Cestovna vozila - PROTOTIP & MODEL

Mon

 
Osoblje foruma
Zahvaljujem se za pomoc, jeste, to je Tatra 148 S.
U 1:87 ga izradjuje IGRA.
:palac_gore:
 

Attachments

  • 92607_rot.jpg
    92607_rot.jpg
    31 KB · Pregleda: 101

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos jedne zagonetke za koju bih bio zahvalan ukoliko mi neko moze pomoci da je resim.
Radi se o ovom kamionu koji je namenjen za prevoz namestaja.
Jel zna neko koji je ovo kamion i dali postoji nesto slicno u 1:87?
 

Attachments

  • Namestaj transport 02.jpg
    Namestaj transport 02.jpg
    173.9 KB · Pregleda: 81

Damir

 
Osoblje foruma
To je TAZ ili ti ga (tvornica autobusa Zagreb)! Takvi su BUS-evi za namještaj u bivšoj YU bile česte pojave po našim cestama. I mislim da nema tvornice namještaja u ono doba da ga nije imala. Postojali su i FAP-ovi koliko me pamet služi,ali ovo je TAZ. A,dali ih netko radi u modelima,mislim teško ali nikad se nezna možda neko ima takvu informaciju :hmmm
 

Attachments

  • Picture010.jpg
    Picture010.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 81
  • ScreenShot001-2.jpg
    ScreenShot001-2.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 82

Mon

 
Osoblje foruma
Znaci da je tesko da ga je neki proizvodjac pravio u 1:87.
Jel ima nekog koji je slican i koji bi sa manjom intervencijom mogao da
odglumi ovog TAZ-a u 1:87?
 
A

Anonymous

Guest
:eek: EVO GA NA !!!! :eek: ...a ja ni pojma nemam da su se u Zgb proizvodili autobusi - SRAM ME BILO :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo:
 

speed2

Član foruma
Mon kaže:
Znaci da je tesko da ga je neki proizvodjac pravio u 1:87.
Jel ima nekog koji je slican i koji bi sa manjom intervencijom mogao da
odglumi ovog TAZ-a u 1:87?

teško. Bio ja eksperimintirao nešto... Osnovica bio Neoplan majorette, a ostala nadogradnja karton. Naravno, nije mi bila bitna sličnost dizajna s ovim gore vozilom, već samo da imaju istu namjenu. Znači, da su i jedni i drugi bili za namještaj.
Inače, ti autobusi za namještaj, kako pričaju oni koji su ih vozili, bili su super udobni i komotni. Onaj tko je vozio kamion tad, zavidio je ovom vozilu!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo speed obećao sam razgovarati sa vozačem volva iz autoprometa,nisam naišao na toga koji je vozio solaša nego jednoga koji je vozio šlepera. Evo ovako mi je rekao : Da ti volvoti su imali krevet odotraga ali veoma mizeran na današnje modele kamiona,kaže ako si malo jače građe nema šanse leć odotraga na njega tj,ne možeš se okrenuti. Volva su došli godinu dvije prije promijene naziva tvrtke autotrans u autopromet. Vidiš prošlo je puno godina od kad sam bio u doticaju s tim kamionima pa ni ja nisam zapamtio da su oni imali neki krevet :D :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam se u medjuvremenu malo igrao i pokusao da od Magirusa 3500 napraviti FAPa 1314 drvonosu.
Uopste se nisam trudio da model bude potpuno isti sa originalom vec da bar malo lici njemu.
Evo rezultata:
 

Attachments

  • Sumsko stopanstvo Lopusnik Kicevo - FAP1314.JPG
    Sumsko stopanstvo Lopusnik Kicevo - FAP1314.JPG
    248.1 KB · Pregleda: 130
  • 01.JPG
    01.JPG
    214.3 KB · Pregleda: 131
  • zDSC09940.JPG
    zDSC09940.JPG
    216.9 KB · Pregleda: 129
  • zDSC09939.JPG
    zDSC09939.JPG
    215.8 KB · Pregleda: 129

Mon

 
Osoblje foruma
Postupak izrade je bio sledeci:
Uzeo sam od ranije prepravljanog (u FAPa) Magirusa i jednu pikolicu za prevoz drveta.


Skinuo sam tovarni sanduk i zadnje blatobrane sa kamiona, izmerio i skratio tovarni deo prikolice
i dodao poveci rezervoar sa strane kamiona koji treba da glumi onog sanduka sa strane na originalnom FAPu.


Onda sam zaprljao tovarni deo za drva, napravio balkove (ili kako se vec zovu) koji ce da drze taj deo na kamionu,
zaprljao i njih i kamion i sve to lepo zasarafio (citaj: zalepio).


I na kraju dobio FAPa drvonosu i brdo rezervnih delova!
:D
 

Attachments

  • 03.jpg
    03.jpg
    233.2 KB · Pregleda: 132
  • 04.jpg
    04.jpg
    266.7 KB · Pregleda: 133
  • 05.JPG
    05.JPG
    197.5 KB · Pregleda: 133
  • 02.JPG
    02.JPG
    185.2 KB · Pregleda: 132
A

Anonymous

Guest
ZASTO NEMA SMAIJLICA ZA NJAM - NJAM :palci_gore:

Dobro neka to onda bude moj avatar :D :D :D :D
 

Herbie

Član foruma
Odlično ti je ispao ovaj Fap, a posebno mi se sviđa što je zaprljan.

S kojim alatom si skracivao tj. rezao tovarni dio prikolice?
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: Hvala momci, nisam se nadao ovolikim pohvalama! :crvenilo: :crvenilo: :crvenilo:

@ Herbie, obicnim skalpelom sam dva tri puta "nezno" zasekao i onda slomio.
Naravno, posle toga sam malo prosao smirglom.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanimat će Speeda i Damira.... Ex-"Autopromet" - Rijeka Volvo F89.

Hvala Pfaffu na fotki iz Sungera u GK! :palac_gore:

Pfaff kaže:
Ovoga je Thommo već jednom uočijo u mom selu. Rekoše mi da je u funkciji. Ima zelene tablice pa pretpostavljam da hoda po šumi i izvlači trupce...

Speed, valjalo bi ga spasiti za buduća pokoljenja kamio-fanova, a?!
 

Attachments

  • 2011-10-27_Volvo F89_Sunger.jpg
    2011-10-27_Volvo F89_Sunger.jpg
    96 KB · Pregleda: 10

Damir

 
Osoblje foruma
Taj je sigurno dolazio kod mene na punilište cisterni! Ali bar da je bočno slikan znao bi i ko ga je vozio :hmmm
Tomo sigurno se pitaš: Kako sa strane pa šta nije uočljivija kabina od boka??? Je,ali kabina bez reg pločica mi ništa ne znači.
Ovdije bi mogao vidjeti da li je odotraga karel sa duplim kotačima,sa jednim ili je bez karela ;) Po tim stvarima ih prepoznam :!:


Što reći osim da je star i predivan! To su bili pravi kamioni u vrijeme kad su se paralelno vozili TAM i FAP ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh