5 ZOLL kolosijek

milošjocif

Član foruma
V soboto smo puno radili i malo se igrali na Raki.Završen je treči tir na dolnoj stanici i položen kamen temeljac za zgradu gornje stanice.Usput bsmo provozali slučajne posetioce.Radni vlak je vozio čitav dan,prvo pjesak,zatim beton.Maskota i legenda muzejskog vlaka sada je šef betonarne.LP Miloš
Image00002_mala.jpg Image00001_mala.jpg Image00003_mala.jpg Image00005_mala.jpg Image00004_mala.jpg Image00006_mala.jpg
 

drazenb67

Član foruma
Prekjučer smo ja i Filip navratili do Rake...bilo je veselo. Uz uobičajenu ekipu bili su i gosti iz Njemačke.
Mi smo opet malo testirali vozila i sve je prošlo oko osim što smo zaboravili krovnu opremu pa je tramvaj izgledao "ćelavo"...

Ekipa...
img9059.jpg


img9060.jpg

img9062.jpg


u vožnji...mimoilaženje
img9064.jpg


kolega Jocif je malo isprobao naš tramvaj , mi kasnije njegovu parnjaču...
img9067.jpg
img9068.jpg
img9069.jpg
img9071.jpg


na usponu...
img9072.jpg



gazda Andrej priprema svoj stroj...
img9074.jpg

a kolega Uroš čeka u šturcu...
img9076.jpg


pogled na kuhinju Jocifove lokomotive
img9079.jpg


bilo je kratko ali slatko -morao sam pred večer na posao...
 

željko halambek

Veteran foruma
Ovo će ispasti pravi off topic jer se radi 7 1/4" prikolici.
Karoserija četveroosovinske prikolice je već napravljena. Treba još napraviti, odbojnike, spojnice, rukohvate i tapecirung.

dscn3540.jpg


dscn3541.jpg


dscn3545.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma
Još malo fotografija postolja iz bliza. kotači su još uvjek profila za 5". trenutno se tokare novi kotači koji će biti širi i time primjereniji za 7 1/4".

img9837.jpg


img9838.jpg


img9839.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma
Nestale su slike od 29.5 prošle godine do predzadnjeg posta!?

Ja se nadam da ću sa vremenom di slika uspjeti vratiti.
Wow :aplauz:to zaista izgleda poput pravog trajvana!
Kada se očekuje završetak karoserije?

Inaće taj tramvaj Dražen po malo radi već 20godina. međutim u zadnje vrijeme neka su se stvari ubrzale i nadam se da će barem do kraja godine u grubo biti gotova karoserija. za razliku od mog Dubravačkog tramvaja njegov 101 imat će puno više detalja. Osim što će imati potpuno opremljen interjer imat će i funkcionalna vrata, zračnu instalaciju, unutarnju rasvjetu,....
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
morate pomaknuti stolac vozača jako unatrag ako mislite Nikovu figuricu staviti u nutra :hahahaha::hahahaha::hahahaha:! inače projekt je :naklon::naklon::naklon:!!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh