Cestovna vozila - PROTOTIP & MODEL

A

Anonymous

Guest
DSC07561-1.jpg

DSC07560-1.jpg


Zanima me da li postoji model ovakvog TAM-a 260 kao što je ovaj na fotkama gore( lijevi) u mjerilu 1:87?
 

Thommo

 
Osoblje foruma

Attachments

  • TAM_5000_dajc.jpg
    TAM_5000_dajc.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 173
  • tamic-korpom-kamion-4x4-kranom-hiab-slika-3125548.jpg
    tamic-korpom-kamion-4x4-kranom-hiab-slika-3125548.jpg
    40 KB · Pregleda: 173
  • Magirus_Deutz_kipper.jpg
    Magirus_Deutz_kipper.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 173

Thommo

 
Osoblje foruma
O ovoj legendi će možda malo više moći reći naši Speed i Damir...


... a prikladan model radi(la) je Herpa.
 

Attachments

  • Volvo_F88_Fletcher.jpg
    Volvo_F88_Fletcher.jpg
    202.2 KB · Pregleda: 133
  • F88_965310810_small.jpg
    F88_965310810_small.jpg
    23.3 KB · Pregleda: 133

Damir

 
Osoblje foruma
Dobro kažeš Thommo,stvarno legendarni i meni naj ljepši kamion za ono doba 70-80 god :ljubav Riječki Autopromet je 70-tih kupio 10 kom tegljača Volvo F-89,a jednu solo cisternu s prikolicom su kupili od carine. Vlasnici su bili njemci i nešto su švercali u njoj pa je ostao zapljenjen do prodaje Autoprometu! Volvo F-89 je imao 330 KS šta je bilo stvarno puno za ono vrijeme i 16 brzinski sinhronizirani mjenjač o čemu su FAP i TAM samo mogli sanjati LOL
 

speed2

Član foruma
damir kaže:
a jednu solo cisternu s prikolicom su kupili od carine. Vlasnici su bili njemci i nešto su švercali u njoj pa je ostao zapljenjen do prodaje Autoprometu!

koje marka/model je bila ta cisterna? Inače da. Volvo F88/ 89 bili su stvarno čudo u to vrijeme. A tko od vas, iz Rijeke, mi može potvrditi da je i Autotrans nekad imao Volvo tegljače? Crvene s poluprikolicom ceradom.

Thommo kaže:
... a prikladan model radi(la) je Herpa.

Mislim da je Albedo, a ne Herpa. Mada, koliko vidim na svom modelu F88 isto ispod na rezervoaru piše Herpa. Valjda nekakva "kompezacija". Mislim da bi Nik, a i drugi, to bolje znali. Zašto je tako...
 

Damir

 
Osoblje foruma
koje marka/model je bila ta cisterna? Inače da. Volvo F88/ 89 bili su stvarno čudo u to vrijeme. A tko od vas, iz Rijeke, mi može potvrditi da je i Autotrans nekad imao Volvo tegljače? Crvene s poluprikolicom ceradom.
Autotrans nikada nije imao Volvo F88/89 ne-ne , oni su imali crvene Alfa Romeo kamione prikoličare,a iz Autotransa je nastao Autopromet kojemu su pripali kamioni,a Autotransu ostali BUS-evi! Za ono gore navedeno koja cisterna? Volvo F89 solo 3 osovine zadnja osovina (karel) znači cisterna koja je imala bačvu nosivosti 15500 lit znam ti sve o njemu jer sam 90-tih radio u INI i viđao ga bar 1 puta tjedno čak ga i pomicao po punilištu cisterni! Prava žestoka makina je to bila,rashodovan od Atoprometa početkom 2000-tih neznam točno god,ali kupio jedan privatnik skinuo bačvu i na šasiju dodao ravni plato s arnjevima za voziti trupce,mislim da je još u voznom stanju :hmmm . Rashodovan je iz razloga šta po EU standardima kamioni koji nemaju ABS kočnice zabranjen ulaz u rafineriju,baš im je spika,ali šta se može :uvrnut
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Damire, tih 10 šlepera cisterni, koje spominješ, da li su imali 3 osovine, tj. pogonski most s dvije osovine? + poluprikolica dvoosovinka s 8 kotača? Uff, ako je tako, to je bio šleper kao USA 18-wheeler!

Ako se ja dobro sjećam tih kamiona, imali su onako ovalne spremnike, ne okrugle u presjeku?

Evo vam još jedan F89, ovaj put 4x2 osovinski raspored:
 

Attachments

  • F88_Sunters.jpg
    F88_Sunters.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 63

Damir

 
Osoblje foruma
Da Thommo imali su 3 osovine,s tim da je samo srednji most bio pogonski,stražnji most dupli kotači kao kod pogonskih,ali karel! To govorim za bar 5-6 tegljača šta su dolazili u rafineriju ostali su vukli ceradu i hladnjače! Prikolice su u to vrijeme bile dvoosovinke u biti cca 8-10 metara dužine (ne drži me za riječ davno je to bilo) :??:nosivosti oko 25 000 lit. U principu DA bile su sa traktorom dužine oko 15-16 m recimo kao Autotrolejeve harmonike! Da i tankovi su bili ovalni i od željeza danas su sve aluminijske i inox bačve kojih nema puno,ali se viđa! :palac_gore:
 

speed2

Član foruma
damir kaže:
koje marka/model je bila ta cisterna? Inače da. Volvo F88/ 89 bili su stvarno čudo u to vrijeme. A tko od vas, iz Rijeke, mi može potvrditi da je i Autotrans nekad imao Volvo tegljače? Crvene s poluprikolicom ceradom.
Autotrans nikada nije imao Volvo F88/89 ne-ne , oni su imali crvene Alfa Romeo kamione prikoličare,a iz Autotransa je nastao Autopromet kojemu su pripali kamioni,a Autotransu ostali BUS-evi! Za ono gore navedeno koja cisterna? Volvo F89 solo 3 osovine zadnja osovina (karel) znači cisterna koja je imala bačvu nosivosti 15500 lit znam ti sve o njemu jer sam 90-tih radio u INI i viđao ga bar 1 puta tjedno čak ga i pomicao po punilištu cisterni! Prava žestoka makina je to bila,rashodovan od Atoprometa početkom 2000-tih neznam točno god,ali kupio jedan privatnik skinuo bačvu i na šasiju dodao ravni plato s arnjevima za voziti trupce,mislim da je još u voznom stanju :hmmm . Rashodovan je iz razloga šta po EU standardima kamioni koji nemaju ABS kočnice zabranjen ulaz u rafineriju,baš im je spika,ali šta se može :uvrnut

Onda upravo ovo pripajanje i kombinacija nastanka Autoprometa, je razlog da na ovom piše Autotrans? Znači bilo je i crvenih i plavih tegljača Volvo?


E, ajd' mi reci da li taj solo F89 je imao spavaću kabinu? Naime, imam jedan solo model, a volio bih preurediti u domaći. Pa ako mi možeš odgovoriti. Veeeeeliko hvala! Takve informacije su mi stvarno dragocijene.
 

Attachments

  • img890002.jpg
    img890002.jpg
    180 KB · Pregleda: 14

Thommo

 
Osoblje foruma
Koja slika!! >8DDD: >8DDD: >8DDD: >8DDD:

To zaista piše "Autotrans"? Čini se tako.

Da li je taj crveni Volvo 3-osovinac?
 

Damir

 
Osoblje foruma
:crvenilo: Sad sam zaista zbunjen :??: Znam da je prijelaz Autotransa u Autopromet bio prijelazom 60-tih na 70-te,ali nisam stvarno imao pojma da su tada već imali kamione Volvo :?: Uglavnom znam da svi ovi Volvo kamioni nisu imali krevete odotraga osim solo 1 komad šta sam ga prikazao u priči prije. Još nemogu doći sebi od ove slike,morat ću još priupitati neke stare šofere koji su već u dubokoj mirovini kao i moj stari koji je imao direktne veze s tim :crvenilo:
 

speed2

Član foruma
damir kaže:
:crvenilo: Sad sam zaista zbunjen :??: Znam da je prijelaz Autotransa u Autopromet bio prijelazom 60-tih na 70-te,ali nisam stvarno imao pojma da su tada već imali kamione Volvo :?: Uglavnom znam da svi ovi Volvo kamioni nisu imali krevete odotraga osim solo 1 komad šta sam ga prikazao u priči prije. Još nemogu doći sebi od ove slike,morat ću još priupitati neke stare šofere koji su već u dubokoj mirovini kao i moj stari koji je imao direktne veze s tim :crvenilo:

na (još uvijek živoj) Autopromet stranici piše da su Volvo kamioni došli 1972. godine. A jesu slike male, ali čini mi se koda isto, po shemi rukopisa, piše Autotrans.

http://www.autopromet.hr/povijest.htm

E, a daj mi reci ovo; kažeš da nisu imali krevete odostraga tegljači, a solo je? Koliko vidim da na slikama su spavaće kabine(?). Inače, živo je nekoliko komada volva ex autopromet, samo su "razbacani", pa ih treba naći. Ali da se...

Thommo kaže:
Koja slika!! >8DDD: >8DDD: >8DDD: >8DDD:

To zaista piše "Autotrans"? Čini se tako.

Da li je taj crveni Volvo 3-osovinac?

Je, troosovinac je. Nevidu se svi kotači na slici, ali vidi se koliko je stražnji daleko, pa se da zaključiti da je troosovinac.
Imam još sliku jednog crvenog, s ceradom. Ima i jedna slika plavog, s cisternom. Pošaljem kad stignem.
 

Damir

 
Osoblje foruma
O.K kompa prosvijetli me ne znam ni ja baš svako mudro slovo,više sam išao po predaji što vidjeh vlastitim očima,a i po predaji starih šofera! Imam jednog šofera koji je počeo raditi u Autotransu krajem 60-tih i završio U Autoprometovoj penziji i baš on je vozio gore navedenog Volva solaša s prikolicom. Kad ga vidim prika moj detaljno ga obradim što se tiče tih pitanja vezanih za Volva-e :palac_gore:
 

speed2

Član foruma
damir kaže:
Kad ga vidim prika moj detaljno ga obradim što se tiče tih pitanja vezanih za Volva-e :palac_gore:

Bio bih ti zahvalan.

damir kaže:
! Imam jednog šofera koji je počeo raditi u Autotransu krajem 60-tih i završio U Autoprometovoj penziji i baš on je vozio gore navedenog Volva solaša s prikolicom.

Pitaj ga, ako ti nije problem, malo o tom solašu. Volio bih preradu napraviti. Hvala!

A do tad evo dvije slike riječkih Volva:



Ovakav je prodan u Split. Živ je još, u kompletu. Cisterna je isto živa, mada nisu već preko deset godina u pogonu.
 

Attachments

  • 1980_Volvo_F89_Autopromet_sanduk.jpg
    1980_Volvo_F89_Autopromet_sanduk.jpg
    174.5 KB · Pregleda: 37
  • 1980_Volvo_F89_Autopromet_cisterna.jpg
    1980_Volvo_F89_Autopromet_cisterna.jpg
    176.2 KB · Pregleda: 37

Damir

 
Osoblje foruma
:palci_gore: :palci_gore: Eto to je punilište cisterni na kojemu sam radio u Ina trgovini :palac_gore: Od kuda ti ova slika :?: :?:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jel moze neko da prepozna koji je ovaj kamion oznacen strelicom?
I, jel ga ima u 1:87?
 

Attachments

  • Kicevo 1978 67_082Bc.jpg
    Kicevo 1978 67_082Bc.jpg
    150.5 KB · Pregleda: 26

Jevra

Poznati forumaš
Mon ovo je ruska TATRA,veoma jaki kamioni.Firma gde sam radio je imala par komada.Još da dodam da su i malo stariji 70-75 godište,možda i stariji
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    11.6 KB · Pregleda: 18
  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    9.4 KB · Pregleda: 18

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Jel moze neko da prepozna koji je ovaj kamion oznacen strelicom?
I, jel ga ima u 1:87?

Tatra 148 S3.

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=24869#p24869" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=24869#p24869</a>
 

nik

Veteran foruma
jjevra kaže:
Mon ovo je ruska TATRA,veoma jaki kamioni.Firma gde sam radio je imala par komada.Još da dodam da su i malo stariji 70-75 godište,možda čak i mladji

:?:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh