British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
...obadvojica volimo naše Bowserice, pa onda evo i mojih:
RN 704, upravo ovaj stroj koji ''glumi'' u sceni sudara u filmu, samo što je u starom PGE bojanju, tako da razmišljam
o nabavci još jedne, u novijem BCR bojanju. U planu mi je imati (bar) 4 takve lokomotive, ako ne i više njih,
u sve tri BC shemice, uključujući onu crven-bijeli-plavi. Ima jedna RN 702 sada na bayu,
ali ja nisam u mogućnosti...:(

IMG_3749.JPG

RN 703, BCR, ipak mi je ljepše ovo novije ''Rocky Mountains'' bojanje, dodatna žuta linija, i 'doogwood' obogaćuju izgled modela:
IMG_3748.JPG

IMG_3750.JPG

Modeli su odlični, treba ih malo dotjerati i žiletom skinuti ostatke srha na ogradicama (jbga, kinezi...:(),
ali inače nemam nekih zamjerki. Stavio sam ESU dekodere, i to je to.
Moram ih poslikati na šinama, pa ću dodati i sliku RN 701.
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Ne, obični ESU dekoder, to je sasvim dovoljno. Možda piknem jednu sa zvukom kada popunim ova 4 serijska broja koja planiram, pa recimo drugu RN704 BCR uzmem sa zvukom, čisto zbog one scene iz filma.
Kad smo već kod toga, koji su model onaj BMW, i Chrysler kamionet, ne pratim baš cestovna vozila previše?
Da li se rade u modelu???
Bilo bi ih fora imati, pa napraviti neku dioramu... samo razmišljam, nisam rekao da ću je i napraviti.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nemam pojma koji su modeli..vidim pa ti javim;)
Da zvuk na jednoj ce ti biti dovoljan za tu kompoziciju!
 

Bero01

Veteran foruma
Odlično, možda se ipak odlučim napraviti tu scenu, jednog dana, negdje...
to bi baš bilo fluffy, i u skladu sa pričom!

Sada dolazimo do jedne pomalo kontraverzne vozne jedinice, tako karakteristične za jamer'ku,
a opet, tako ponekad omrznute kod modelara. Bilo kako bilo, na ovoj željeznici, u dizel eri,
to su bile glavne jedinice za prijevoz putnika, i bilo ih je u nekoliko različitih bojanja, u ovisnosti o vremenskom periodu.

Aluminijska konzerva, sa dizel motorom, i prozorima - Budd RDC.
:hihihi:


Meni je ključno da ovo malo dlakavo čudo voli moje modele!
Budd RDC-3 RN BC-32
IMG_4194_M.JPG

Ovo je onaj pogled: a šta ti to radiš???

IMG_4195_M.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Malo bolje fotke, gdje nisam gledao šta mačka radi :hihihi:; a našao sam i malo oštriju snimku vožnje:

Trasa pruge ove željeznice je PROTUTIP makete na policama (shelf layout), i dodatni razlog zašto sam zabrijao na njih.
Ova dva Budd RDC-a voziti će u paru:

PGE BC-32 (snimljen sa kontra strane) RDC-3
(an 85 ft (25.91 m) variant with a Railway Post Office, a baggage compartment and 48 passenger seats. It weighed 117,900 pounds (53,500 kg) empty.)
IMG_4197.JPG

i BC Rail BC-10, RDC-1
(an 85 ft (25.91 m) all-passenger coach seating 90 passengers. It weighed 118,300 pounds (53,700 kg) empty.)
IMG_4198.JPG

nema neke velike razlike sa druge strane modela, a prozorska stakla su zatamnjena kako se u unutrašnjosti ne bi vidjeli
dijelovi pogona, koje kod ove varijante Walthers nije imao kamo sakriti (jer nema prtljažni odjel).
Novi model RDC-a koji je izbacio Rapido ima ovaj nedostatak riješen, ali cijena je ..... pomalo paprena. :palac_dolje:

IMG_4199.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Bero, daj stavi neku u znaš čemu. :)

Dobro, Hyperion, dobro, samo za tebe, Atlas S2 u kupci od natrijeve lužine.
Biti će iz nje Vancower Wharves RN 08.

IMG_3731.JPG
IMG_4207.JPG
IMG_4208.JPG
Moram joj ugraditi dekoder, pa se može zatvoriti. Rukohvati se ne mogu obojati, boja ne drži na ovoj plastici,
ali nema ni neke pretjerane potrebe za time. Izgleda sasvim 'industrijski'. Broj ću negdje već pronaći, imam nekih
RR decala od US Army i BCR-a.
VW_8_BK.jpg
Vancouver Wharves su inače ''feeder line'' i podružnica BCR, sa pravim pravcatim višekolosječnim OVALOM u M 1:1;
tako da evo, ako netko želi raditi dasku prema predlošku... ima priliku napraviti i cijeli terminal :o!!!!
Vancouver_wharves_silo2.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Rukohvate naprskaš plastic prajmerom pa onda obojiš..ja tako radim i boja ne spada;)
Za tu namenu sam kupio sprej za auta koji je prajmer..jako je fin ne nagriza plastiku i odmah se osuši!
 

Bero01

Veteran foruma
Odlična ideja, ali ova plastika je donekle savitljiva, pa se bojim da bi mi boja opet pucala.

Kad negdje na bayu naletim, kupit ću set crnih ogradica za S2, i problem riješen,
viđao sam ih po dućanima sa dijelovima po 2 - 3 USD, bez poštarine.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Neće ti pucati..barem meni ni jedna do sad farba nije pucala na ogradicama!
Kad budeš rešio da uzimaš te ogradice javi se..možda neka i meni zatreba!
 

Bero01

Veteran foruma
Ok, dosta trollanja.
:troll:
Kao što sam ranije naveo, Rapido je najavio, i izbacio na tržište svoj novi model RDC-a,
i to je odličan model, koji ima pogon sa dva motora, kao i original, svaki na svoje postolje.
Nivo detalja je vrhunski, kao i uređenje unutrašnjosti, međutim, sve to ima i svoju cijenu.
http://rapidotrains.com/ho-scale-absolute-rdc-project/
Zato ću se ja zadovoljiti sa Walthersovim modelima, i načelno planiram još dva komada zelenih,
jednog u PGE i jednog u BCR verziji, kako bi svi BC RDCi bili korektno upareni.
Sve skupa bila bi tri para BC Rail Buddova, u tri verzije bojanja.
Rapido ako mi naleti pod ruku nekom prilikom - dobro je došao.
:)
Lokica u pozadini je za usporedbu veličine.
IMG_4279.JPG
Ne izgleda mi loše ovo plavo bojanje na njima, iako nisam fan te shemice.IMG_4280.JPG
Upareni RDCi: BC-30 + BC-23
IMG_4281.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja sam imao par ovih vagona sa pogonom ali zbog tematike makete su otisle u druge ruke..steta! Da sam znao da ih volis..ne znak koja je kompanija bila ali sredio bi ti to u neku komp. koju ti volis!
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Ok, dosta trollanja.
:troll:
Kao što sam ranije naveo, Rapido je najavio, i izbacio na tržište svoj novi model RDC-a,
i to je odličan model, koji ima pogon sa dva motora, kao i original, svaki na svoje postolje.
Nivo detalja je vrhunski, kao i uređenje unutrašnjosti, međutim, sve to ima i svoju cijenu.
http://rapidotrains.com/ho-scale-absolute-rdc-project/
Zato ću se ja zadovoljiti sa Walthersovim modelima, i načelno planiram još dva komada zelenih,
jednog u PGE i jednog u BCR verziji, kako bi svi BC RDCi bili korektno upareni.
Sve skupa bila bi tri para BC Rail Buddova, u tri verzije bojanja.
Rapido ako mi naleti pod ruku nekom prilikom - dobro je došao.
:)
Lokica u pozadini je za usporedbu veličine.
View attachment 78815
Ne izgleda mi loše ovo plavo bojanje na njima, iako nisam fan te shemice.View attachment 78816
Upareni RDCi: BC-30 + BC-23
View attachment 78817
lokica u pozadini je meni bolja od rdc_a :cool1:
 

Bero01

Veteran foruma
lokica u pozadini je meni bolja od rdc_a :cool1:

Onda evo i CNR Hudsonice!
:palac_gore:
Da se razumijemo, to je Mehano, koji nema baš previše dodirnih točaka sa pravom CN Hudsonicom,
ali i meni je to strašan stroj, a ova kanadžanska mi je posebno zgodna sa ovim europljanskim ušesima!
Taj model je relatvno korektan od nosa, do kabine, ali kabina i tender su čista Mehano izmišljotina,
i nemaju nikakve veze sa pravom lokosicom.
Na plus strani, Mehano je jeftin, robustan, dobro izgleda, i najvažnije od svega, dobro VOZI, bonus je ugrađena dimilica,
i lako se digitalizira, !!!! Sve to je dobra alternativa Rapidu (ca 800 USD) ili maloserijskim mesing modelima koji počinju
od 650 USD prema 1200 USD....:mad:
IMG_4278.JPG
IMG_4286.JPG
IMG_4287.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Ja sam imao par ovih vagona sa pogonom ali zbog tematike makete su otisle u druge ruke..steta! Da sam znao da ih volis..ne znak koja je kompanija bila ali sredio bi ti to u neku komp. koju ti volis!

Ne sekiraj, British Columbia Rail mi je primarna kompanija koju sakupljam, i to samo ova zelena shemica;
a uvijek preferiram model u originalnom tvorničkom bojanju. Ako netko ima koju zelenu BC Rail loksu ili vagon viška,
neka se slobodno javi....
:sef:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Iskreno..nisam nikad ranije video takvu upravu sem kod tebe!
Sve jedno mi je zanimljivo bojanje..;)
 

Bero01

Veteran foruma
Pa kao što rekoh, to je jedna lokalna i vrlo specifična željeznica, iako je bila treća po veličini u Kanadi, a sada je Fallen Flag,
meni je zapela za oko zbog atraktivnog zelenog bojanja. Zalomila se jedna Kato SD-40-2,
dodatno ulje na vatru bili su Pentrex DVDi sa orginalnim snimkama te kompanije, i tako je boleština počela,
a sada je već bogumi i uhvatila maha.
:andjel:
 

Bero01

Veteran foruma
Iza Hudsonice će doći i nekakav putnički konzist, nisam još odlučio da li bi stavio Walthers VIA Rail garnituru;
pa da glumi nekakav muzejski vlak, ili da postavim CN (to bi bilo više fluffy) ???
Trenutačno Walthers ima u ponudi i CN Wet Noodle garniture, pa je to vrlo zanimljiva opcija.
Bilo kako bilo, Rapido zeleni bagažnik obavezno ide iza ove lokosice, i ne, ništa od navedenog
ne prolazi kroz radijuse manje od nekih 24'', tj ca 650 mm tako da.... dječji radijusi iz start setova, nula bodova.
CN_baggage1_Rapido.JPG

Rapido bagažnik Wet Noodle shemica:CN_baggage2_Rapido.JPG
Rapido ima rasvjetu sa dvije LED diode, napajane baterijama, koje se uključuju preko malog reed releja
smještenog u krovu modela, tako da nema treperenja, i dodatne potrošnje sa napajanja za vožnju.
Taj sistem mi se jako dopada, i vjerojatno bi cijelu kompoziciju opremio na taj način.Baggage_duo.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
A za sve ljubitelje Mehano, tu je još jedna lijepo obojana, iako potpuno netočna (who cares:p) generička USRA Mikado.
Broj je od Pacific-a, ali kako ja više volim Mikadosice, a imao sam i caboose od CP-a pri ruci, napravio sam zamjenu pogona.
Ionako trenutačno nemam putničkih vagona koje bi stavio na Pacific, i kao prava bitanga http://www.imdb.com/title/tt0070030/
više volim teretne vlakove. (Taj film je sniman malo južnije, na SP&S-u)IMG_3818.JPG
Dobro izgleda, dobro vozi, kao pravi Mehano, imam nešto PGE vagona iz tog perioda za nju, pa može glumiti neki interchange sa PGE. Nije da ih nije bilo.
Inaču su SVE CP, CNR, PGE i ostale kanadske parnjače, osim manjeg broja GT modela imale tzv. Vestibule Cab,
odnosno, zatvorene kabine za polarne uvjete koji vladaju tamo na sjeveru, bar većim dijelom godine.
IMG_3819.JPG
Kad bude prilika, nabavit ću si pravu CP ili neku adekvatnu PGE Mikadosicu, sa Vestibule Cab, i uljnim tenderom;
ali, to je investicija od par stotina do tisuću kanadskih platnih jedinica, za mesingani maloserijski model. :zvizdi:
Do tada, i ova će poslužiti svrsi.
IMG_3820.JPG

IMG_3816.JPG
Vestibule Cab: http://cs.trains.com/ctr/f/3/t/58659.aspx
14079-thickbox_default.jpg
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh