Roco 2015. HŽ, JŽ i SŽ vagoni

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Joj ljudi vi u ovom hobiju uopće više ne uživate, stalno ste u grču i nervozi. Ko da je fucking bitno jel logo tanji ili deblji, za dlaku lijevo ili desno gore ili dolje, ima li ga ili nema... I šta kad bi na modelu bilo sve do zadnje prljavštine istovjetno nekom originalu 1:1? Čemu? Za čije babe zdravlje? Ja sam kupio ACME vagon preklani u Moku, HŽ mimara, neznam više koji, nebitno, s jedne strane UOPĆE nema HŽ logo, izostavili... I šta sad? Da pijem normabele? Helexe?

Calm down ljudi :) igrajte se modelima, vozite ih, gledajte ih i uživajte, jedno tako imaju svrhu, ako to nije svrha, onda je svaki cent za njih bačen u vjetar!

Amen.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja samo komentiram što je najavljeno a što je izašlo. Koliko nekog to smeta ili ne osobna je stvar i svejedno mi je..
Komentiram i ja što je najavljeno, samo što se za razliku od tebe oslanjam na slike iz najave.... Kokoš ili jaje?!:)
Kako možeš onda tako samouvjereno tvrditi da su oba najavljena kao HŽCAR, ako su podaci u katalogu kontradiktorni?!
Koji HŽCAR? Koji krivi logotipi? Koja superultranova epoha, čemu sve to?!
Jedino osobno kaj me smeta općenito u ovakvim debatama, da ljudi malo izgube kompas, pa svojim nekim tvrdnjama znaju zbuniti ljude.....
 

nik

Veteran foruma
Komentiram i ja što je najavljeno, samo što se za razliku od tebe oslanjam na slike iz najave.... Kokoš ili jaje?!:)
Kako možeš onda tako samouvjereno tvrditi da su oba najavljena kao HŽCAR, ako su podaci u katalogu kontradiktorni?!
Koji HŽCAR? Koji krivi logotipi? Koja superultranova epoha, čemu sve to?!
Jedino osobno kaj me smeta općenito u ovakvim debatama, da ljudi malo izgube kompas, pa svojim nekim tvrdnjama znaju zbuniti ljude.....
Pa ništa nije kontradiktorno u najavi; piše Aktueller Betriebszustand - current operating condition a tomu odgovaraju i fotošopirane slike.
Nikakav krivi logotip ja nisam spomenuo - to si ti nešto pobrkao.
Superultranova epoha je ona bez HŽ loga na HŽCAR vagonima; ukoliko je to novi način označavanja a ne greška.
 

nik

Veteran foruma
Joj ljudi vi u ovom hobiju uopće više ne uživate, stalno ste u grču i nervozi. Ko da je fucking bitno jel logo tanji ili deblji, za dlaku lijevo ili desno gore ili dolje, ima li ga ili nema... I šta kad bi na modelu bilo sve do zadnje prljavštine istovjetno nekom originalu 1:1? Čemu? Za čije babe zdravlje? Ja sam kupio ACME vagon preklani u Moku, HŽ mimara, neznam više koji, nebitno, s jedne strane UOPĆE nema HŽ logo, izostavili... I šta sad? Da pijem normabele? Helexe?

Calm down ljudi :) igrajte se modelima, vozite ih, gledajte ih i uživajte, jedno tako imaju svrhu, ako to nije svrha, onda je svaki cent za njih bačen u vjetar!

Amen.
Taj nedostajući logo na Mimara vagonu je obična greška u proizvodnji - trebao si to reklamirati i zamijeniti kao bilo koji drugi proizvod s greškom.
Ali to nema veze sa raspravamo o oznakama na modelima, ovdje u temi; riječ je o ispravnim modelima, bez grešaka u proizvodnji.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Joj ljudi vi u ovom hobiju uopće više ne uživate, stalno ste u grču i nervozi. Ko da je fucking bitno jel logo tanji ili deblji, za dlaku lijevo ili desno gore ili dolje, ima li ga ili nema... I šta kad bi na modelu bilo sve do zadnje prljavštine istovjetno nekom originalu 1:1? Čemu? Za čije babe zdravlje? Ja sam kupio ACME vagon preklani u Moku, HŽ mimara, neznam više koji, nebitno, s jedne strane UOPĆE nema HŽ logo, izostavili... I šta sad? Da pijem normabele? Helexe?

Calm down ljudi :) igrajte se modelima, vozite ih, gledajte ih i uživajte, jedno tako imaju svrhu, ako to nije svrha, onda je svaki cent za njih bačen u vjetar!

Amen.
Svaka ti stoji! :palac_gore:
Zaista ne razumijem čemu sve to?!:neznam::neznam:
Kako god okreneš, nevalja nikako: ako Roco ne napravi model ne valja, ako Roco napravi model, tražit će se svemoguće loše stvari na njemu,
što nije u skladu sa prototipom, ako ga napravi prema prototipu, opet ne valja jer prototip sam po se sebi ne valja...:fp:
 

nik

Veteran foruma
Svaka ti stoji! :palac_gore:
Zaista ne razumijem čemu sve to?!:neznam::neznam:
Kako god okreneš, nevalja nikako: ako Roco ne napravi model ne valja, ako Roco napravi model, tražit će se svemoguće loše stvari na njemu,
što nije u skladu sa prototipom, ako ga napravi prema prototipu, opet ne valja jer prototip sam po se sebi ne valja...:fp:
Pa, u principu ako Roco napravi model onda ne valja; to su vrlo česti zaključci rasprava o Roco modelima zadnjih godina na raznim forumima po svijetu...:D
A da i prototip sam po sebi može ne valjati vidi se po Roco modelu SŽ 03 lokomotive koja sa već neko vrijeme prodaje budzašto, sa zvukom i bez, ali se nikako ne može rasprodati; očigledan rezultat lošeg izbora prototipa (SŽ muzejska umjesto JŽ muzejske) o čemu smo također žustro raspravljali na forumu nakon najave kada sam kritizirao (i ne samo ja) takav izbor i predviđao lošu prodaju modela lokomotive koja skoro dva desetljeća čami u muzeju.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pa, u principu ako Roco napravi model onda ne valja; to su vrlo česti zaključci rasprava o Roco modelima zadnjih godina na raznim forumima po svijetu...:D
A da i prototip sam po sebi može ne valjati vidi se po Roco modelu SŽ 03 lokomotive koja sa već neko vrijeme prodaje budzašto, sa zvukom i bez, ali se nikako ne može rasprodati; očigledan rezultat lošeg izbora prototipa (SŽ muzejska umjesto JŽ muzejske) o čemu smo također žustro raspravljali na forumu nakon najave kada sam kritizirao (i ne samo ja) takav izbor i predviđao lošu prodaju modela lokomotive koja skoro dva desetljeća čami u muzeju.
Ako ti već u startu Roco ne valja što se uopće usudio ići raditi naše modele, zašto si ih onda prednaručio?
Za ova dva HŽ Roco modela uopće ne znam po kojoj bi ih osnovi usporedio sa SŽ 03 lokomotivom.... Gdje vidiš te sličnosti?
 

nik

Veteran foruma
Ako ti već u startu Roco ne valja što se uopće usudio ići raditi naše modele, zašto si ih onda prednaručio?
Za ova dva HŽ Roco modela uopće ne znam po kojoj bi ih osnovi usporedio sa SŽ 03 lokomotivom.... Gdje vidiš te sličnosti?
Ne čitaš što pišem nego komentiraš napamet...
Nisam napisao da je moj zaključak da ako Roco nešto napravi to ne valja nego da su to zaključci raznih rasprava po raznim forumima.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne čitaš što pišem nego komentiraš napamet...
Nisam napisao da je moj zaključak da ako Roco nešto napravi to ne valja nego da su to zaključci raznih rasprava po raznim forumima.
Pa ja tebe upravo pitam, ako se držiš tih zaključaka, pošto ih ovdje navodiš, zašto si ih prednaručio?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nikakav krivi logotip ja nisam spomenuo - to si ti nešto pobrkao.
Superultranova epoha je ona bez HŽ loga na HŽCAR vagonima; ukoliko je to novi način označavanja a ne greška.
O krivim logotipima (nedostatak logotipa ili kriva pozicija), jedino ti širiš zaključke....:hihihi:
A 'superultranova' epoha je termin koji si uveo (dao joj čak i definiciju), a niti sam nisi siguran zašto 015-8 u stvari nema logo na tabli sa oznakama :hmmm:
I kakva bi to 'ultrasupernova' epoha bila, koja se odnosi tj. primjenjuje na samo jedan tip vagona od čitave plejade tipova vagona HŽ Carga?!

Ajde molim, nemojmo više o tome....

Sutra poslikam model, pa stavim fotke!:fotic::papa:
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
:hihihi:
:citaj:
Može biti da je to nova neka epoha koja se desila kad su lakireri u radioni pofarbali vagon, zaboravili stavit logo ( pored demižonki nije bila cjedulja da se logo ofarba ), vagoni pušteni u promet, vuku ih sa lokomotivama iz 70-ih i 80-ih, nekoliko puta obojanim po raznim revizijama, stvorenim podserijama, a sve se to dešava u 2015.-oj godini.
Ili!? :hmmm:
Sad kad iz Roca vide gdje su pogrješili (a možda nisu oni krivi nego neki lakirer kojem je pun kufer prašine i magle od nitro boje),
krivu parnjaču su napravili; sve su možda više u bojazni pustiti konačno neku diesel ili električnu lokomotivu u proizvodnju jer bilo bi previše zakovičara koji bi vidli dal strojovođa u retrovizoru vidi ispravno ili možda retrovizor stoji ukrivo, pa paleta je trebala biti pola mm uža itd...
Po meni, konačno nakon dugo očekivanja su stigli HŽ vagoni u Roco izvedbi, pa taman da ih je i 10 pod istim brojem, neka!
U njima uživam ko da su od zlata napravljeni i ne brine me pod kojim brojevima su, kad je revizija rađena, dal su slova na ceradi pretanka, dal fali grafit, itd...
Bitno mi je kod tih modela da ne zapinu postolja ( netreba ih dorađivat kao neke isto nove), da ne ispadaju osovine iz ležišta te glatko voze i naravno da su u navedenom mjerilu te da ih imam za vožnju i uživanje u istima!
 

nik

Veteran foruma
O krivim logotipima (nedostatak logotipa ili kriva pozicija), jedino ti širiš zaključke....:hihihi:
A 'superultranova' epoha je termin koji si uveo (dao joj čak i definiciju), a niti sam nisi siguran zašto 015-8 u stvari nema logo na tabli sa oznakama :hmmm:
I kakva bi to 'ultrasupernova' epoha bila, koja se odnosi tj. primjenjuje na samo jedan tip vagona od čitave plejade tipova vagona HŽ Carga?!

Ajde molim, nemojmo više o tome....

Sutra poslikam model, pa stavim fotke!:fotic::papa:
Pa neznam je li to nova epoha ili zaboravljen logo na 1:1 vagonu. Zato tu i pišem o tome u nadi da netko zna odgovor od onih koji se intenzivnije bave aktuelnom epohom. Meni je proritet epoha 4 i u nekoj mjeri 5 a ovo kasnije skupljam 'reda radi'...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
U HŽ Rils sam se zaljubio fotografišući ih u prolazu kroz moje mesto. :)
Drugom prilikom sam ih uhvatio u istoj stanici samo na industrijskom koloseku spremne za istovar.
Slikao sam starim mobilnim pa su i fotografije takve.
Ajde, da ih barem netko uspije poslikati!!:palac_gore:
Ja nikako da im uđem u rutu....:plac:
 

nik

Veteran foruma
Prezentacija prvog Rils-z vagona.

Hrvatske Zeljeznice (HZ - Croatian Railways) wagon 31 78 354 1 001-8 Type Rils-z, on display in Platform 5 of Zagreb Glavni Kolodvor on 20 Nov 02. Digital photo by John Hamill

HZ-WR-03.jpg


HZ-WR-02.jpg


http://www.railfaneurope.net/pix/hr/car/freight/R-S/pix.html
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh