5 ZOLL kolosijek

željko halambek

Veteran foruma
dsc09812.jpg


dsc09814.jpg


dsc09815.jpg


dsc09817.jpg


Djelovi za okretno postolje budučeg 4-os "sizwagen".
 

1borna

Veteran foruma
Zavirio sam malo i unutra....
DSCN3508.JPG

Kroz otvor na krovu je trebalo iznutra sve dobro zamaskirati
DSCN3509.JPG

I prva faza- nanošenje temeljne boje (fillera) kao osnovna zaštita i za prekrivanje sitnih neravnina je gotova!
DSCN3510.JPG

Idućih dana slijedi lagano vodeno brušenje pa još tri faze bojanja (srebrna, bijela i žuta)
 

1borna

Veteran foruma
Krov je nanovo "srebrni"
Fotografija2092.jpg
Fotografija2093.jpg

Susjed me izdaleka uslikao
Fotografija2094.jpg

Nakon par sati je počela priprema za slijedeće bojanje
Fotografija2095.jpg
Fotografija2096.jpg
 

vule

Poznati forumaš
respektabilan posel,ali kranji rezultat bu super sedmica,jer je pet malo.......................
 

1borna

Veteran foruma
Dosta je sitnih prčkanja, maskiranja pa skidanja te onda maskiranja na drugom mjestu....sa autom bih odavno bio gotov!
No Draženu Bijeliću i Željku Halambeku treba na kraju odati priznanje za odlično izrađen tramvaj, a imat će još posla sa stavljanjem stakala, ponešto
unutrašnjosti, podvozjem, natpisima i svjetlom....
/meni ostaje drago da sam dugačkom popisu svega i svačega što sam lakirao pridodam i tramvaj/
 

1borna

Veteran foruma
Danas sam završio bojanje koje je potrajalo dobra 2 sata! Žuta boja imade dosta slabi pigment tako da sam bojao 5 puta (svaki put po 10-ak min)
+ čekanje između svakog bojanja od 15-20 minuta.....
(da sam bojao sa gušćom bojom i debljim slojevima bilo bi možda 3x bojanja ali bi se mogao javiti efekt "narandžine kore" a bila bi i veća opasnost
za curenje boje)
Zadnje maskiranje
DSCN3524.JPG

Žuta boja radi fluorescentne rasvjete ima zelenkasti štih!
DSCN3525.JPG
DSCN3526.JPG
DSCN3528.JPG

Nakon 2 sata mogao sam pažljivo skinuti svu maskeradu....
DSCN3529.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Na par mjesta trebat će napraviti sitne korekcije kistom no imam povjerenja da će Dražen to dobro napraviti (sada dok je sve još svježe bolje je
ne dirati ništa)
DSCN3530.JPG
DSCN3531.JPG
DSCN3532.JPG
DSCN3533.JPG
DSCN3535.JPG

Potrošeno je otprilike 1,5 dcl srebrnog metalic-laka za krov kojeg treba kasnije preći i bezbojnim mat-lakom.
Bijele acril je potrošeno isto otprilike 1,5 dcl te žute oko 3,5 dcl.
Na sve količine treba dodati još polovicu količine hartera (učvrščivača) - ne i za srebrni + cca 20 posto acril razređivača!
 

1borna

Veteran foruma
Danas je došao Željko Halambek sa sinom i odvezao tramvaj u njegov dom (remizu). On i Dražen Bijelić imaju još par dana posla da ga završe
jer ide na izložbu na glavnom kolodvoru.
DSCN3538.JPG
DSCN3539.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Ili je to prijatelj....ja se često zabunim, još malo i tebe ću proglasiti ocem lijepih blizanki! ;)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vrlo lijepo. Ali šteta kaj nema fotografija završnih radova, kad več imamo fotografije lakiranja.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh