JŽ D66 kasnije JŽ 761 iz Limine HL2005 Krauss Maffei

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:naklon:Zlajo!
Kako to mislis "postojana"? :hmmm:
Ako mislis hocu li je menjati - ne, necu, ostat ce kako je sada.
Šta bi mjenjao odlično izgleda ;)


Ako mislis hoce li se oljustiti i spasti - neznam, nadam se da nece jer sam tockove zaista dobro ocistio i koristio uljani Humbrol koji se odlicno lepi za podlogu.
da mislio sam na ljuštenje..a valjda neće.. pitam jer je taj mesing dosta gladak
Inače taj Humbrol i ja namjeravam nabaviti jer mi neke nijanse trebaju koje revel nema..
 

Mon

 
Osoblje foruma
... taj Humbrol i ja namjeravam nabaviti jer mi neke nijanse trebaju koje revel nema..
Onda primenis Gagy-jev metod: odokativno pomjesas dve boje i odbijes nijansu koja ti nedostaje (u poverenju, ja tu metodu odavno koristim ;))

Inace, danas se je malo napredovalo sa radovima na modelu D66: ofarbani su okviri na prozorima i i nalepljeni su stranicni dekali na sanduku.:cool:
.
z.DSC04749.JPG
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
I meni se cini kao grb Jugoslavije..
Inace prerada se stvarno odlicno razvija..
Nema me na forumu 3-4 dana i ima sta covjek vidjeti kad poviri :)
 

damir661

Veteran foruma
Ja znam da je tu stajao grb Kraus Maffaia (evo slkike). Sad da li je ranije umesto nejga bio grb SFRJ, to ne znam, ali sumnjam da bi oni to menjali.
Kao kod 666, samo je 666-001 imala grb SFRJ, dok je ostale nisu imale
761_ZNAK.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stavio si me na muke i bacio na razmisljanje Damire.:hmmm:

Informacije koje ja imam kazu da su lokse pristigle sa drzavnim grbovima ali su kasnije prilikom nekih od revizija isti zamenjeni sa KM-grbovima.
Nigde nisam pronasao sliku koja potice iz vremena kad su lokse tek dosle u YU, a da se njoj jasno vidi koji je to grb.

Neko ko tacno zna/ima sliku?

PS: ako je kod JZ666 samo Dinara imala grb, sta bi onda moglo biti ovo ispod natpisa na Kozari?:eek:
Imena i brojevi JZ 666 kozara.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Nažalost, i kod mene su te iz tog perioda neupotrebljive, jer im se ne vidi da li je JŽ grb ili Krauss Maffai.
Nego jel imaš celu sliku ovakve 666-002 ?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Uhhhh... pa sto se Gazda nije usliko i sa svojim loksama pa da znamo mi modelari sta da radimo, 'be-m li mu misa !!! :mad:

Nazalost nemam celu sliku Damire, imam samo taj fragmenat...:(
 

1borna

Veteran foruma
Ja sam negdje pod kraj 60-ih nabasao na jednu plavušu na Zg.gk., ali kako sam se bojao osiguranja i milicije okinuo sam je izdaleka i odmah zbrisao!
Drugi dan sam se digao u zoru da probam još jednom doći bliže ali je nažalost više nije bilo....
scan0035i.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicna fotka, kakvo li je to samo drustvo na okupu! :palac_gore:
...ali nam nije na pomoci da resimo zagonetku, na zalost...

Sve mi se vise i vise cini da je Damirova konstatacija ta koja je tacna: da su D66 pristigle iz fabrike sa KM-grbom a ne sa FNRJ(SFRJ)

Jer, ako se je grb menjao (sto je sad pitanje), logicnije bi bilo da se je grb-KM zamenio u grb-FNRJ a ne obrnuto...
a posto se kasnije, posle promene oznake iz JZ-D66 u JZ-761 na lokomotivama vidi KM-grb, meni je nekako logicnije da lokse u stvari nikad i nisu nosile FNRJ-grb.:sef:

Ili??? :hmmm:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Ne znam kako iko pomislja da ce u KAPITALISTICKOJ fabrici i drzavi, iko staviti znamenje sa PETOKRAKOM na svoj proizvod:hahahaha:
Jos gore je sto se radi o DRZAVNOM GRBU .....
Pa ni na 661 ameri nisu stavljali logo JZ sa petokrakom-vec se to dodavalo OVDE !!!!
Ideologija ume biti veliki teret i u biznisu....
Kapitalizam i komunisticko znamenje NIKAKO ne ide skupa...
Da mi lepo raspisemo veliku nagradu donosiocu fotosa gde se lepo vidi grb FNRJ/SFRJ na boku lok .D -66.:neznam::hahahaha::hahahaha:
Tu je uvek ispod serijske oznake i naziva, bio samo logo firme Kraus Maffai....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Veliki :naklon: velikom majstoru maleNih zeleznica!
Zakljucak: Grb je Krauss Maffei i toliko o ovoj raspravi :topic_closed:, danas ce se na modelu izvrsiti zamena grbova.


A evo i odgovora zasto se na slici sa JZ-666 KOZARA vidi GRB ispod imena:

shuca kaže:
... Grb drzave se pojavljuje tek kod serije 666, i to po potrebi (stavi-skini :D ) kao i natpisi...
:dada:
 

Mon

 
Osoblje foruma
U međuvremenu je grb SFRJ sklonjen i na njegovo mesto je postavljen grb Krauss Maffei.
Dodana su creva i citav model je lakiran mat-lakom; instaliran je i zvučni dekoder ESU LokSound 55442.

Ostaje da se namontiraju odbojnici (kojih sam negde zaturio) i da se naprave i postave SFRJ-zastavice.

JŽ D66-002 Kozara 000.JPG

JŽ D66-002 Kozara 00.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh