Kolekcija u ladici by NClight

NClight

Hybernated
Alsbgd / Igore, samo naprijed... ;)

Evo update:
Stigla je ONA! ES64 F4 od MiniTrixa... ugodno iznenađenje... jako ugodno što se modela tiče... a što se carine i ostalog tiče... e to je bilo neugodno :arrow: <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=19&t=848&p=10547#p10547" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=848&p=10547#p10547</a>
Zadovoljan kupovinom... makar me neće sreća. U zadnje dvije nabavke na carinu otišla bolja polovna loksa ili par vagona >:x)> >:p>
Ahhhhhhhh... do Nove godine ništa od kupovine :mad:: (ne garantiram! >:) )
 

NClight

Hybernated
asalat kaže:
Jes' ti normalan :?: >:)
U zadnje vrijeme baš i ne :hmmm Vidiš da me krenulo u drugom smjeru... još malo pa ću početi skupljati salvete i značke :uvrnut >:D:

:citaj:
NClight kaže:
Ahhhhhhhh... do Nove godine ništa od kupovine :mad:: (ne garantiram! >:) )
Još ima nade... i fleabaya :zvizdi:
BTW, loše iskustvo sa bayom pred božić i Novu... svi se raspištolje i cijene znaju ići nebu pod oblake... vidjeti ćemo kakva će biti ponuda :plaza:
 

NClight

Hybernated
Muke po popisu modela (ili nabijem im kataloške brojeve)

Eh, kao što napisah par postova (ili stranica) prije, popisujem svoj modelarski imutak koristeći bazu podataka i sve moguće (i nemoguće) izvore.
Izgleda jednostavno, ali ako želite pravu sliku svoje kolekcije uopće nije... jer modeli i kataloški brojevi predstavljaju pravu noćnu moru, pogotovo ako želite iskopati i koji modelarsko-arheološki podatak.

Najgori primjeri su po meni kod Fleischmanna >8-o:
Jedan kataloški broj može se protezati 30-tak godina uz varijacije na temu, a pod njime se zna naći i po 6-7 modela koji se razlikuju u detalju ili pak krupnoj izmjeni... a da ne spominjem potpuno drugačiji model. Kata-blaga-strofa >:p>

Tako pronađoh modele u ladici koji se ovisno o godištu proizvodnje razlikuju u natpisima i kvaliteti istih, boji vagona npr. i tome dali imaju pripremu za svjetlo ili ne... o KKK da ne pričamo.
Već mi je zlo od oznaka K, plavih, zelenih i drugih natpisa kat. br., predbrojeva i modela koji nemaju originalnu ambalažu sa kataloškim brojem... >:p> >:p> >:p>

Pouka za kasnije... i one zainteresirane:
Popisujte modele čim dođu u kuću, poslikajte ih, nađite sve podatke iz kataloga... i dobro ih spremite u originalne kutije ili zamjenske sa točnim kat.br. jer poslije je totalno :wc:

Ni Trix nije bolji (različiti modeli pod istim kat.br.) a i Roco zna povremeno ukakati stvar.

Mdaaaaaaaaaa... dosta kukanja! :tisina

Ajmo se hvaliti malo (i potvrditi koliko nam je karakter slab >:) )
Još jedna u ergeli:
MiniTrix 51 2045 00 (12045) elektrolokomotiva DRG E44 011 (Alsbgd - Igor već ima slapove u ustima >:D: )


Eto, slab sam... >:D: >:) :plaza:
 

Attachments

  • MinitrixE44.jpg
    MinitrixE44.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 79

asalat

Član foruma
Eto, da otkrijem jednu (za neke) okrutnu tajnu...
Jedna ovakva kao NCL-ova je :x:o: i svoje organe je zaveštala budućem JŽ 802 u H0e :molitva Nisam se hvalio kupovinom, pošto je to samo običan
N.
 

NClight

Hybernated
Asalat, jel' ostalo nešto živo i upotrebljivo od E44 za "običnog" N-ovca :?: Znam da ste sigurno sva crefca počupali, no ostatak bi mi bio zanimljiv :geek:

Još da upecam Rocovu DRG E44.5 pa sam sa elektrama na neko vrijeme miran...valjda... :hmmm:
 

NClight

Hybernated
asalat kaže:
Ostala je "kaputaža". Upotrebljavam izraz koji SHUCA naaajviše voli >:)

Imam ja vješalicu za "kaput/ažu" i to nedimljenu >:D: Preporučujem se za ostatke i mrvice klopa
 

SHUCA

Poznati forumaš
Što bi rekao plemeniti gospon NCL: " Turim vam" ISPOD "KAPUTAŽE" >:)
Do mene je stigla jedna od dve GAĆAŽE E-44 ,no u jako lošem stanju-Slavko je nabavio lokse kao bastler-šrott.
Njemu je trebala samo dobra mehanika. Sama hauba je DB, i malko je "BABEĆA" no, ako te zanima , TU sam :D

Normalno da su pantografi već našli primenu,mada mi treba još jedan par,stigao je odlivak Mopeda od Janija klopa

---Nemoj se čuditi za zamešateljstvo oko brojeva artikala kod iste firme :??: Često se pri prostoj izmeni ALATA za
proizvodnju ili čak i manjoj modifikaciji PROMENI artikal. Kada bi našao SVE verzije istog modela ISTE firme, i poređao ispred sebe ,
shvatio bi razloge za drugačije brojeve artikala.To je iz tehničkih razloga :prof:
Drugi razlog zamene je često isključivo administrativno-marketinški ili je deo vlasništva firme prešao u druge ruke!
Nov artikal je siguran dokaz da "bivši" nemaju prava na deo kolača $$$
Uglavnom je najbolje imati ŠTAMPANE kataloge u ličnoj arhivi-tu promašaja nema ne-ne TURIM vam sajtove :citaj:
 

alsbgd

Član foruma
Boga mi NC, ne mogu usta da obrisem... :D :D :D Prava lokomotiva :palac_gore:

Jedino mi je zanimljivo bojanje obrtnih postolj (meni se inace jako svidja), ali mi
se cini da toge u DRG-u nije bilo! Molim te razuveri me, da priustim jednu sebi
u ovom bojanju...

Asalet me je pretekao, jer i ja jurim jednu E 44 minitrix, bas za JŽ 802... Bice jos
bastlera.....
 

NClight

Hybernated
@ Shuca
Paaa... ni papirnati katalozi nisu bezgrešni, dapače... koliko se puta dogodilo da je izmjenjeni model predstavljen sa starom fotkom ili skicom, a tu su i modeli koji su samo najavljivani ali nikada nisu došli do trgovina... pa krive informacije o prototipu itd...
Kaže se da papir svašta podnosi (nije ni internet daleko od toga, dapače)

Ja se oslanjam na dvije jako dobre on-line baze podataka o N modelima (H0 nemaju te sreće, Maerklinisti su tu sretniji!)
http://www.modellbahn-spur-n.de kojoj se nažalost nezna sudbina jer je vlasnik preminuo ove godine. Dobra baza, sa dobrim opisima i mnogo prikaza varijacija modela istog kataloškog broja (pa čak i ako se mijenjao samo detalj natpisa) spora, ali dostižna sa fotkama modela vlasnika ili tvorničkim fotkama.
http://www.spurweite-n.de je malko drugačija, možda ne toliko detaljna u pogledu varijacija na temu ali odličan je izvor pregleda trenutnog stanja na tržištu sa cijenama i najvažnije sistemom ocjenjivanja modela tj. recenzija. Bolje znati šta kupuješ unaprijed nego :fp: prrrd i nakraju :cool:
Nisu bezgrešne, ali brate i prijatelju... gdje bi držao svu tu papirologiju? Koliko dana bi trebalo da nađem varijaciju jednog modela? Ovako na osnovi jednog-dva podatka u par minuta možeš saznati većinu stvari.

@ Alsbgd
neka, neka... neka teče voda >:D:
Bojanje postolja je malko čudno, no nisam ni sam do sada otkrio dali je prema prototipu ili nije.
Svašta se događalo na DRG-u... baš pratim Yahoo grupu Epoche2 i temu o bojanju prvih BR 01... npr. prva je izašla BR 01.08, pa zatim slijedeći dan 09 a 01.01 i ostale sa nekoliko mjeseci kašnjenja... i sve su imale drugačiju šemu bojanja! Prema novim podacima, 08 i 09 su bile... pazi ovo... ZELENE! Fotografieanstrich (tj posebno bojanje u svijetle boje radi tvorničke foto-dokumentacije) je isključeno kao razlog! I meni se dopada ova sivo-zelena i crvena kombinacija. :ljubav Pokušati ću saznati detaljnije o bojanju E44 >:read:

Konačno mogu reći da je popis DRG-a gotov i da je trenutno stanje popisano! Fali modela i modelčića, ali o tome nekom drugom prilikom :tisina
Hvala na pažnji i gubljenju vašeg vremena na moje trućanje >:) , do sljedećeg zavirivanja u ladicu... :plaza:
 

NClight

Hybernated
Ima novosti... ima, ima i to dosta... dakle(slike sa baya, dok igračke ne stignu):

Za početak DRG RHEINGOLD od Arnolda, set 0143, nažalost Hobbytrainova verzija mi je izmakla za 1€, no jako sam zadovoljan i sa Arnoldom... od Trixove verzije sam za sada odustao... precijenjena je, definitivno (vagon po 32€, ili setovi bez lokse po 130€!) Arnoldovi setovi na aukcijama skoro pa dostižu Trixove... vjerojatno ne bez razloga, ali ja sam bio jako sretne ruke ... izrazito sretne ruke :plaza:


Od DRG-a još će se naći u kolekciji (ili pod borom *<green: ):
ARNOLD Kühlwagen Gk Berlin DRG


Fleischmann 8133 Mitropa Speisewagen i 8431K Kesselwagen DR Köln (Eisenbahn Werkehrsmittel)



Našlo se i ponešto dijelova!
Naime slučajno naletjeh na dijelove za Arnoldovu BR18.4, i to kompletno podvozje sa polugama i svim kotačima - dijelovi za BR18 koja leži u ladici te tender i njegovo podvozje koji bi trebali dati dijelove za "Klima Schneepflug" tj ralicu za snijeg! moram priznati da je ovaj set dijelova imao povisoku cijenu, no za dobar je razlog pa neću zdvajati i plakati >:)

Uz to, za 1,5€ pokupio sam i nadgradnju-tijelo Rocove ÖBB 1044


Za što? Pogodite! :zvizdi:

A sada, nešto potpuno drugačije:
>8DDD:
Limitirana serija :mad::
Roco :plaza:
kat. br. 24366 i 24367 >:)
U savršenom stanju, dugo tražena, vrlo rijetka i visoko cijenjena roba >:p>
Dolazi mi iz Velike Britanije, preko ebay.co.uk :>idea:
Zahvaljujem dragom kolegi na dojavi :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

Daaameeeee i Goospooodooooo :ples

HŽ MIMARA VAGONI 1. i 2. razred





Masno plaćeni :hmmm: , ali nadam se vrijedni svake funte! Osvojeni licitiranjem preko mobilnog telefona! ( wap.ebay.de ) >:)

Sada je ostalo sve to platiti, i čekati dok ne stigne... :molitva
Kako volim ovo doba godine!!!! *<green:
:ovaldrvce:
 

Attachments

  • Bf4O1LQBGkKGrHqQH-EIEsLrs3t3RBLDBlvJDYQ_35.JPG
    Bf4O1LQBGkKGrHqQH-EIEsLrs3t3RBLDBlvJDYQ_35.JPG
    13.4 KB · Pregleda: 336
  • Bf3n2WgmkKGrHqUH-EMEr8iPuELhBLCzUfCKw_35.JPG
    Bf3n2WgmkKGrHqUH-EMEr8iPuELhBLCzUfCKw_35.JPG
    6.4 KB · Pregleda: 337
  • Bf3qUQBWkKGrHqIH-CIEsK96e-ObBLC7fNBj_35.JPG
    Bf3qUQBWkKGrHqIH-CIEsK96e-ObBLC7fNBj_35.JPG
    9.6 KB · Pregleda: 338
  • BgBKGqBGkKGrHqIH-CYEsLCt-zpkBLDk8qmMTw_35.JPG
    BgBKGqBGkKGrHqIH-CYEsLCt-zpkBLDk8qmMTw_35.JPG
    9.8 KB · Pregleda: 337
  • BfuHUmB2kKGrHqMH-D0Erfdst-BBLCZuWCCUw_35.JPG
    BfuHUmB2kKGrHqMH-D0Erfdst-BBLCZuWCCUw_35.JPG
    8.9 KB · Pregleda: 338
  • Bft2ig2kKGrHqIOKkQErWFjiJfBLCZTprGzw_35.JPG
    Bft2ig2kKGrHqIOKkQErWFjiJfBLCZTprGzw_35.JPG
    8.6 KB · Pregleda: 336
  • BgBVu4BWkKGrHqEH-DEErcpcDdBBLDl-TjVlQ_35.JPG
    BgBVu4BWkKGrHqEH-DEErcpcDdBBLDl-TjVlQ_35.JPG
    8.9 KB · Pregleda: 334

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
NClight kaže:
Uz to, za 1,5€ pokupio sam i nadgradnju-tijelo Rocove ÖBB 1044
Za što? Pogodite! :zvizdi: :
Pretpostavljam da je prerada u pitanju? ;)

NClight kaže:
HŽ MIMARA VAGONI 1. i 2. razred
Baš sam ih pratio ovih dana na ebay-u i čekao sam da vidim tko bu se pohvalio sa njima he he....

Super! :palac_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Čestitam na nabavci :palci_gore: :palci_gore:
Koliko vidim spremaš se na još neka "grešna" dela.
Hoćeš li se brenovati ? Ili sam ja grešan :?: :crvenilo:
 

NClight

Hybernated
SHUCA kaže:
Koliko vidim spremaš se na još neka "grešna" dela.
Oooo DAAAAAAAAAAAA >:)

Sky kaže:
Pretpostavljam da je prerada u pitanju? ;)
SHUCA kaže:
Hoćeš li se brenovati ? Ili sam ja grešan :?: :crvenilo:

Je, prerada... jednoga dana ako ne i prije, i to u HŽ 1142... tiristorsku elektru poznatiju kao "Brena" ili JŽ 442. Ideju sam dobio nakon najave kolege Bijelića i njegove H0 verzije... a Roco je bio izbacio "Jeftilen" OBB model u tri verzije (50€ komad) koje idu za malu lovu na bayu.
 

alsbgd

Član foruma
Prvo cestitke, na kupljenim modelima... :palac_gore: Toliko o tome nista do bozica!!!! :D :D :D

NClight kaže:
Masno plaćeni , ali nadam se vrijedni svake funte! Osvojeni licitiranjem preko mobilnog telefona! ( wap.ebay.de )

Vredi svake funte, zanimljivo Balkanski modeli u GB??? Ali, tradicionalno najpovoljnija postarina... Sta reci obozavam
da kupujem od Britanaca!!! :palac_gore:

NClight kaže:
Za početak DRG RHEINGOLD od Arnolda, set 0143, nažalost Hobbytrainova verzija mi je izmakla za 1€, no jako sam zadovoljan i sa Arnoldom... od Trixove verzije sam za sada odustao... precijenjena je, definitivno (vagon po 32€, ili setovi bez lokse po 130€!) Arnoldovi setovi na aukcijama skoro pa dostižu Trixove... vjerojatno ne bez razloga, ali ja sam bio jako sretne ruke ... izrazito sretne ruke

E, za ovo ti se :naklon: Pun pogodak ep.2... Ma, mogu da ti zavidim na tome, meni nista nije preostalo sem MeaTrix-a, i
Liliput-a... U poslednje vreme i Liliput odlazi skupo (ranije mnogo jeftin), a nad Trix-om mogu samo da :cry: :cry: :cry:


U svakom slucaju lep plen, i mogu samo da ti kazem da uzivas u modelima kad stignu...

P.S. I meni su stigle novosti, ali o tome u drugoj temi... Nista spec!!! :) :) :)
 

NClight

Hybernated
Auuuu, koliko je vremena prošlo od zadnjih postova i kupovine :eek: >8-o:

Nećete vjerovati, ali nisam griješio do sada... kažem do sada a mislim na neki dan... >:)
Pala je još jedna loksa, nakon skoro godinu dana (nisam izdržao)... ovaj put legendarna BR 64 u Fleischmannovoj izvedbi i DRG bojenju. Recenzija na portalu uskoro!

Bojim se da me opet počelo hvatati "ono" raspoloženje... zima na vratima, temperature sve niže, ebay bogat stvarčicama... ahhhhhh :zvizdi:
 

istra1977

Novi član
Supporter (2018)
Bojim se da me opet počelo hvatati "ono" raspoloženje... zima na vratima, temperature sve niže, ebay bogat stvarčicama... ahhhhhh :zvizdi:

uhvatilo je i mene to raspoloženje...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh