Kolekcija u ladici by NClight

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne vidim što ima loše ili nejasno u tome ako netko drži svoje modele u vitrini pod staklom?!
Pogotovo ako se radi o dobro urađenom H0 Exact 1:87 modelu :ples

Sorry na OT :D

Pozdrav

P.S. NClight, lijepa kolekcija! :palac_gore:
 

torrente

Poznati forumaš
ma ovo je interna zajebancija >:)

osim toga nije problem u staklu na polici, vec u ladici jeftinog stola od iverice sa jos losijim furnirom. :palci_gore: >:finger:
 
A

Anonymous

Guest
Oho, malo se zapalila atmosfera :D

Čak i cenzura radi svoje :puf:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
torrente kaže:
ma ovo je interna *CENZURA!* >:)

Pretpostavljam da je tako nešto u pitanju, ali eto.... moram malo stati na stranu ladičara i vitrinaša ;)
 

NClight

Hybernated
NClight kaže:
Torrente, tebi u amanet ostavljam BR 89 i 98 (biraj koju), a ostalo ću ponijeti sa sobom na onaj svijet... lešinari nijedni! :twisted: :D
Torrente, mijenjam oporuku: >:D:
[okvir]Torrenteu u amanet ostavljam "ladicu jeftinog stola sa još lošijim furnirom ", komada 1, praznu, bez stola! >:finger:
SHUCI ostavljam radnu ploču stola od iverice sa lošim furnirom, dimenzija 160x60cm, za DOŽIVOTNU maketu. *mudri*
Obojici po jednu fleksicu, zna se koju i za što... prrrd >:D:
Nezahvalnici >:) >:D:[/okvir]

Eto, to smo riješili... ostalo sve svoje sobom nosim :x:o: :andjel:
LOL

Nego ostadoh dužan još i odgovor na:
SHUCA kaže:
Šta si učinio sa svojom staricom 18-ticom :?: Jesi li je sredio :?:
Nisam je sredio, ali razmišljam o nabavci rezervnih dijelova od http://www.arnold-ersatzteile.de
Neznam koliko mi se isplati... tako i tako je smatram malko pregrubom uz Rheingold od Trix-a ili Arnold/Hobbytraina... nekako mi se ne slaže... :hmmm:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Koliko pamtim,tu nedostaje deo ukrsne glave na jednoj strani :?: :?:
A da je preuzmem od tebe :??: Striček ima lek :citaj:
No, plašiš me... tako mlad a već flexi :eek: :D :D :D :D :D :D :D
 

NClight

Hybernated
SHUCA kaže:
Koliko pamtim,tu nedostaje deo ukrsne glave na jednoj strani :?: :?:
A da je preuzmem od tebe :??: Striček ima lek :citaj:
Fali cijela jedna strana poluga (desna), gegen-kurbla, križna glava... a na drugoj još nešto sitno. Vidjeti ću dali se isplati...
 

SHUCA

Poznati forumaš
Isti postroj je i na staroj ARN 01 i to u dlaku-što se mehanike ,kotača i poluga tiče... :arrow:
Ukoliko hoćeš,pojuri po bastlerima na e-baycima :idea:
Ovde ,očekujem pojavu DVE ARN 01 u razrndanom stanju (iz ostavštine) pa ako se to ostvari :palac_gore: jedna šasija BEZ palica ide pod haubu aerodinamične 01.1 FL, tako da mi palice nisu ni potrebne.Pod uslovom da ih i ima :citaj: Mada....sve je to na DUUUUGOM štapu....

Nego...onaj link sam pogledao. Može li se kod njih to naručiti :?: Ako DA--REŠEN problem :palci_gore:
 

NClight

Hybernated
Thommo, i tebe ću staviti u oporuku ak' se tak nastaviš smijati LOL

Mali update:
Još jedan komadić koji sam dugo pecao, bolje reći DVA komadića
MNITRIX VT 135+140 kat.br. 12093 ili stari 51 2093 00, mali dizelmotorni vlak sa vagonom. Možemo reći jedna od preteča popularnog šinobusa (kojeg sam također upecao... i to Fleischmannovog!)
Za "samo" €43,07 (ide i preko 60, ovisno o stanju)


Upao je još i "ganc novi, OVP" Vollmerov kit 7705 za €11,50 (cijena u trgovini 26-30€)
Kada podvučem crtu, dobar ulov zadnjih dana :plaza:
 

Attachments

  • VT135+140drg.jpg
    VT135+140drg.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 94

NClight

Hybernated
Netko je zacoprao sa onom temom o carinjenju... napokon stigla zadnja nabavka, i opalilo me sa 200 krznenih životinjica (kune, hrvatska precijenjena moneta za neinformirane)
Još sam i dobro prošao... moglo je biti i više s obzirom na utrošenu količinu konvertibinih evropskih novčanica (također precijenjene vrijednosti >:) )

Summa summarum:

HOBBYTRAIN kat.br. 16061 - Dieseltriebzug SVT 137 "Köln"
Piše na kutiji KATO, a Kato vozi ko' Kato... čisto zlato! izgleda totalno sexy, nivo detalja, pogotovo natpisa je na razini H0. Nije mi žao ni carine ni poreza... isplati se do zadnjeg centa i lipe (drvo na kojem počiva kuna... bah, duhovito sam bezidejan trenutno >:p> )

Fleischmannov šinobus je ugodno iznenađenje, novija konstrukcija sa zamašnjakom, flajšmanovski tihim motorom i bez par detalja... fale krovni reflektori no nisu bitni jerbo stvar ide na preradu u HŽ šinobus. jako dobra vožnja, može voziti jako sporo, što bi rek'o torrente : "gmili prugom" :palac_gore: Uz manji servis i podmazivanje biti će :palci_gore: za te pare nemože bolje!

Volmerov kit je također na razini... dijelova na klaftre, trebati će nekoliko dana daga se složi... tipično Vollmerovski :plaza:

Najugodnije iznenađenje su mi Trixići VT 135+140 kat.br. 12093
Netipično tih Trixov motor, odlične izrade, finih natpisa, jedino su svjetla tipično trixovski u bananici... ali par ledica ili nedajbože digital će i to riješiti. mala ogrebotina na krovu se da srediti. Još jedan detalj... teški su! motorni dio je pun olova i većinu zauzima motor pa dvije osovine odlično vuku i skupljaju struju. Vagon je također dobar, ima završno svjetlo ovisno o smjeru, no nisam ustanovio dali bi trebao imati i bijelo svjetlo :??: Ako nema, to ćemo ispraviti :ples Možda nabavim još jedan beiwagen pa ga doradim... negdje u nekoj MIBI sam vidio preradu i doradu... istina za H0 model ali zašto nebi malko masakrirali i poboljšali ovu N divotu :plaza:

E, da... oni vagoni od prije dvije-tri strane su došli sa Fleischmann PROFI kopčama-kupplunzima! lijep dodatak za male pare... sada razmišljam da nabavim još FLE-PROFI kopči i preradim sve vagone na njih... ne baš jeftino ali mislim da je dobro riješenje... bumo vidli (rekli su...)

Fala na pažnji i interesu te toleranciji prema mojoj ladici (u stvari ladicama) >:)
Do čitanja (ili prve nabavke) :plaza:
 

NClight

Hybernated
Griješio sam bludno, moram se ispovjediti :molitva

:plaza: je došao ponovno, i natjerao me na grijeh >:) protivno uvjerenjima,stavovima i modelarskom habitusu, sagriješih bludno i iznevjerih vjeru u epohu II te nabavih slijedeće:

Roco werkslok (SNCF BB 6300) za trićavih 39.45 € SA poštarinom iz Austrije. :andjel:
U malko lošijem stanju, ali sve je na mjestu i vozi (tako kažu)... bumo vidli, inače oko za oko...


MiniTrix ES64 F4 "1 loksa 4 zemlje"... na ovome sam pokleknuo uz dojavu sekte "N, jeftino za bolje sutra" (Shan, HVALA! :plaza: )... kupio kod Engleskog OnTracks na debelom sniženju uz opako nisku, gotovo blasfemičnu poštarinu (kak bu carina... to da vidimo) :molitva :andjel:
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=48&t=869" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=48&t=869</a>
file.php


Uz Šinobus od Fleischmanna i Šucinu 661 naziru se natruhe krivovjerstva i polakog uvlačenja HŽ religije u ladice... moj grijeh, moj veliki grijeh :andjel: >:D:
 

Attachments

  • BdC1ngmkKGrHqQOKj4Eq46Sind8BK6Y6fFg_3.JPG
    BdC1ngmkKGrHqQOKj4Eq46Sind8BK6Y6fFg_3.JPG
    28.5 KB · Pregleda: 197

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
NC, za Helgu odmah četiri Očenaša, 4 Zdravomarije, 4 Slavaocu i 30 minuta klečanja na koruzi! Sramota i špot!

Za ostalo čekaj sljedovanje!
 

dvlase4

Poznati forumaš
NClight kaže:
Griješio sam bludno, moram se ispovjediti :molitva

:plaza: je došao ponovno, i natjerao me na grijeh >:) protivno uvjerenjima,stavovima i modelarskom habitusu, sagriješih bludno i iznevjerih vjeru u epohu II te nabavih slijedeće:

Roco werkslok (SNCF BB 6300) za trićavih 39.45 € SA poštarinom iz Austrije. :andjel:
U malko lošijem stanju, ali sve je na mjestu i vozi (tako kažu)... bumo vidli, inače oko za oko...


MiniTrix ES64 F4 "1 loksa 4 zemlje"... na ovome sam pokleknuo uz dojavu sekte "N, jeftino za bolje sutra" (Shan, HVALA! :plaza: )... kupio kod Engleskog OnTracks na debelom sniženju uz opako nisku, gotovo blasfemičnu poštarinu (kak bu carina... to da vidimo) :molitva :andjel:
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=48&t=869" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=48&t=869</a>
file.php


Uz Šinobus od Fleischmanna i Šucinu 661 naziru se natruhe krivovjerstva i polakog uvlačenja HŽ religije u ladice... moj grijeh, moj veliki grijeh :andjel: >:D:
Pa ova BB 63000 je skoro kao i moja.ČESTITAM
 

NClight

Hybernated
Wile E Coyote kaže:
30 minuta klečanja na koruzi! Sramota i špot!
Kuruza kuhana ili pečena? >:)
Je sram me je... užasno... morati ću za pokoru uz navedene :molitva donirati "pravoj vjeri" nešto "drugo epohalno" :andjel:

Još neznam kako se iskupiti za "budućeg Đurana (Roco BB)"... prijedlozi?
@ dvlase, fala na čestitkama... kako si zadovoljan sa tim modelom?

Nažalost grešne misli me zaokupljaju u zadnje vrijeme pa mjerkam dijelove za Autozug uz Helgicu (prostak!), i nešto vagona uz Đuricu... mislim da ću zbog svega morati opet na Veliko proštenje u Zagrebu >:)

dobar:los
 

SHUCA

Poznati forumaš
LOL LOL Uf što mi je drago što te na ovaj greh navedoh >:finger: >:finger:

Spremio sam za te i Karavelu HŽ :D Ala će biti klečanja na kuruzi :palci_gore: :palci_gore:
 

NClight

Hybernated
Šuco, ti da ćutiš... zbog tebe sam već u drugom krugu modelarskog pakla sa tvojom 661. >:p>
Da ne spominjem želju da sam odradim par modela u N-u kao što su "Šved" "Mađar" i "Macosa" a zbog Tome i Riječke ekipe ću vjerojatno u treći krug zajedno sa "Žutkom" :plaza:
Mdaaaaaaaa... ovo je ipak za drugi podforum... "Radim na..."... a kako ne radim ništa vrijedno pokazivanja, zasada ću i ja "da ćutim"... :tisina :tisina :tisina

BTW, veseli me što je forum malko živnuo... kad je struja u pitanju, svi se tresu >:D: >:D:
(vezano za temu o struji i naponu na DCC-u >:x)> )
 

NClight

Hybernated
U zadnje vrijeme pokušavam napraviti listu kompozicija (da vidim što mi nedostaje od loksi i vagona) a pokušavam ih složiti prema prototipu koliko je god moguće (makar uvijek i u svemu postoje izuzeci, miješanja vagona pogotovo kod putničkih kompozicija gdje se ne očekuje itd...)

Slažući tako kompoziciju za Lieg-vagone (po dva spojena za ekspresne komadne pošiljke - Stückgut Schnellwerkehr) naletjeh na zanimljivu info o prototipu!
Naime, dotični vlakovi imali su maksimalno 10 osovina uz naravno loksu, što daje bizarnu kompoziciju od samo dva kompleta Fleischmannovih vagona i eventualno dodatni teretni vagon za brzine od 100km/h (zato i ograničenje na broj osovina)
Uz ovo, najčešće lokse koje su vukle ovakve kompozicije su tipično putnička BR 38 ili tenderica BR 78 - obje dobavljive u N-u i to kao vrlo kvalitetni modeli (BR 38 od Fle imam!) u naravno DRG farbanju :ples

Za podsjetnik, ovo su Leig-vagoni, i BR 38 koja bi ih po prototipu vukla
file.php

file.php

file.php


Eto... tko kaže da putnička loksa nemože povući teretnjak, i to jako zanimljiv!

Oni koje sam zaintrigirao mogu naći više informacija na već legendarnim stranicama o EpII g. Nosskea http://www.fh-merseburg.de/~nosske/Epoc ... _gssv.html
DRG-ovci će cijeniti i odličan pregled klasifikacije vlakova sa oznakama i šiframa na istim stranicama, obavezno štivo za one sklone prototipovima:
http://www.fh-merseburg.de/~nosske/Epoc ... _4801.html
 

alsbgd

Član foruma
Vidim da me ugrozavas, jer sa svojim N-om u DRG-u privlacis svu paznju >:) >:) >:)
Jako lepa kompozicija, kako za N, tako i za H0 skupa kompozicija... lovim te vagone vec
neko vreme...

A, da ne spomijem lokomotivu... Meni omiljena slep-tenderka P8 ili Br38... :) :) :)
Meni omiljena u svim izvedbama... A najdraza mi je, sa deflektorima kao tvoja (Wagner), i sa onim pravougaonikom
(ne mogu da se setim kako se zove) na krovu kabine....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh