JŽ Gbs i Gas - radionica Chachak

Železničar

Poznati forumaš
Nes(p)retna situacija u svakom slučaju...
Bilo je nespretno dok je sve išlo preko PP ali ovako smo dali šansu da se uključe i ostali forumaši sa svojim doprinosom :naklon:
Ja bih pre rekao da smo uspostavili izuzetno dobru i konstruktivnu saradnju. ;)
Siguran sam da ćemo dobiti bolji model i da će uprkos kompromisu svi biti zadovoljni. :yes

Samo napred ;)
 

chachak

Član foruma
Tek danas sam, gledajući spisak želja za ovaj vagon, video da su sve revizije posle 1990. godine, tako da sam
shodno vašim preporukama i objašnjenjima, opet uradio neke prepravke. Da li bi to prošlo?Gas-z popravljen.jpg
 

nik

Veteran foruma
Naravno da su revizije od 1990. kad su vagoni zaglavili u 'vremeplovu' nesretne 91/92.
 

Železničar

Poznati forumaš
Tek danas sam, gledajući spisak želja za ovaj vagon, video da su sve revizije posle 1990. godine, tako da sam
shodno vašim preporukama i objašnjenjima, opet uradio neke prepravke. Da li bi to prošlo?View attachment 54004
Revizije jesu post 1990, ja sam u onom dokumentu naveo UIC-broj vagona i datum revizije koji je udaren na stvarnom vagonu / prototipu.
Ali isto tako sam naveo da niko od nas ne želi datum revizije post 1990 već pro 1990 (što je problem jer nemamo te datume), tako da te datume ignoriši, baš kao što sam rekao da se ne stavlja jir logo.
Pošto je ta tablica sa revizijom jako sitna ako ne bude čitljivo onda OK, ako se prepoznaju brojevi onda unesi neki fiktivan datum recimo promeni godinu u 1988 ili sl. Ionako nikad nećemo znati datume prethodnih revizija.
Izuzetak je onaj Damirov ŽS vagon koji je naravno post 1990.
 

damir661

Veteran foruma
Tek danas sam, gledajući spisak želja za ovaj vagon, video da su sve revizije posle 1990. godine, tako da sam
shodno vašim preporukama i objašnjenjima, opet uradio neke prepravke. Da li bi to prošlo?View attachment 54004
A pro po ep V, mislim da je to to. Osim što bi ovaj natpis ispod mase kola ( za kočnu masu ručne k.)trebao biti crven.
Za epIV možemo iskoristiti ove ŽG Lb vagone, koliko vidim imaju rev pre '90
 

Železničar

Poznati forumaš
A pro po ep V, mislim da je to to. Osim što bi ovaj natpis ispod mase kola ( za kočnu masu ručne k.)trebao biti crven.
Za epIV možemo iskoristiti ove ŽG Lb vagone, koliko vidim imaju rev pre '90
Ti datumi bi naravno odgovarali ep V ali Davor, Mon i ja (za Dumusa ne znam) pod obavezno želimo pro 1990 modele jer smo ep III/IV (1945-1991). Nema dovoljno različitih ljubljanskih brojeva (sa datumima) da se uradi dovoljno različitih vagona.
Problem je što meni ide 5 vagona a ne bih dva sa istim brojem, uostalom voleo bi i beogradske vagone. Meni lično nije bitno da li je datum revizije tačan već samo da je pre 1990, dakle za vreme ZJŽ.
 
  • Like
Reactions: Mon

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako su problem datumi revizija imam ja dvoje:

31 RIV 72 JŽ 190 3 415-2 Gas-z ŽTO-Bd ima sljedeće u rasteru revizije:

5 REV SMED 27. 3. 89
NR 27. 3. 94

31 RIV 72 JŽ 190 3 520-9 Gas-z ŽTO-NS ima sljedeće u rasteru revizije:

5 REV Sub 15. 4. 87
NR 15. 4. 92
 
Last edited:

chachak

Član foruma
Danas se vredno radilo i stavljena je tačka (bar za sada) na ovaj projekat. Pre svega, želim sa vama da podelim rezultat
zajedničke diskusije i analize i da stavim rad na konačni sud. Nisam baš vičan fotografisanju pa se izvinjavam zbog fotki, a
i moj fotoaparat ima makro mod ograničenih sposobnosti, pa je ovo najbliže što sam uspeo (možda sam i preterao).
Uradio sam 5 različitih brojeva ŽTO Bd, 1 broj ŽG Lb i 1 broj ŽS. Sve ukupno 13 vagona. Nadam se da će vlasnici biti zadovoljni, a ako ne:zvizdi:
Još jednom hvala svima na savetima i sugestijama i nadam se da nastavimo na ovaj način i u buduće:pivo:Gas2.jpg Gas1.jpg Gas3.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Nadam se da će vlasnici biti zadovoljni, a ako ne:zvizdi:
Kao jedan od budućih valsnika mogu da kažem samo da sam potpuno zadovoljan i da ću uvek to biti izlaskom svakog novog JŽ modela; jel fabrički "bez mana" ili privatne režije "sa manama" mi je uopšte nebitno.
Još jednom hvala svima na savetima i sugestijama i nadam se da nastavimo na ovaj način i u buduće:pivo:...
Naravno chachak, ček samo da se dokopamo dobrih i upotrebljivih slika iz naše nam prošlošti! :citaj:;)
.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jedna dobronamjerna primjedba, tj. pitanjce; zbog čega su kod ovih oznaka za dužine na modelu, ispuštene oznake za mjernu jedinicu (metri), jel to namjerno ispušteno ,ili?
Vidim, da je taj detalj i kod prijašnjih prerađenih modela tako napravljen da se nakon brojeva ispuštaju oznake za metar...
Inače, sve ostalo :palac_gore:
 
Last edited:

chachak

Član foruma
Jedna dobronamjerna primjedba, tj. pitanjce; zbog čega su kod ovih oznaka za dužine na modelu, ispuštene oznake za mjernu jedinicu (metri), jel to namjerno ispušteno ,ili?
Vidim, da je taj detalj i kod prijašnjih prerađenih modela tako napravljen da se nakon brojeva ispuštaju oznake za metar...
Inače, sve ostalo :palac_gore:
:glup:glup:glup:glupSky, potpuno slučajno. Tek sada vidim, a eto kako se neke greške vide tek kada je sve gotovo.
Zar nisi to pitanje mogao postaviti dok se radilo na pripremama, jer, koliko vidim, ni tamo ih nema:(
No, da se ispraviti i to ću sigurno uraditi.
 
  • Like
Reactions: Mon

Davor

Veteran foruma
Danas se vredno radilo i stavljena je tačka (bar za sada) na ovaj projekat. Pre svega, želim sa vama da podelim rezultat
zajedničke diskusije i analize i da stavim rad na konačni sud. Nisam baš vičan fotografisanju pa se izvinjavam zbog fotki, a
i moj fotoaparat ima makro mod ograničenih sposobnosti, pa je ovo najbliže što sam uspeo (možda sam i preterao).
Uradio sam 5 različitih brojeva ŽTO Bd, 1 broj ŽG Lb i 1 broj ŽS. Sve ukupno 13 vagona. Nadam se da će vlasnici biti zadovoljni, a ako ne:zvizdi:
Još jednom hvala svima na savetima i sugestijama i nadam se da nastavimo na ovaj način i u buduće:pivo:View attachment 54081 View attachment 54080 View attachment 54079

Sad treba dočekati :postar:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Zar nisi to pitanje mogao postaviti dok se radilo na pripremama, jer, koliko vidim, ni tamo ih nema:(
No, da se ispraviti i to ću sigurno uraditi.
Chachak, ne pratim ti ja bas ovu temu,
tako da te pripreme nisam niti zagledavao. Vise sam obratio pozornost tek na finalni produkt.
Tek nakon toga uocio da se ta greska sustavno vuce jos od rebrastog JZ Gbs modela iz prvog posta, a ne od priprema za ovaj model.
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bravo chachak! Samo skidam kapu. I ja nisam primjetio da fali onaj mali m. Inaće tisak mi deluje odličan, možda je sve natisnuto malkice predebjelo ali vidi se sve, sve se može razbrati... Odlično!
 

chachak

Član foruma
Evo, kako sam obećao, ispravljene greške... A nadam se zadovoljnim vlasnicima, uživanje želim uz pesmu
"Zadnji voz za Čačak" ( izvinjavam se u pesnikovo ime za napravljenu stilsku grešku, verovatno je mislio na ""poslednji" voz za Čačak" i na "Ćiru", ali rima je - rima):pivo:Gbs1.JPG Gbs2.JPG Gas1.JPG Gas2.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh