Heris Gbs/Hrrs - HŽ/SŽ

wiggum

Veteran foruma
Gbs
17517 2achsiger geschlossener Güterwagen Typ Gbs, braun, , Epoche V
17518 2achsiger geschlossener Güterwagen Typ Gbs, braun, , Epoche V
17519 2achsiger geschlossener Güterwagen Typ Gbs, braun, , Epoche IV

HŽ Gbs - specijalne izvedbe

17504 Expressgutwagen Typ Gbs, braun,
17505 Viehtransportwagen Typ Gbs, , Epoche V
17507 2-achsiger geschlossener Güterwagen Typ Gbs - Expressgutversion, gelb blaues Band, , Epoche IV

Hrrs-z
17506 Doppeleinheit Hrrs-z, braun, , Epoche V
17510 Doppeleinheit Güterwagen Hrrs der , braun, Epoche VI
17511 Doppeleinheit Güterwagen Hrrs der , braun, Epoche IV/V
17512 Doppeleinheit Güterwagen Hrrs der , braun, Epoche VI
 

Davor

Veteran foruma

SZ_Hrrs-z.jpg

http://www.railfaneurope.net
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za sve koji imaju Herisove vagone iz ovog posta odnosno preciznije HZ Gbs-z vagone iz seta 17502 HZ i imaju poteskoce s postoljima u voznji evo maila koji sam jucer primio od Herisa:

"Hallo,
thank you for the picture.
It will not be necessary to bay new axles-holder,
On the outer side of the holder is on top a little pin.
That pin is a bit to long and get into conflict with the springs on the chassis.
Please cut those 4 pins a bit with a sharp knife, that is all necessary to do.

Best regards
Heris"


Nije bas naj jasnija uputa ali prije da te pinove kako ih nazivaju treba stanjiti nego skratiti :)
Evo o kojim se pinovima tocno radi. (zaokruzeno crvenom bojom) a vidi se i opruga koja stvara probleme. Nije bas najbolje tehnicko rjesenje.
HERIS 17502 - HZ - 06.jpg


Ovo je slika s presjekom postolja koju sam im poslao radi prigovora na losu kvalitetu izvedbe sjedista osovine radi kojeg ili vagon nije potpuno vertikalan u odnosu na centralnu os ili jedan kotac osovine nije u kontaktu s tracnicom (jedan od tri). Jako sporo odgovaraju i pretesko je uopce nagovoriti ih da prodaju dijelove ?!?!?
HERIS 17502 - HZ - 07.jpg
 

Izidor

Član foruma
Barem su odgovorili.......i to je nešto novo kod njih. :palci_gore:
Treba sada pokušati i u vezi poboljšanja napisa na modelima, da budu kako treba ok prije izrade.:postar::palac_gore:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za sve koji imaju Herisove vagone iz ovog posta odnosno preciznije HZ Gbs-z vagone iz seta 17502 HZ i imaju poteskoce s postoljima u voznji evo maila koji sam jucer primio od Herisa:

"Hallo,
thank you for the picture.
It will not be necessary to bay new axles-holder,
On the outer side of the holder is on top a little pin.
That pin is a bit to long and get into conflict with the springs on the chassis.
Please cut those 4 pins a bit with a sharp knife, that is all necessary to do.

Best regards
Heris"


Nije bas naj jasnija uputa ali prije da te pinove kako ih nazivaju treba stanjiti nego skratiti :)
Evo o kojim se pinovima tocno radi. (zaokruzeno crvenom bojom) a vidi se i opruga koja stvara probleme. Nije bas najbolje tehnicko rjesenje.
View attachment 38996

Ovo je slika s presjekom postolja koju sam im poslao radi prigovora na losu kvalitetu izvedbe sjedista osovine radi kojeg ili vagon nije potpuno vertikalan u odnosu na centralnu os ili jedan kotac osovine nije u kontaktu s tracnicom (jedan od tri). Jako sporo odgovaraju i pretesko je uopce nagovoriti ih da prodaju dijelove ?!?!?
View attachment 38995

Evo napokon mi je Heris poslao predracun za kupovinu novih okrentih postolja za moje Heris HZ modele bazirane na Gbs-z vagoinam JZ-HZ-SZ.
Radi informacije cijena jednog postolja s postarinom je oko 12 do 15 HRK po komadu. Iskreno mislio sam da ce biti jeftinije obzirom da se radi o rezervnim dijelovima.
U svakom slucaju jako pozitivno od Herisa.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo napokon mi je Heris poslao predracun za kupovinu novih okrentih postolja za moje Heris HZ modele bazirane na Gbs-z vagoinam JZ-HZ-SZ.
Radi informacije cijena jednog postolja s postarinom je oko 12 do 15 HRK po komadu. Iskreno mislio sam da ce biti jeftinije obzirom da se radi o rezervnim dijelovima.
U svakom slucaju jako pozitivno od Herisa.

Vezano uz prijasnje postove tocna cijena jednog okretnog postolja je 1.15 EUR a postarina je 6.90 EUR.
Ako nekom trebaju Heris dijelovi, sluzbena kontakt adresa je [email protected]
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Ja sam na 7kom koliko imam sva postolja fiksirao da su nepomična i isprobao na mehano krugu s najmanjim radijusom i prolaze bez problema a naravno prije togo su svi ispadali ako osovina ostane zakrenuta jer zapinje a vagon dojde na ravnu prugu...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Možda i ova uputa o skraćivanju ova "4 pina" radi, ali ja predlažem drugo rješenje.

Konkretno ovaj tu mali dio smeta da se postolja pravilno okreću jer zapinje za držač lisnatih opruga:
Zato onda ispada da su ona "4 pina" kriva jer za njih postolje isto onda zapinje:
Ali ako se odstrani ovaj mali dio na postolju, više postolja ne zapinju za držač lisnatih opruga:
I netreba ništa više dirati oko "4 pina" jer postolja uklanjanjem onog malog dijela više ne zapinju ni za njih

Odlican i detaljan savjet. Pokusat cu tako napravit a ako ne uspije onda su fixirati postolja jer definitivno stvaraju pri voznji probleme.
Taj mali dio tocno zapinje za drzac listantih opruga. Prvo cu to napravit na starom ostecenom postolju a zatim na novim postoljima :)
Nadam se da ce mi Heris posalti nova postolja koja sam im platio :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jucer su mi stigla postolja od Herisa :) nakon zamjene vagoni klize savrseno ali I dalje treba napravit korekcije jer onaj mali pin zapinje za drzac lisnatih opruga. Ako ce nakon korekcije to stvarati I dalje problem onda cu ih trajno fiksirati.

I jos nesto vrlo pohvalno od Reiner Volke koji je sluzbeni distributer dijelova za Heris.
Poslali su mi paket s postoljima I osovinama koji nikada nije stigao na moju adresu pa su poslali novi paket bez naplate. Izuzetno korektan odnos :)
Evo par slika ugradnje postolja, podmazivanja I stavljanja Fleischmann profi kopci I razlike odnosu na originalna kopce.

20141020_185121 (2).jpg

20141020_195140 (2).jpg

20141020_195105.jpg

20141020_195237.jpg
20141020_195923.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
U vezi narudžbi – koliko sam do sada skontao, tvrtke trebaju (pred-)narudžbe trgovaca, dakle ako trgovci ne prednaruče dovoljnu količinu, ništa od proizvodnje. I svima su glavni samo njemački trgovci, od njih zavisi da li će biti ili ne.
 

nik

Veteran foruma
U vezi narudžbi – koliko sam do sada skontao, tvrtke trebaju (pred-)narudžbe trgovaca, dakle ako trgovci ne prednaruče dovoljnu količinu, ništa od proizvodnje. I svima su glavni samo njemački trgovci, od njih zavisi da li će biti ili ne.
Kako će netko nešto naručiti kada je model u najavi a ne izlazi. I nigdje nije bilo riječi o prednaručivanju. Do sada su se svi modeli teretnih vagona JŽ/SŽ/HŽ bilo kojeg proizvođača uglavnom u potpunosti rasprodali pa ne vidim u čemu je problem. Zašto su uopće išli raditi alat za YU tip vagona ako ga ne žele proizvoditi? Ali za napraviti setove sa po dva SŽ i HŽ vagona sa ISTIM brojem (i to onim koji su već radili solo ranije) su imali računicu?!? Glupi Heris...

Edit: Idioti!

:wc:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kako će netko nešto naručiti kada je model u najavi a ne izlazi. I nigdje nije bilo riječi o prednaručivanju. Do sada su se svi modeli teretnih vagona JŽ/SŽ/HŽ bilo kojeg proizvođača uglavnom u potpunosti rasprodali pa ne vidim u čemu je problem. Zašto su uopće išli raditi alat za YU tip vagona ako ga ne žele proizvoditi? Ali za napraviti setove sa po dva SŽ i HŽ vagona sa ISTIM brojem (i to onim koji su već radili solo ranije) su imali računicu?!? Glupi Heris...

Edit: Idioti!

:wc:



Možda nisam bio dovoljno jasan - prednaručuju veliki trgovci, a ne mi, kupci. Nas nitko uopće ništa ne pita, i nemamo pojma o toj komunikaciji između proizvođaća i trgovaca. Izgleda da je ovaj sistem prije nekoliko godina uveo novi Roco, a drugi su ga slijedili. A veliki trgovci (uglavnom njemački) prednaručuju ono kaj misle da će 200% sigurno prodati, a to su, jasno, njemački modeli.
 

nik

Veteran foruma
Možda nisam bio dovoljno jasan - prednaručuju veliki trgovci, a ne mi, kupci. Nas nitko uopće ništa ne pita, i nemamo pojma o toj komunikaciji između proizvođaća i trgovaca. Izgleda da je ovaj sistem prije nekoliko godina uveo novi Roco, a drugi su ga slijedili. A veliki trgovci (uglavnom njemački) prednaručuju ono kaj misle da će 200% sigurno prodati, a to su, jasno, njemački modeli.
Bio si jasan. Ali ako nema modela u ponudi neće se ni prodati. Da je ACME čekao da prvo trgovci naruče ne bi ništa od najavljenog bilo izašlo.
 
  • Like
Reactions: Mon

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kako će netko nešto naručiti kada je model u najavi a ne izlazi. I nigdje nije bilo riječi o prednaručivanju. Do sada su se svi modeli teretnih vagona JŽ/SŽ/HŽ bilo kojeg proizvođača uglavnom u potpunosti rasprodali pa ne vidim u čemu je problem. Zašto su uopće išli raditi alat za YU tip vagona ako ga ne žele proizvoditi? Ali za napraviti setove sa po dva SŽ i HŽ vagona sa ISTIM brojem (i to onim koji su već radili solo ranije) su imali računicu?!? Glupi Heris...

Edit: Idioti!

:wc:

Nik, ako ovi iz Herisa ovo prevedu tek onda ništa od tog svega neće biti... :cool_2: iako je taj novi marketing potpuno bez logike.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh