D294/295 Jugoslavija Express

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Nadam se da Bg kušet u ovom 3. setu neće biti zeleni nego sa 'dugom' (narančaste crte) kakav je i na Rolwievm fotkama iz tog vremena...

Ako baš gledamo Rolfovu fotku iz Acme kataloga 2011. kada je Jugoslavija bila prvi puta najavljena, Beogradski je zeleni kušet.
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
nik kaže:
Nadam se da Bg kušet u ovom 3. setu neće biti zeleni nego sa 'dugom' (narančaste crte) kakav je i na Rolwievm fotkama iz tog vremena...

Ako baš gledamo Rolfovu fotku iz Acme kataloga 2011. kada je Jugoslavija bila prvi puta najavljena, Beogradski je zeleni kušet.

Je ali je i WL tamnoplavi a zagrebači AB zeleni. Ma ok je zeleni Bg kušet ali sad ćemo imati 2 (ili 3 ako računamo sarajevski od Memobe ali on ima plavu gredu) ista stara JŽ kušeta a niti jedan novi sa diskovima... U stvari je na fotkama iz tog vremena najčešći beogradski exDB Bcm.
 

damir661

Veteran foruma
Ma ok je zeleni Bg kušet ali sad ćemo imati 2 (ili 3 ako računamo sarajevski od Memobe ali on ima plavu gredu) ista stara JŽ kušeta a niti jedan novi sa diskovima...

Ako je sudeći po skici iz kataloga, biće baš sa diskovima, pogledaj luftere na krajevima.
To bi trebao biti ovaj
zeleniBclbezduge.jpg

JZ_Bc_5.jpg
 

nik

Veteran foruma
Da, mogao bi biti i sa diskovima. Iako je na puno fotki u sastavu stari pa mogu biti oba. Sličica-ilustracija ne bi trebala biti relevantna po tom pitanju.
Ostaje nam i pitanje zelenog zagrebačkog vagona 2. razreda. Prema ilustraciji trebao bi isto biti sa diskovima a takav zagrebački nije postojao, barem ne onaj koji bi odgovarao jednom od 2 ACME kalupa.
 

nik

Veteran foruma
Als ersten Teil habe ich Bilder von 18.5.84 rausgesucht.
Die Rückleistung wollten wir östlich von Bruchsal erlegen. Zunächst kam aber eine 103er mit interessanter Garnitur. Kann mir einer sagen, was das für Wagen sind bzw. für ein Zug ist? Ich tippe auf Mittagszeit und JZ-Wagen.
Bei dem Zug handelt es sich angesichts der Uhrzeit um den D 294 "Jugoslavija-Express" Beograd-Frankfurt(Main), welcher komplett aus JZ-Wagen bestand.
Sollte der Zug aber in der Gegenrichtung unterwegs gewesen sein, war es natürlich der Gegenzug D 295 nach Beograd.
Vor dem "Jugoslavija" kamen regelmäßig Frankfurter 103er zum Einsatz.

Danke, der Zug fährt Richtung Frankfurt.


103stlbruchsal18584kopie1tq.jpg


http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 17,1258619
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Ostaje nam i pitanje zelenog zagrebačkog vagona 2. razreda. Prema ilustraciji trebao bi isto biti sa diskovima a takav zagrebački nije postojao, barem ne onaj koji bi odgovarao jednom od 2 ACME kalupa.
Ima da dobijemo još jedan Bl sa prekinutom bijelom crtom, naravno, sa drugim brojem! klopa >:)
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Ostaje nam i pitanje zelenog zagrebačkog vagona 2. razreda. Prema ilustraciji trebao bi isto biti sa diskovima a takav zagrebački nije postojao, barem ne onaj koji bi odgovarao jednom od 2 ACME kalupa.
Ima da dobijemo još jedan Bl sa prekinutom bijelom crtom, naravno, sa drugim brojem! klopa >:)

Na onoj sličici-ilustraciji u katalogu je i taj vagon zelen...
Što se tiče drugog sa prekinutom crtom bilo bi zgodno da bude sa Wegmann postoljima. Prema podacima takvih Bl je bilo (za razliku od ABl i Bcl) ali ja na slici to još nisam vidio. :hmmm
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Na onoj sličici-ilustraciji u katalogu je i taj vagon zelen...
Što se tiče drugog sa prekinutom crtom bilo bi zgodno da bude sa Wegmann postoljima. Prema podacima takvih Bl je bilo (za razliku od ABl i Bcl) ali ja na slici to još nisam vidio. :hmmm

Hm, a ja sam baš vidio ABl sa Wegmannima sa "Neparnom Zagrebačkom crtom", a Bl nisam vidio.

To misliš na onaj podatak za 305?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Bl sa Wegmann postoljima:

Jugoslavija Express, 06.07.1987.:
 

Attachments

  • 110 169 Asperg 06-07-87.jpg
    110 169 Asperg 06-07-87.jpg
    657.7 KB · Pregleda: 61

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da, vagoni oznake Bl 20-70 iz 1983.-1984. godine, sa Wegmann postoljima i alternatorom. (godinu stariji od Bl vagona sa MD52 postoljima).
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
nik kaže:
Na onoj sličici-ilustraciji u katalogu je i taj vagon zelen...
Što se tiče drugog sa prekinutom crtom bilo bi zgodno da bude sa Wegmann postoljima. Prema podacima takvih Bl je bilo (za razliku od ABl i Bcl) ali ja na slici to još nisam vidio. :hmmm

Hm, a ja sam baš vidio ABl sa Wegmannima sa "Neparnom Zagrebačkom crtom", a Bl nisam vidio.

To misliš na onaj podatak za 305?

Ne, podaci su oni iz 'Željezničara' 1995/95. koji su mi se dosad pokazali prilično pouzdani. Nažalost tamo nisu bili obrađeni Al niti ARl vagoni.

Iz tih podataka, u kombinaciji sa aktuelnom 'listom' HŽ vagona (.pdf) može se zaključiti slijedeće o zagrebačkim Goša vagonima sa 'Neparnom crtom' (mislim na vagone koji su takvi isporučeni iz tvornice).

Al 19-70 Wegmann 1983. cca 19x
Al 19-70 MD-52 1985/86.* količinu još neznam
ABl 39-70 MD-52 1984. barem 16x
Bl 20-70 Wegmann 1983/84. barem 19x
Bl 20-70 MD-52 1984/85. barem 59x
Bcl 59-70 MD-52 1984. barem 13x

*) jedino su ovi 19-70 imali novi tip čeonih vrata

I to bi bilo sve i što se tiče tipova i što se tiče godišta.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021

Attachments

  • JZ WL, Heidelberg, Christoph Garstka 1983-09-03.jpg
    JZ WL, Heidelberg, Christoph Garstka 1983-09-03.jpg
    94.9 KB · Pregleda: 128
  • Jugoslavija Express, Sasenheim, Christoph Garstka, 1985-06-04.jpg
    Jugoslavija Express, Sasenheim, Christoph Garstka, 1985-06-04.jpg
    166.4 KB · Pregleda: 131

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
D295: zagrebački 'bijeli' Bl sa Wegmann postoljima i iza njega kušet Bcl (MD52):
 

Attachments

  • D 295 .jpg
    D 295 .jpg
    167.1 KB · Pregleda: 137

nik

Veteran foruma
Evo još jedne slike iz istog 'izvora'...

http://blog.christophgarstka.de/?id=20080917114531

Am 01.09.1983 in Heidelberg.
Am selben Tag enstanden ebenfalls in Heidelberg auch diese beiden Fotos vom "Jugoslavia-Express".


1983-09-02.jpg


Iza lokomotive se vidi Goša Y vagon sa bijelom crtom iznad vrata pa je vjerojatno riječ o ABl vagonu i to starije generacije jer ima metalni okvir prozorčića na vratima. Isto tako vjerojatno je da se radi o zagrebačkom vagonu jer je čelo u gornjem dijelu pofarbano u boju krova.
 

Balkano

Član foruma
Sky kaže:
Izlazak Jugoslavija Express najavljuje se za ovaj mjesec!
Odkud ti ta informacija?
Nadam se da je istinita. Dosta mi je tih proizvodaca koji stalno nesta za tad i tad najavljuju pa onda opet nista od tog...
Bas me zanima kad ce taj novi treci set od ACMEovog Jugoslavija Expressa izac u prodaju...sigurno ne prije 2013... :S:

Usput: vidim da novi narancasto zuti AB iz treceg Jugoslavija seta ima neku malo deblju bjelu crtu u visini sredine prozora. Jel to tako prototipicno il ne?
 

Balkano

Član foruma
damir661 kaže:
Zanimljivo je dva WL na Jugoslaviji express
E tako ja to planiram imat u mom 1:87 Jugoslaviji. Samo sto ce jedan bit onaj dvobojni WL iz seta a drugi onaj jednobojni kojeg se samog moze kupit.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh