D294/295 Jugoslavija Express

nik

Veteran foruma
Sve je moguće, ali ako su logotip stavili koji trenutak/sat/dan prije ažuriranja datuma revizije,
onda ovaj model praktički vrijedi samo unutar kruga radione...:vrag2: :D

Šalu na stranu, logotip na modelu se može maknuti, ali osobno ga ne bih dirao, jer ti se
ovakav sa logotipom baš poklapa sa ACME modelima Jugoslavije Ex (bolje nego bez logotipa),
a uzmi i u obzir da je u orientrot šemu prefarbana tek u 3. mjesecu 1991. godine.
Ali moram dodati ova dva mala konektora na čelu...
 

nik

Veteran foruma
Četvrti set ACME Jugoslavija Expressa bi trebao krenuti u prodaju slijedeći tjedan.
ACME 90139 Set 4 D 294/295 “Jugoslavia-Express” Ep IV
3-teiliges Wagenset des D 294/295 “Jugoslavia-Express” (Beograd-Dortmund) bestehend aus 1x Bc und 2x Bl, Ep IV. Einmalige Sonderserie für reisezugwagen.eu in Cooperation mit Danube Train Models.
Preis: 189,95 €

Status: vrstl. ab 18.12.2017
http://www.reisezugwagen.eu/?p=26755
 

nik

Veteran foruma
Četvrti set ACME Jugoslavija Expressa bi trebao krenuti u prodaju slijedeći tjedan.
ACME 90139 Set 4 D 294/295 “Jugoslavia-Express” Ep IV
3-teiliges Wagenset des D 294/295 “Jugoslavia-Express” (Beograd-Dortmund) bestehend aus 1x Bc und 2x Bl, Ep IV. Einmalige Sonderserie für reisezugwagen.eu in Cooperation mit Danube Train Models.
Preis: 189,95 €

Status: vrstl. ab 18.12.2017
http://www.reisezugwagen.eu/?p=26755
Mala izmjena...
Status: vrstl. ab 19.12.2017
:hihihi:
 

nik

Veteran foruma
Četvrti set ACME Jugoslavija Expressa bi trebao krenuti u prodaju slijedeći tjedan.
ACME 90139 Set 4 D 294/295 “Jugoslavia-Express” Ep IV
3-teiliges Wagenset des D 294/295 “Jugoslavia-Express” (Beograd-Dortmund) bestehend aus 1x Bc und 2x Bl, Ep IV. Einmalige Sonderserie für reisezugwagen.eu in Cooperation mit Danube Train Models.
Preis: 189,95 €

Status: vrstl. ab 18.12.2017
http://www.reisezugwagen.eu/?p=26755
Uskoro u prodaji...
ACME_90139_Set.jpg

ACME_90139-1_Bc_Seite1.jpg

:dada:
 

wiggum

Veteran foruma
Posto je to ekskuzivan set od Reisezugwagen-a i DTM-a, cijena bi trebala biti fiksna (makar se pojavio set i kod Memobe ili mozda nekog drugog ducana).
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
U početnom periodu Jug. express imala je ljeti WL Munchen-Rijeka, a po zimi Munchen-Zagreb, u časopisu Balkanzuge spominje se iz STU-a da je u fusnoti bio u pitanju vagon drvene konstrukcije. Od 1958 nema više WL za Rijeku, a i općenito pravilo je bilo da su strani vlakovi za Rijeku bili bez spavaćih kola CIWL.
Od te 1958. iz Munchena 1x tjedno ide WL za Zagreb, 2xtj. za Beograd, 2xtj. za Sofiju i 2xtj. za Atenu. U JŽ STU za 1956. napominje se sa su ta spavaća kola bila za brzine od 101-120km/h. Tad je možda drvenjak bio zamjenjen metalnim kolima tipa STU. Spavaća kola za Rijeku pojavljuju se prvi puta 1954, dok još nema Jugosalvija exp. na relaciji Salzburg-Rijeka, što je onda isto valjda bio drvenjak.
Na stranicama Modelleisenbahnwelt u PDFu se spominje WLAB i za 1955 i za 1956, prema tome u 1955 je bio trorazredni sistem, a to znači 1 i 2 postelje. U 1956 postaje dvorazredni sistem, a to znači da II. razred predstavlja troposteljna kabina (koja bi u 1955 bila C). Tip STU bio je troposteljni, ali nije postojao prije 1956 jer je tada bila izvršena pregradnja (naime S i ST varijante imale su najviše dvosposteljen sobe, a tek Univezal je značilo i troposteljne)
U filmu "Rijeka naša najveća luka", koji je na you tubu, uhvaćen je u kadar mislim takav drvenjak - ima grb CIWL i samo jednu uzdužnu (žutu) crtu po oplati, te rub dolje uzduž frema. To me je i ponukalo da malo napišem o tome.
Prikladan model bio bi tip R drvenjak ali blavo ofarbani LILIPUT 266 00, zar ne?
1955 možda drveni CIWL Rijeka.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Jedino mjesto gdje bi mogao da ugrabis taj set je na Njemackom e-Bay.
Racunaj oko 300evra + postarinu.. i to ako budes imao srece da neko prodaje...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako je tako onda sam i ja zakasnio s kupnjom. Nažalost bilo je skupo a i prioriteta su mi kupnje teretnih vagona jer su mi zbog svestrane upotrebljivosti koristniji pa sam s kupnjom tog seta odgađao...
 

nik

Veteran foruma
Ako je tako onda sam i ja zakasnio s kupnjom. Nažalost bilo je skupo a i prioriteta su mi kupnje teretnih vagona jer su mi zbog svestrane upotrebljivosti koristniji pa sam s kupnjom tog seta odgađao...
Meni se €189,95 sa uključenom poštarinom u HR nije činilo skupo...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh