ACME Jugoslavija Express

wiggum

Veteran foruma
nik kaže:
Mon kaže:
Ja znam i neke druge Preiserove H0-figurice koje bi odlicno dosle unutar nekog kupea
ali nisu ni upola tako pristojne kao ove sa nik-ovog primjera. :D

Da ali kupei sa takvim 'figuricama' obično imaju spuštenu platnenu roletu a onda nema smisla ni stavljati figuricu koja se neće vidjeti...

Ko gleda u prozore vlaka koji vozi po noći i to još 100 km/h. Mislim da roleta ne igra ulogu pa ju akteri i mogu gore ostaviti jer nitko ih neće vidjeti ili poznati. :D
 

Balkano

Član foruma
Hahaha, sad ste me stavrno inspirirali da u mojim WL i BC vagonima postavim par figurica koje pravu ljubav. Znao sam da Preiser ima na raspolaganju i kurve, ali nisam jos dosad saznao za parove koji vode ljubav.
Tko zna, mozda cak pokusam instalirat jedno ubojstvo. Sjecam se jednog slucaja kojeg su jedanput pokazali na njemackoj televiziji u emisiji "Aktenzeichen XY", u kojoj se radi o odkricima realnih ubojstva itd.. Krajem 60ih u Jugoslavija Expressu desilo se jedno ubojstvo, za koje se jos dan danas nezna ko je bio ubojica, jer nikad nije pronaden...

@ nik: bas sam tako i mislio da imitram boju zavjesa koje je ACME vec postavio na pregradi izmedu kupeja i hodnika. Samo ih zasigruno jos necu i guzvati, to bi mi bilo malo previse realzima! Bitno je da se formom reza i pozicijom zavjesa raspozna da se zavjese u ostalim vagonima zatvaraju s obje strane prema sredini, a rolete WLa od gore do dolje.
 

Železničar

Poznati forumaš
Imaš od Viessmann-a one pokretne E-motion S-e-x-y scenes :D , bilo bi extra kad bi se to moglo ugraditi u vagon sa sound dekoderom :o :o :o
Na žalost pogon je suviše kabas tako da ne verujem da je moguće strpati sve to u vagon. Eventualno bi išlo sa nekim micro-motorom ručno rađenim mehanizmom koji rotaciju pretvara u translaciju :idea: a sve to opet na dekoder i sound :D
 

nik

Veteran foruma
Balkano kaže:
Hahaha, sad ste me stavrno inspirirali da u mojim WL i BC vagonima postavim par figurica koje pravu ljubav. Znao sam da Preiser ima na raspolaganju i kurve, ali nisam jos dosad saznao za parove koji vode ljubav.
Tko zna, mozda cak pokusam instalirat jedno ubojstvo. Sjecam se jednog slucaja kojeg su jedanput pokazali na njemackoj televiziji u emisiji "Aktenzeichen XY", u kojoj se radi o odkricima realnih ubojstva itd.. Krajem 60ih u Jugoslavija Expressu desilo se jedno ubojstvo, za koje se jos dan danas nezna ko je bio ubojica, jer nikad nije pronaden...

@ nik: bas sam tako i mislio da imitram boju zavjesa koje je ACME vec postavio na pregradi izmedu kupeja i hodnika. Samo ih zasigruno jos necu i guzvati, to bi mi bilo malo previse realzima! Bitno je da se formom reza i pozicijom zavjesa raspozna da se zavjese u ostalim vagonima zatvaraju s obje strane prema sredini, a rolete WLa od gore do dolje.

Da a osim toga 'rolete' na spavaćima su obavezno sive boje.
 

Balkano

Član foruma
Bora Somborac kaže:
Imaš od Viessmann-a one pokretne E-motion S-e-x-y scenes :D , bilo bi extra kad bi se to moglo ugraditi u vagon sa sound dekoderom :o :o :o
Na žalost pogon je suviše kabas tako da ne verujem da je moguće strpati sve to u vagon. Eventualno bi išlo sa nekim micro-motorom ručno rađenim mehanizmom koji rotaciju pretvara u translaciju :idea: a sve to opet na dekoder i sound :D
Hahahahaha rotaciju u translaciju...kako dobro! Ovo je stvarno ideja. Tko zna, mozda za par godina i to bude moguce s pomocu nekih novih mikromotorica...
Bas sam sad potrazio na netu te Sexy scenes...odlicne su! :ljubav
 

Davor

Veteran foruma
Jugoslavija expres na "Tauernbahn" - u. :)
dsc_0354lfq9g.jpg

dsc_0342anrzu.jpg

dsc_0452xvrxm.jpg

http://stummiforum.de/viewtopic.php?f=64&t=80619
 

nik

Veteran foruma
Vidio sam te slike na netu prije par dana ali sam ih zaboravio staviti ovdje u temu. Jedina je zamjerka 'lijevi' model njemačke lokomotive koji ima crne pantografe.
 

gradina73

Član foruma
nik kaže:
Sastav 3. ACME seta (55075) bi trebao prema svemu sudeći biti slijedeći.

ABlm (Bg) Z2

Bcl (Bg) Y

Bl (Zg) Y

Zagrebački Bl bi trebao imati generator sa kardanom i diskove (to je varijanta koju ACME dosad nije napravio).


Pozdrav nik,

da li slucajno imas neke informacije kada bi mogli racunati sa izlaskom ovog Jug-Exp-Seta 3 na trziste???

Morao bi polako vec poceti sakupljati novac jer mi trebaju 2 Seta tako da bi mogao kompletirati moje kompozicije :)

Hvala i pozdrav!!!
 

nik

Veteran foruma
gradina73 kaže:
nik kaže:
Sastav 3. ACME seta (55075) bi trebao prema svemu sudeći biti slijedeći.

ABlm (Bg) Z2

Bcl (Bg) Y

Bl (Zg) Y

Zagrebački Bl bi trebao imati generator sa kardanom i diskove (to je varijanta koju ACME dosad nije napravio).


Pozdrav nik,

da li slucajno imas neke informacije kada bi mogli racunati sa izlaskom ovog Jug-Exp-Seta 3 na trziste???

Morao bi polako vec poceti sakupljati novac jer mi trebaju 2 Seta tako da bi mogao kompletirati moje kompozicije :)

Hvala i pozdrav!!!

U setu će biti jedan Z2 vagon (ABlm) a za njega ACME još nema alate i nije ga prikazao u bilo kom obliku na nekom sajmu pa pretpostavljam da se neće pojaviti prije početka 2013.
 

gradina73

Član foruma
U setu će biti jedan Z2 vagon (ABlm) a za njega ACME još nema alate i nije ga prikazao u bilo kom obliku na nekom sajmu pa pretpostavljam da se neće pojaviti prije početka 2013.
Hvala na informaciji, znaci u ovoj godini izgleda nece biti nekih novih JZ-modela, samo se nadam da nece previse dugo trajati izlazak tog 3.seta Jug-Exp :( !!!
 

nik

Veteran foruma
gradina73 kaže:
Hvala na informaciji, znaci u ovoj godini izgleda nece biti nekih novih JZ-modela, samo se nadam da nece previse dugo trajati izlazak tog 3.seta Jug-Exp :( !!!

U bilo kom trenutku se može u prodaji pojaviti JŽ set 'IC Croatia' od Memobe a vjerojatno isto vrijedi i za ACME Hellas Istanbul Express (ali to se ne može sa sigurnošću tvrditi jer nije poznat točan sadržaj seta)...
 

nik

Veteran foruma
SBB-CFF-FFS kaže:
jeli poznato već šta će sadržavati "IC Croatia"?

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=87&t=1680&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=87&t=1680&start=40</a>
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
nik kaže:
SBB-CFF-FFS kaže:
jeli poznato već šta će sadržavati "IC Croatia"?

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=87&t=1680&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=87&t=1680&start=40</a>

hm.. zato sam i pitao, jer netko je neki dan spominjao da bi u tom setu mogao biti i vagon za auta...
 

Davor

Veteran foruma
Set je interesantan i u Bugarskoj
&feature=related
Video sa makete čije sam slike postavio nekoliko postova unazad.
&feature=related
 

wiggum

Veteran foruma
Za sve koji su ih očekivali i one koji su pričali da ih neće više biti - dolaze ponovo setovi 1 i 2, ali i set 3!

Dolazi u svibnju/maju:
ACME 55060 3-tlg. Wagenset "Jugoslavien Express" Belgrad-Dortmund, JZ Set 1
ACME 55061 3-tlg. Wagenset "Jugoslavien Express" Belgrad-Dortmund, JZ Set 2
ACME 55075 3-tlg. Wagenset "Jugoslavien Express" Belgrad-Dortmund, JZ Set 3
http://www.mostviertler-modellbahnhof.at/info.htm
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh