British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
Da,nije te dugo bilo ;) Već sam mislio da štrajkaš pa sam ti pripremio žuti kartončić :D :D

Sorry dečki, ne štrajkam, nego sam totalno okupiran drugim obavezama,
i u kompletnoj nemilosti sa slobodnim vremenom.
Imam veliko preslagivanje više životnih segmenata u tijeku, i to zahtijeva
moj potpuni angažman, tako da se sa samim modelima baš i ne stignem baviti,
ali, kad napravim to što mislim... klopa

Super!! Otvaraj temu i pratimo te...
a za ovo nije bed, pa već sam temu otvorio, i nastavak slijedi.
 

Bero01

Veteran foruma
Jedan zgodan zatvoreni hooper od Intermountaina, oduševila su me gazišta izrađena u photo-etch tehnici,
kao i nivo detalja na modelu. Bojanje je BC Rail, ali su oznake od Alaska RR. Čudni su putevi...
Mislim da je to jako slično ako ne i isto kao ona tri što je Jerry uzeo, ali u ovoj varijanti baš i nisu jeftini.

AAR_14852_Intermountain.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Tko maže, taj i vozi; ali, vagoni samo za Lube Oil?
Pa koliko toga oni po tim rudnicima tamoBCOL_1964_Atlas.JPG BCOL_1965_Atlas.JPG BCOL_1914_Walthers.JPG Tanker_trio.JPG troše?

BCOL 1964, BCOL 1965, BCOL 1914

Ovaj zadnji Walthers nije baš neka sreća, dapače, loš je model,
ali obzirom da mi je bojanje odgovaralo, neka i njega. Može proći (ako ga baš ne gledam pretjerano).
 

Bero01

Veteran foruma
Da, iako bi jednostavnije bilo kupiti novi model od recimo, Tichy Train, i obojati ga u te boje.
Imam dvije cisterne, koje čekaju da dođu na red kad kupim novu pošiljku KD kopči u americi,
ali nikako da se odlučim za tu nabavku, uvijek imam nešto prioritetnije....
Nemam više niti jedan par slobodnih KD kopči, stvarno je vrijeme da popunim zalihe.

Do tada, jedan box od Athearna. Malo su im čudne boje, ali dobro - recimo da je apšisao,
i da je dobar kandidat za grafite i weathering.
BCIT_800306_2_Athearn.JPG BCIT_800306_Athearn.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Ti se šali Brojčile, ali zeleno/crna BN shemica i je inspirirana zimzelenim šumama
kroz koje su na početku postojanja te kompanije vozili!
:troll:
''The green color was later known as Cascade Green due to the reflections of pine trees and nature
along various routes the trains of the CB&Q traveled.''

Meni se na BC Railu baš dopada ta kombinacija svijetlo i tamno zelene,
sa bijelim crtama i žutim high visibility detaljima. Boje su šarene i uočljive,
a opet se dobro stapaju sa krajolikom kroz koji voze, i imaju taj jedan ''industrijski'' štih,
po meni. Kasnija trobojnica - crveno/bijelo/plava shemica je dobra, kao i završna plavo/bijela shema,
ali one mi nisu tako dobro ''sjele'' kao ova ''Rocky Mountain'' shema.
Vizualno upečatljiva, i pomalo podsjeća na JŽ (svetogrđe:zvizdi: ), sa šumskim cvijetom i logom,
baš je ta zelena shema bila jedan od glavnih razloga zašto sam počeo sakupljati tu kompaniju.

9962.1195848000.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
Željeznička karta države British Columbia. BC Rail vozi po ''vertikali'',
tj po osi sjever - jug, a CN i CP po širini, tj. po ''horizontali'' odnosno istok - zapad.
Zato su se vozila svih kompanija susretala u određenim točkama, i prometovala po svim prugama,
iako je baš za BC Rail karakteristično da su u sastavu vlakova imali većinu svojih vagona,
što je sa maketarske točke gledišta zanimljivo, koliko i ponekad ograničavajuče.5_BC_rail_map.jpg

Meni je to dobar izgovor da ubacim pokoji CN ili CP model u kolekciju, tek toliko da ne bude sve samo zeleno.
Athearn insulated box
CN_286083_50Ft_insulated_Athearn.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Naravno da znam, prošao sam cijelu trasu na satelitu, šteta što se nsu spojili sa Aljaskom.
Baš zato mi je onaj ARR pressure hooper dodatno interesantan kao model u kolekciji.
Ovako je Dease Lake postao ''logging sub'' po kojem voze vlakove sa trupcima, i to skoro pa na ''divlje''
moglo bi se i tako reći, a to mi daje posebnu draž toj pruzi.
Ovo je završna točka do koje voze, iako su tračnice postavljene i dalje na sjever, prema Dease Lake-u,
ali nikad nisu stavljene u upotrebu. Kad pogledaš ovu lokaciju na satelitu, onda shvatiš u kojoj divljini se to nalazi.
:eek:

:dada:Minnare_logging_camp.JPG

Bear_lake_end_track.JPG

Šine su došle do Bear Lake. Hvala inžinjerima NASE, i obavještajcima iz Cocaine Import Agency
na satelitskim snimkama i kartama.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Elem, znam da ovaj filmić ne spada na ovaj forum, ali postavljam ga kao primjer željeznice za logging.
Ove skeleton log cars rade Kaslo shops, i za sada nemam još niti jedan u kolekciji, a posebno mi je zanimljiv kraj vlaka
sa stanovitim žutim TTX flat car-om i cisternom za dopremu goriva u logging camp.

Kaslo 62'' skeleton car
Kaslo Shops BCR 62' Skeleton Log Car (2 pack).jpg

Ovo je isto model, nije pravi:

BCOL_Posed3.jpg

 

Bero01

Veteran foruma
...a da se ne bi osjećao usamljenim, prate ga još dva slična vagona za prijevoz drveta:
Atlas_Gold_Series - odličan model, sa puno sitnih detalja, malo je nastradao u transportu, ali je popravljen.
Čudi me samo da je u starom, smeđem bojanju, također jako dugačak vagon, koji ne ide kroz dječje radijuse.

BCOL_873078_Atlas.JPG

i jedan stari Walthers, koji moram malo dodatno urediti. Znaju se naći na bayu kao 3-Pack set,
pa jednom prilikom, kad mi nalete pod prst, kliknut ću ih.
BCOL_873000_Walthers.JPG
Tri vagona, metar vlaka:
Centre_Beam_trio.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ej..ja imam jedan ovakav koji nije opera vec ovaj sa poprecnim sipkama kao ojacanja!
Stvarno gromada od vagona..
 

Bero01

Veteran foruma
Da, na prvi pogled, zbog ''prozračne'' rešetkaste konstrukcije ne djeluju tako veliko,
ali kada ih staviš na prugu, ili pored drugih vagona... ajoj, shvatiš da je to ipak VELIKO.
Koju kompaniju imaš, BN, ili prva koja ti je došla pod ruku?

Mene fascinira kada na satelitskim snimkama otkriješ recimo te vagone parkirane na kolosijecima drvne industrije.
:usklicnikCanfor_St_John.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Ima negde u mojoj temi slika tog vagona!

Daj sliku, čovječe, sve me strah zakvačit se na tvoj topic, imat ću tjedan dana šta pregledavat!
Mislim budem, već sam pogledao neke stvari, ali imaš toga ... PUNO!
I dobro da je tako.;)

Našao sam lokacije na satelitu, Vancouver, gdje je snimljen ovaj kadar iz filma!!!!
:slinim: Street_rail_crossing_BCR.JPG Bird_on_a_wire_train_crash_location.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh