Adijeva kolekcija prerada domaćih lokomotiva i vagona

Davor

Veteran foruma
Adi, ovo je Tilligov vagon, zar ne?

index.php
 

adi

Član foruma
Ne to je schichtov vagon.to je donacija od kolege sbb cff i trebao je bit ispilan i produzen da bi se dobio exact vagon.ali prezivio je i sad izgleda tako.meni nesmeta sto je kraci jer su moji svi putnicki vagoni 1:100 tako da se uklapa u kompoziciju.naravno pored exact vagona izgleda kao da je tt mjerilo:hihihi:
 

adi

Član foruma
Ja mislim da je tillig preuzeo kalup od schichta i da su modeli isti po duzini.jedino sto tillig ima nem saht i kinematiku.a sachsenmodelle je napravio isti model malo duzi od ova dva a opet kraci od orginala.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ja radim sa Microscale dekalima..kod njih nije bitna dužina dekala oni jednostavno savršeno ležu u sve neravnine izuzev šarki (normalno)..tu se mora ili zaseći ili jako dugo tretirati sa SOL rastvorom..

Ti, daklem, radiš s tvorničkim dekalima, a to je već nešto sasvim drugo u odnosu na ono što nama ovdje treba.

Trenje prilikom skidanja? Nisam to razumeo..ako misliš na svlačenje dekala sa papira,onda ga skini poprečno a ne uzdužno i to odradi u vodi da ne bi bilo velikog trenja!
Da, mislim na svlačenje dekala. Ne možeš 15 cm dugačak i 3 mm širok dekal skidati poprečno i da ti zadrži pravocrtni položaj.

Znači ipak je sve do izrade dekala tjs do njegovog kvaliteta..
Mislim da je ponajviše do dekal filma. Ako je tanak i mekan, uglavnom nema problema. Sitotisak i digitalni print mi se dosad nije pokazao problematičan po pitanju postojanosti nakon svih mogućih tretmana kojima se služim. Znači u pitanju je film. Ja uvijek kupujem kod istog prodavača, ali mi se čini da on ne kupuje uvijek kod istog dobavljača.

Anyways, tvornički dekali uvijek su za pola koplja bolji od bilo kojih koje sami napravimo. To je jednostavno tako. Microscale je razvio cijelu znanost oko dekala i to jako dobro rade.
 

nik

Veteran foruma
Ja mislim da je tillig preuzeo kalup od schichta i da su modeli isti po duzini.jedino sto tillig ima nem saht i kinematiku.a sachsenmodelle je napravio isti model malo duzi od ova dva a opet kraci od orginala.
Sachsenmodelle=Tillig.
Pa onda nema niti razlike u duljini...
 
  • Like
Reactions: adi

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo i ja bi nesto jos reko.ovo sto radi kolega w.e.c je trenutno najbolji i najpovoljnini nacin da se model dotjera.boljeg nacina nema za male serije.ja mogu birat brojeve masina po volji a cjena mi ista.neke vagone koje je radio nemozes uopce poznat da ima na njima dekal.isto tako i lokomotive.kratko receno za mene je to najbolje sto se moze uradit
Ti, daklem, radiš s tvorničkim dekalima, a to je već nešto sasvim drugo u odnosu na ono što nama ovdje treba.


Da, mislim na svlačenje dekala. Ne možeš 15 cm dugačak i 3 mm širok dekal skidati poprečno i da ti zadrži pravocrtni položaj.


Mislim da je ponajviše do dekal filma. Ako je tanak i mekan, uglavnom nema problema. Sitotisak i digitalni print mi se dosad nije pokazao problematičan po pitanju postojanosti nakon svih mogućih tretmana kojima se služim. Znači u pitanju je film. Ja uvijek kupujem kod istog prodavača, ali mi se čini da on ne kupuje uvijek kod istog dobavljača.

Anyways, tvornički dekali uvijek su za pola koplja bolji od bilo kojih koje sami napravimo. To je jednostavno tako. Microscale je razvio cijelu znanost oko dekala i to jako dobro rade.
Kako se ne moze skidati poprecno? Naravno da moze a u principu silazi sam kad je pod vodom ili u vodi..ja juce skinuo jedan na taj nacin!

Da,u pravu si za dekale ipak su fabricki ono naj! Steta sto to neko ne moze odraditi od tih silnih firmi koji su dekale doveli do savrsenstva!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

Davor

Veteran foruma
E svašta... Mehanotehnika logika.
Ako opet ne grešim, Quabla je radila model mađarskog prtljažnog?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
E svašta... Mehanotehnika logika.
Ako opet ne grešim, Quabla je radila model mađarskog prtljažnog?
Jest, Quabla i Modellkit (ovisno na koju varijantu prtljažnog vagona pikiramo).
 

Davor

Veteran foruma
Ne znam razlike ali mi treba neki koji je išao u međunarodni saobraćaj. :)
Ovo je Modell kit, MÁV Dl 92-47 072-6

BIG_0008362302.jpg
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Vuča i maske na postoljima nisu stavljene
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh