KAPO-moji modeli

KAPO

Poznati forumaš
JŽ Gbs-z od Herisa :) .
Napravio sam iste "modifikacije" kao na SŽ i HŽ modelima. Odlično vozi!

JŽ, SŽ i HŽ :cool_2:

1borna

Veteran foruma
Nije mi baš jasno čemu je Heris (i neki drugi) išao komplicirati izvedbu vagona sa (polu)pokretnim postoljima ako se
to u praksi pokazalo lošim?

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
SŽ Gbs-z od Herisa

Vagon je isto nabavljen preko @nik -a!
Vagonu sam postolja zalijepio te su sad fiksirana i vagon savršeno prolazi kroz najmanje zavoje:cool_2:!
Gdje si "ukrao" zuti kotacic od ventila? (umjesto onih preružnih Herisovih)

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pa to je original Herisov kotač ručne kočnice.
hm onda su mi je jedan kolega s foruma podvalio neki suludi kotac. Slikat cu sutra pa ti poslajem.
Pozz

Davor

nik

Veteran foruma
hm onda su mi je jedan kolega s foruma podvalio neki suludi kotac. Slikat cu sutra pa ti poslajem.
Pozz

Davor
Heris modeli prve serije imaju ovaj minijaturni kotačić koji si komentirao na slici a modeli druge serije imaju divovski kotač američkog tipa kakav pretpostavljam da je tvoj.

KAPO

Poznati forumaš
Roco JŽ 361 007

Lokomotiva je skoro pola godine kod mene ali nikako da je predstavim :glup. Kupio sam je iz Slovenije za jako malo novaca pošto je bila razbijena i u dijelovima.
Najvjerovatnije je doživjela pad sa police. Zahvaljujući kolegi @nik -u lokomotiva je dobila neke dijelove koji su falili:naklon:!
Lokomotiva obnovljena i savršeno vozi. Naravno digitalizirana je :D .

Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
Jedna lokomotiva koja je već neko vrijeme kod mene:cool_2:!
Roco FS e.636 041

Lokomotiva je kupljena od @nik -a. Fantastična mašina. Sada Deposito Locomotive Mattuglie broji tri zglobnjače.
041 je na srednjem postolju dobila dodatne kontakte, tako da sada uzima struju sa pet osovina i savršeno vozi.

KAPO

Poznati forumaš
Danas su u depo Matulje dopremljena dva teretna vagona :yes .

U donjoj kutiji nalazi se SŽ Eas-z koji je iznajmljen OBB-u.

U gornjoj kutiji nalazi se jedan talijanski vagončić. Fotografije će biti večeras jer uz njih idu dva filmića koje treba pripremiti;).

KAPO

Poznati forumaš
Vagončić iz gornje kutijice:
SV (Società Veneta) otvoreni vagon.

Vagon mi je dosta značajan jer postoji jedna fotografija istog tipa vagona u FS varijanti u Matuljima. Matulji su bili dio Italije pa je možda koji SV vagon došao u "goste".

U kratkom sastavu je jedan vagon kojeg još nisam predstavio, a kod mene je već nekoliko mjeseci.
Vagon je služio za vožnju smeća u depou Trst. Isti je očuvan u željezničkom muzeju u Trstu.

Vagoni su nabavljeni od kolege @nik -a:palci_gore:! Sa filmićem nisam pretjerano zadovoljan tako da ću ga objaviti naknadno:crvenilo:.

Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
Nakon dugo vremena, konačno je u moj depo došla nova lokomotivica:). Meni jako dragu lokomotivu,
SŽ 342 sam kupio od prijatelja @nik -a. Model je ACME SŽ 342 004.
SŽ (JŽ) 342 je nekad davno vozila po mojim krajevima pa mi je zbog toga jako draga.
Stavljam seriju fotografija koju sam snimio danas u Šapjanama:fotic:. Tu svakodnevno dolazi Moped.
Danas je u Šapjanama bio Moped 005, a moj je 004.
Da krenem sa fotografijama...

004 & 005

Last edited:

KAPO

Poznati forumaš

I na "maketi". Lokomotiva dobro vozi i zadovoljan sam sa njom. To je prva lokomotiva u mojoj kolekciji sa 21 pinskim dekoderom.

I za kraj, JŽ 342 nepoznatog broja u kolodvoru Opatija-Matulji;).

Uz Mopeda, došla su dva vagončića, a jedan je na putu. Priča o njima će biti naknadno...

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh