalnoj osnovi tu je sve jasno! Zbog takvih se ne treba nervirati NIKAKO!!!
Zbog takvih se vode one stvari na 3 slova,ne zelim ni napisati tu rec..:mad:

Njegova bruka sto je takav..idemo dalje!;)

Nesuglasice:vecita tema ali i to je normalno! Slozicete se..ali to sam vec pisao 100 puta da ce svadja biti kod clanova koji nemaju trunku tolerancije!
Takodje pisao o tome kada bi svi napisali sve sto nam je u glavi i na jeziku sta bi onda bilo?!

Kritike i smernice su dobro dosle ali ne tipa :nisi stavio "ovo" ili "ono" a model do pola zavrsen! To je tako bespotrebno..ili "imas tackicu ovde i mrlju ovde" takodje nepostrebno jer niko nije corav da ne vidi to na modelu u kojeg bulji satima i danima!:dada: Postoji jos gomila bespotrebnih komentara koji unose nervozu na forum..

Dovodjenje u red i odrzavanje vitalnosti foruma je druga stvar..osoblje ce se uvek naci na meti i to je jasno!

Konstruktivni predlozi od strane osoblja se uvek docekuju sa negodovanjem..klasika! Kako bi bilo da niko ne vodi racuna o urednosti foruma?:hmmm:

Ako se ukazu neke smernice na clanove i njihovo ponasanje i delatnost na forumu ne znaci da se ta osoba mrzi ( @1borna )..pre ce biti da takvu osobu ne razumemo ako na nase apele ne reaguje!

Meni je samo krivo jer Borna na nase smernice reaguje burno i okrece smisao kritike na neko branjenje njegovog pisanja na forumu!

To nije tacno..prvo:ne mozemo ti zabraniti da pises drugo vecina tvog materijala je korisna ali je u prevelikoj kolicini i u nekim temama sa vecim brojem OT materijala! Opomenut 100 i neki put:fp: i to je to sto se tice Borne!

Onda mi ispadnemo grbavi:hmmm:...recimo,koliko bi vas poslusalo savet naseg tima?
 

81i

Član foruma
Nemojte pravit dramu i paniku oko negativnosti na forumu kad nije tako, ovo je vrhunski forum, ima jako puno clanova i puno vrhunskih tema koje su izdiskutirane do savrsenstva, najsitnijih detalja a to sto zadnjih godina 4 ili 5 ljudi se javno raspravlja, proziva treba jednostavno ignorirat. To su konstantno isti ljudi i njih ne citas imas 100 drugih koje citas i sve u redu
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nema brisanja onog sto je korisno..to sto si napisao je tacno samo sto treba da se svi pridrzavaju toga!

Kada se se kroz par dana procita ovo sto je konstruktivno za rad foruma onda ce se lako pobrisati!

Do tad..nastavljamo sa Adijevom temom!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
brisite sve ovo unistavamo NAJBITNIJU temu na forumu
Mislim da bas ti prijatelju spadas u one koji ne razumeju poruku upucenu svim clanovina a koja je dobronamerna..cim se odmah ljutis ili okreces smisao moje poruke svim clanovima!

Odmah u glas VUK VUK VUK kvarimo temu itd itd..znaci da uopste nisi procitao ono sto sam napisao nego ides logikom predrasude jer sam u poruci pomenuo Bornu koji je tvoj fan na forumu! Da tako je..
Stani malo na loptu procitaj napisano i odgovori sta ti smeta u mojoj poruci..nemoj odmah skretati sa teme sa tim da kvarimo temu!
I ti si kao i ja OT u ovoj temi pa ti samo moja poruka bode oci..razmisli malo!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne znam razlike ali mi treba neki koji je išao u međunarodni saobraćaj. :)
Ovo je Modell kit, MÁV Dl 92-47 072-6

BIG_0008362302.jpg

Evo, ovi bi ti recimo bili dobri za 334/335 Hellas Ex tamo 90-ih godina:

Modellkit MK-7/97.4 (ako se ne varam po ovim njihovim oznakama):
Sachsen_MK-7_97'4_a[1]51 55 95-80 004-3[1].jpg

Modellkit MK-7/97.6 (nisam 100% siguran u kataloški broj, trebalo bi provjeriti):
Picture1 (2).jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Našao sam i NMJ - ov model. No on je neupotrebljiv za ep. IV.

nmjtopline408101b.jpg
Da, to su modeli koje radi i ACME (nešto su skuplji u odnosu na NMJ).
Ali, kao što kažeš, od njih nemaš neke koristi za epohu IV, jer su Mađari takva kola nabavili tek 1995. godine.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh