DeAgostini "Legendarni automobili"

Damir

 
Osoblje foruma
Moskvitch je na kioscima,a za 15 dana izlazi VAZ 2109 - LADA SAMARA
Još 5-6 brojeva nećemo vidjeti nešto što bi željeli osim Rusa...

Lada2109a.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Do proljeća,a onda ćemo vidjeti...
Vrag je znao da su Rusi imali toliko razvijenu auto industriju. Svi su ti auti većinom bili iza "željezne zavjese" zato ih nije bilo kod nas,a što se mene tiče neka tamo i ostanu.
 

Damir

 
Osoblje foruma
A di su IMV kombi i Tamić?

Ki će znat!? Trebao je u proizvodnju i Zastavin kombi 850 pa su ga šupci iz DeAgostinija u posljednji trenutak odbili.
Sad je sve neizvjesno što se tiče prijedloga za domaće autiće,ali izvjesno je da će nas rusi i poljaci satrati...
 

drazenb67

Član foruma
tipični primjer današnjeg načina vođenja posla.....kad netko tko nema pojma o temi i lokalnoj povijesti donosi odluke o istoj...Valjda misle da su se sve ex "istočne " zemlje bile u istoj situaciji pa ce krama ići svuda jednako....ovako ce više izgubiti zbog slabe(nikakve) prodaje rusa nego da su izbacili 2-3 adekvatna modela prilagođenog ovdašnjoj povijesti automobilizma....
 

željko halambek

Veteran foruma
Grozno. Pa nisu normalni. Pa ovi auti nemaju veze sa našim prostorom. Kakvi legendarni automobili. Gluposti.
Ovo stvarno više nema smisla.

To je podvaljivanja viška robe koje jim je ostala na tržištu iza željezne zavjese.
 
Last edited by a moderator:

Damir

 
Osoblje foruma
Na forumu autici.net vlada veliko razočaranje onoga što se iz DeAgostinija obećavalo i onoga što jest aktualno.
Kolekcionarska kupovina se smanjila za 50%,a ona "rekreativna" čak i više.
Pod rekreativnu mislim na ljude kojima nije hobi skupljanje autića već samo onih određenih koje su vozili ili su ih vidjeli u svojem djetinjstvu/mladosti.
 

željko halambek

Veteran foruma
Ki će znat!? Trebao je u proizvodnju i Zastavin kombi 850 pa su ga šupci iz DeAgostinija u posljednji trenutak odbili.
Sad je sve neizvjesno što se tiče prijedloga za domaće autiće,ali izvjesno je da će nas rusi i poljaci satrati...
Na forumu autici.net vlada veliko razočaranje onoga što se iz DeAgostinija obećavalo i onoga što jest aktualno.
Kolekcionarska kupovina se smanjila za 50%,a ona "rekreativna" čak i više.
Pod rekreativnu mislim na ljude kojima nije hobi skupljanje autića već samo onih određenih koje su vozili ili su ih vidjeli u svojem djetinjstvu/mladosti.

Čak je i moja mama u početku "rekraeativno" kupovala ove autiće dok su bili stojadini, jugići, golf,..... Ali kad je vidjela kud to vodi...

Moja su očekivanja bila velika...
Do sada nije izašao ni jedan Renault ( 4,5 Campus,8,10,12,14,18,..)
A Austin 1300 koji se radio u IMV, IMV kombi, tamić, Zastava Poly pa čak i Yugo cabrio.
Neki od Opela IDA, po koji Ford, Škoda, BMW 2002, NSU, Fiat (850, 127, Uno), Citroen ( Dyane, GS ilil GA, Visa, Ami 8, Cx,)
Peugeot ( 404, 504 i ostali), Alfa, Zaporožec, Sunbean, Simca, Talbot, ...
Pa čak i Oltcit bi bio bolji izbor od ovih rusa.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Za R-4 znam da će 100% izaći kao i neka ostala francuska i talijanska vozila,ali ono što nećemo vidjeti je recimo Škoda 1000 MB kao ni 100L ili 110 LX za te modele nemaju ekskluzivno pravo.
IMV možda Tamić zaboravi!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo odgovora od kolege Dina koji je inicijator domaćih modela i suradnik DeAgostinija,što on kaže na svu tu situaciju:

Ne tiče se to njih, nemojmo si pridavati previše važnosti, poanta je u unutrašnjim trzavicama u DeAgostiniju. U nekoliko mjeseci iz te su firme otišli više-manje svi oni s kojima smo u startu dogovarali realizaciju serije. Zamijenili su ih novi ljudi, čiji to nije projekt i koji se moraju u korporaciji dokazati nekim drugim, vlastitim projektima. Stoga su ove stare stavili u kut, prestali o njima brinuti i na koncu ugasili. Usto, stekao sam dojam da je DeAgostini u nekoj reorganizaciji na sveeuropskoj razini i da ili ukidaju taj grčki ured ili ga drastično smanjuju, pa je logično da uspt ukidaju veći dio projekata koje je taj ured hendlao.

Ljepote kapitalizma, ukratko.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja to gledam kao "čaša napol puna" - barem smo dobili jedan lijepi broj modela koji gotovo sigurno nikad ne bi bili na tržištu, ili ako bi i bili, cijena bi bila oho-ho viša. Jugić, Fićo, Stole, Florida, Zastava kombić, Tristaći...

Sjećam se da me pred 2-3 godine jedan prodavač u Zagrebu na burzi tražio preko 100kn za Tristaća, i to je bio Fiat, a ne Zastava. Sad imamo oba, i limuzinu i karavan, za 50 kn komad. A IXO Jugići su bili 20 eura i više, prije DeAgostinija. Tako da, moglo je i više toga izaći, ali moglo je i ništa. :djed
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
HE; HE Thommo, čaša je uvijek na pol prazna, ako ne vjeruješ pitaj ekipu iz KC :pivo::pivo::dada::dada: !!
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Meni se kao usputnom promatracu,ne kolekcionaru ove serije cini da se kod nas spilaju serije modela
prisutne u ostalim mnogoljudnijim okolnim zemljama(bivseg bloka).
Nije bilo ni za ocekivati sve modele koje bi netko pozelio,ocito da presudjuje kapitalizam sa brojem najvise prodanih primjeraka.
Koliko vidim/citam po forumu,neki kolekcionari van ex Yu vec imaju cijelu kolekciju vatrogasnih vozila.
Nisam upucen,ali mi se cini da je kod nas stigao "lanjski snijeg"po pitanju tih svih kolekcija raznoraznih modela vozila.
Ispada kao da je pocetak kolekcije bio kao mamac za sakupljanje i iscekivanje odredjenih,zeljenih modela?
Mozda grijesim,ali ocito da je od najavljivane kolekcije modela sa uzih prostora ostala samo najava sa pocetka ove teme.

Tu sad opet moram spomenuti ta vatrogasna vozila;
...ako se izdaje kolekcija modela,morali bi biti barem u istom mjerilu?
....po najavama biti ce cak i u HO?
...ocita prodaja svega i svacega pod nesto vrijedno sakupljanja?

Zakljucujem da se ocito stavilo na kup cudo neprodanih modela,koje uvaljuju pod predobru i preskupu kolekciju vatrogasnih modela.
Kao sto sam napisao na pocetku,usputni promatrac ove kolekcije sa osvrtom na ovo sve.
Iskreno da kazem,nebi kupio tri,cetiri ruska modela da imam izmedju TAM-ica ili IMV-a,a opet cijelu kolekciju.

Tu ne mislim uvrijediti nikoga tko skuplja kolekciju ali ocito da od domacih modela sa uzeg prostora nece biti nista?
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Osobno ih skupljam sve , jedino se nadam da će se malo bacit i na vojnu industriju , vidio sam odličnu kolekciju od 111 modela Tenkova

Evo jedan primjer kako to izgleda
$_57.JPG
 
Last edited:

vule

Poznati forumaš
da ne otvaram novu temu"legendarna vozila WWII" FORD GPAili popularno zvani"plivajuči đip" izdavač:order-atlas,
005.JPG 006.JPG
bude izašlo 10etak vozila iduči je kamion popularni"đems"nepiše mjerilo ,ali mislim 1/64
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh