D294/295 Jugoslavija Express

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Sky kaže:
Jel' mene to oči varaju, ili u sastavu na drugoj slici vidim plavi InterCity buffet/restoran vagon?
Pa vrlo moguće da je bio umesto WR-a.

Mene više interesuje OeBB Post vagon odmah iza lok, jel on vopzio na Beograd-Salcburg?
Jel zna neko kakav je bio sastav Jugoslavije od Beograda do Zagreba, jel imao kola koja su išla samo do ZG?

http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 4&rok=1989
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 4&rok=1992
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Jel' mene to oči varaju, ili u sastavu na drugoj slici vidim plavi InterCity buffet/restoran vagon?

Prema vagonWEBu na relaciji Bg-Zg su vozili Al i ARl, oba ŽTP Zg...
 

damir661

Veteran foruma
nik kaže:
Sky kaže:
Jel' mene to oči varaju, ili u sastavu na drugoj slici vidim plavi InterCity buffet/restoran vagon?

Prema vagonWEBu na relaciji Bg-Zg su vozili Al i ARl, oba ŽTP Zg...

S obzirom da koliko znam ŽTP Zg nje imao plave ARl, onda je jedino moguće da je onaj plavi zagrebački SR ili WR.
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
nik kaže:
Prema vagonWEBu na relaciji Bg-Zg su vozili Al i ARl, oba ŽTP Zg...

S obzirom da koliko znam ŽTP Zg nje imao plave ARl, onda je jedino moguće da je onaj plavi zagrebački SR ili WR.

Prema slikama koje su mi dostupne ŽTP Zg je imao ARl vagone u slijedećim bojama:
-srebrni sa tankom plavom crtom
-zeleni
-bijeli sa tankom plavom crtom
-plavi sa tankom bijelom crtom (ali BEZ natpisa InterCity!)
-zeleni sa prekinutom širokom bijelom crtom
...mislim da su prve dvije originalne tvorničke iz Goše i da su srebrni imali onaj mali salon a zeleni obične odjeljke.

Osim toga postojala su i 4 bife vagona bez odjeljaka za putnike ali neznam im točnu oznaku a boja je bila plava sa tankom bijelom crtom i natpisom InterCity. Prema tome na slici bi mogao biti Al ili bife...
 

gradina73

Član foruma
Drago mi je da sam vas obradovao sa ovim slikama, jos sam pronasao nekih iz Minhena iz 1990 godine ali nije bas neki kvalitet jer sam ih skinuo sa videa. Evo prvo slike a video cu probati isto ubaciti uskoro.

Jug-Exp_Mnchen1990_1.jpg

Jug-Exp_Mnchen1990_19.jpg

Jug-Exp_Mnchen1990_16.jpg

Jug-Exp_Mnchen1990_12.jpg

Jug-Exp_Mnchen1990_11.jpg


Pozdrav !!!
 

Vedi

Član foruma
gradina73 kaže:
Drago mi je da sam vas obradovao sa ovim slikama, jos sam pronasao nekih iz Minhena iz 1990 godine ali nije bas neki kvalitet jer sam ih skinuo sa videa. Evo prvo slike a video cu probati isto ubaciti uskoro.

Ma nema frke za kvalitetu, stavi i video kada stigneš, a i počastio si nas na zadnjoj slici sa Beogradskim Y vagonom u bojanju kakvo su imali prvi Goša Z2 vagoni, takve stvari su rijetke.
 

gradina73

Član foruma
Bas vam hvala!!!

Kada se danas sjetim tih vremena, tesko mi je prezaliti, sto nisam vise slikavao i snimao te vozove, koji na zalost danas vise ne voze. Sva sreca sto nam je ACME podarila vec nekoliko lijepih modela a ovi glavni setovi tek dolaze.

Danas sam malo probao sa mojim aktuelnim voznim parkom da sastavim neke ekspresne vozove a evo mog prijedloga i za slijedeci voz:

Ex 294/295 JUGOSLAVIJA-EXPRESS / (Dortmund-) Frankfurt-Beograd
- JZ 2.rz. (ACME)
- JZ 2.rz. (ACME)
- JZ spavaca (ACME)
- JZ kuset (HERIS)
- DB kuset (ROCO)
- DB prtljazni (ROCO)
- DB 2.rz. (ROCO)
- JZ 2./1.rz. (ACME)
- JZ 2./1.rz. (ACME)
- JZ 2.rz. (ACME)

Jugoslavija-Exp_1.jpg

Jugoslavija-Exp_2.jpg

Jugoslavija-Exp_3.jpg

Jugoslavija-Exp_4.jpg

Jugoslavija-Exp_5.jpg

Jugoslavija-Exp_6.jpg



Nadajmo se, da ce ACME uskoro izbaciti JUGOSLAVIJA-EXP. setove, da konacno mozemo kompletirati kompozicije.

Pozdrav !!!
 

Vedi

Član foruma
gradina73 kaže:
Bas vam hvala!!!

Kada se danas sjetim tih vremena, tesko mi je prezaliti, sto nisam vise slikavao i snimao te vozove, koji na zalost danas vise ne voze.

Eh da, ima nas više koji žalimo što nismo više tada slikali. :S:

Ali ono najvažnije je da uspomene na te legendarne vlakove ne nestaju, a dokumenti kolko ih bude - bude!!!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
gradina73 kaže:
Drago mi je da sam vas obradovao sa ovim slikama, jos sam pronasao nekih iz Minhena iz 1990 godine ali nije bas neki kvalitet jer sam ih skinuo sa videa. Evo prvo slike a video cu probati isto ubaciti uskoro.!
Ma, kod nas na ovom podforumu kvalitet slike nije toliko bitan, koliko sadržaj!
A, iz ovakvog materijala uvijek se nešto novo vidi i spozna!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Osim toga postojala su i 4 bife vagona bez odjeljaka za putnike ali neznam im točnu oznaku a boja je bila plava sa tankom bijelom crtom i natpisom InterCity. Prema tome na slici bi mogao biti Al ili bife...
S obzirom na kvalitetu slike i kut slikanja, nezahvalno je tvrditi, ali ipak mi se čini da ovaj plavi IC goša Y ima bočni natpis pored broja vagona, te s obzirom na činjenicu da je Jugoslavija Ex na potezu ZG-BG imala ugostiteljski (buffet) vagon, mogli bi reći da je vjerojatno to taj...
 

gradina73

Član foruma
Nisam siguran da li je ova slika vec vidjena na forumu, ja sam je slucajno pronasao u jednim starim njemackim novinama o zeljeznicama gdje je tema bila zeljeznicka stanica u Frankfurtu gdje na peronu stoji JUGOSLAVIJA-EKSPRES.

D295Jug-Exp_Frankfurt1.jpg

D295Jug-Exp_Frankfurt2.jpg
 

Izidor

Član foruma
Mislim, da se ova slika prvi puta pojavljuje na forumima.
Baš zanimljivo.

Yu ex iz neke druge perspektive.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Izlazak Jugoslavija Express najavljuje se za ovaj mjesec!
 

gradina73

Član foruma
Sky kaže:
Izlazak Jugoslavija Express najavljuje se za ovaj mjesec!

To je dobra vijest a i vrijeme je bilo da ga konacno ubace u prodaju. Sa nestrpljenjem ocekujem setove!!!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME 2012, najava novog seta 55075 (set od tri vagona: AB Z2, B Y i Bc Y):
 

Attachments

  • 55075a.jpg
    55075a.jpg
    88.6 KB · Pregleda: 102
  • 55075.jpg
    55075.jpg
    102.2 KB · Pregleda: 101

nik

Veteran foruma
Nadam se da Bg kušet u ovom 3. setu neće biti zeleni nego sa 'dugom' (narančaste crte) kakav je i na Rolwievm fotkama iz tog vremena...
 

damir661

Veteran foruma
A šta fali, skroz zelenom, ipak je verzija s dugom malo previše nova za ovaj voz.
Ja znam samo jednu sliku Jugoslavije sa kušetom sa dugom i to je negde iz sredine 1991, malo pre njenog ukidanja.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Iskreno, i meni više paše da je čisto zeleni beogradski kušet!
Između ostaloga, odlično mi paše na Beograd-Zurich Express...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh