Građevine i elementi - hyperion

Kako da se zove crpka?

  • ARAL

    Votes: 17 81.0%
  • JET

    Votes: 3 14.3%
  • TOTAL

    Votes: 1 4.8%

  • Total voters
    21

hyperion

Veteran foruma
Zanima me da li je netko od vas ikad napravio nešto od vodenog kamenca, koji se sakuplja u kotlu za grijanje vode? Odnosno, da li je to upotrebljivo na maketi?
 

1borna

Veteran foruma
Otkud si došao na to? Valjda si čistio bojler....
Možda bi se mogao upotrijebiti da se zalijepi (drvofixom naravno) kao stijene- ako je u komadima.
(samo nisam siguran da se neće osipati kad se skroz osuši?)
 

1borna

Veteran foruma
Ponavljam, ovako dok je kamenac još vlažan drži se skupa, suh se pretvara u prašinu! Možda bi se održao u komadima kad bi ga natopio razrijeđenim
drvofixom.
Šapnut ću ti jedan tajni recept- Ugljen, i to najbolje drveni može jako dobro poslužiti kao imitacija stijena! Treba izabrati tanke, plosnate komade koji se
lako daju zalijepiti i obojiti gustom temperom (ili kojom drugom bojom).Stavljaju se okomito, ja sam to davno otkrio i koristio na nekim maketama, odličan je efekt!
 

zdaki

Aktivan član
Hyperion lepenka od 1.5mm za zidove je tanka za onoliku zgradu, moraces da uradis ojacanja da ti se ne bi savijala. Ojacanja mozes odraditi od deblje lepenke, drvenih letvica, lesonita, spera... Lepenka ispod 3mm zna da se uvija, pogotovo ako se nakvasi malo vise. I na onoj porodicnoj kuci ti je krov dosta valovit. Moras malo da povecas debljinu lepenke da bi ti makete trajale :) Preporucujem 3mm, a ako ti je tesko za secenje onda neki minimum 2.3 ili 2.5mm sta mozes da nadjes. Ovo ostalo si uvezbao odlicno i samo tako nastavi.
 

GP 18

Aktivan član
uradi osnovu poda i plafona to ce biti dovoljno ukrucenje sto se prizemlja tiče za krovni deo postavi od plafona do vrha slemena vertikalnu lepenku i eto ukrucenja ;)
 

hyperion

Veteran foruma
Hyperion lepenka od 1.5mm za zidove je tanka za onoliku zgradu, moraces da uradis ojacanja da ti se ne bi savijala. Ojacanja mozes odraditi od deblje lepenke, drvenih letvica, lesonita, spera... Lepenka ispod 3mm zna da se uvija, pogotovo ako se nakvasi malo vise. I na onoj porodicnoj kuci ti je krov dosta valovit. Moras malo da povecas debljinu lepenke da bi ti makete trajale :) Preporucujem 3mm, a ako ti je tesko za secenje onda neki minimum 2.3 ili 2.5mm sta mozes da nadjes. Ovo ostalo si uvezbao odlicno i samo tako nastavi.
Prekasno :) Kuča je skoro pa gotova, a buduči vlasnik vrlo zadovoljan. Lepenka se uopšte nije savijala, u temperu sam stavio kap ili dve vode.
 

brum

Član foruma
Jako mi se sviđa benzinska pumpa i vatrogasna postaja, sve razmišljam da i ja pokušam nešto slično
 

hyperion

Veteran foruma
Jučer sam nastavio s radovima na vatrogasnoj stanici. @zdaki , nečete trebati raditi to. :) I bio si u pravu, lepenka 1,5 mm se savija, morat ču staviti neke elemente za učvrščavanje.
 

Attachments

  • IMG_9749_resize.JPG
    IMG_9749_resize.JPG
    158.4 KB · Pregleda: 76
  • IMG_9750_resize.JPG
    IMG_9750_resize.JPG
    141.6 KB · Pregleda: 86
  • IMG_9751_resize.JPG
    IMG_9751_resize.JPG
    132.1 KB · Pregleda: 82
  • IMG_9752_resize.JPG
    IMG_9752_resize.JPG
    106.9 KB · Pregleda: 77

hyperion

Veteran foruma
Nastaje i toranj za trening te ostale namjene. To na lijevi je stijena za penjanje.
 

Attachments

  • IMG_9753_resize.JPG
    IMG_9753_resize.JPG
    118.4 KB · Pregleda: 50

hyperion

Veteran foruma
Danas sam završio s izradom kuće za prijateljevog oca. Bit če to poklon za rođendan, radi se o kući, u kojo žive.
 

Attachments

  • Copy of IMG_9828.jpg
    Copy of IMG_9828.jpg
    114.9 KB · Pregleda: 89
  • Copy of IMG_9829.jpg
    Copy of IMG_9829.jpg
    109.4 KB · Pregleda: 83
  • Copy of IMG_9830.jpg
    Copy of IMG_9830.jpg
    107.5 KB · Pregleda: 84
  • Copy of IMG_9831.jpg
    Copy of IMG_9831.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 75
  • Copy of IMG_9832.jpg
    Copy of IMG_9832.jpg
    115.6 KB · Pregleda: 78
  • Copy of IMG_9833.jpg
    Copy of IMG_9833.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 75
  • Copy of IMG_9834.jpg
    Copy of IMG_9834.jpg
    102.7 KB · Pregleda: 76
  • Copy of IMG_9835.jpg
    Copy of IMG_9835.jpg
    114.2 KB · Pregleda: 70

hyperion

Veteran foruma
Dakle dogovorim se s kolegom brum-om da idemo do Moka, ja uvjeren da ču doma iči s nekoliko Wollmer autiča. No na polici nisu imali nijednog. Mlađa prodavačica uzme moje podatke i kaže mi, da če me obavijestiti putem maila čim stigne nova pošiljka. A zatim iz skladišta izađe Brankova žena i kaže mi, da je Wollmer propao i neka se ne nadam novi pošiljci. Hm, što sad? Pa sam malo išao pogledati figurice, malo gledao cijene... hm, fakat sam želio izaći iz trgovine barem s nekom malom kupnjom. I eto, moj ulov:

img9995resize.jpg



Iduči put možda padnu još intimnije figurice :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh