Kupovina parnjače

Martin

Poznati forumaš
hvala na odgovorima,

trazim ja po internetu vec dvije godine, nikako da se odlucim. Kako je NC Light naveo, DRG BR 18 mi je nekako najbliza, ali nisam nasao da je negdje relativno jednostavno dobavljiva. Jedino iz USA, ali nemam iskustva kako ide s tom kupovinom.

Sto se tice Rheingolda, ne mogu reci da mi je bas druga po redu ljubav (iza OE), ali negdje blizu je. BTW,imam i ja taj Liliput.
 

NClight

Hybernated
Martine,
ako si u mogućnosti kupovati on-line ili sa E-bay-a, onda nema zapreka za nabavku bilo koje lokse ili vagona!
Rivarossi je teže dobavljiv jer se još uvijek uspostavlja ponovna proizvodnja i nema baš distributera, ali i to će se s vremenom normalizirati.
Trixovih modela ima po svuda, samo treba odabrati on-line trgovinu, izvaditi kreditnu karticu i platiti >:)

O e-bayu smo ovdje mnogo pisali... imamo i specijalnu temu sa svim praktičnim stvarima oko e-baya, a naći će se i po neki savjet o on-line trgovinama.

možda je za tebe bolji izbor da nabaciš koje pitanje o nabavci dotičnog modela u MOKO http://www.moko.si , ili HMS http://www.hm-sport.net mislim da će g. Branko ili g. Kićin moći nabaviti ono što tražiš, po normalnoj cijeni!
 

matija

Član foruma
Martin kaže:
Hvala na dobrodoslici,
da, zaboravio sam napisati, radi se o H0, to su setovi Rivarossija 4010,4020,4088,4089 i posebno WR/S 4090.
E sada, po pitanju podrucja, najbolje bi bilo da je s nama sto blizeg podrucja, (dijelom je VSOE/SVOE prolazio i kroz Zagreb), pa tu pokusavam napraviti neki kompromis. Osobno, volio bih neku Fleischmann ili Rivarossi lokomotivu, tvornicki opremljenu dekoderom (i za zvuk - ali tu imam druga pitanja).

Pozdrav!
Pozdrav i sa moje strane. Moram se malo i ja uplesti, jer ovo je moje područje :D (luksuzni evropski civilni vlakovi kroz historiju). Prvo te moram malo razočarati, jer Rivarossi je sa tim setovima dosta brljao, naime vagoni nisu adekvatni pravim kompozicijama koje "predstavljaju" :S: . Vagoni koji su bili u sastavu SOE posle WW2 i koji su prolazili i kroz Zagreb, Rivarossi uopšte ne proizvodi. Rivarossi proizvodi jedino tip Lx vagone (prepoznatljivi po elipsastim prozorima na ulaznim vratima). Ovaj tip vagona je jedino možda saobraćao u sastavu SOE pre WW2, a definitivno su saobraćali u sastavu VSOE.
To su samo neke sitnice koje sam ja uspeo da iskopam, inače je priča o Orijent-expresu jaaaako duga. Zato sam ja da ne bi bilo zabune stvari postavio ovako pravi zlatni OE je onaj koji je saobraćao do 1918. godine (vagoni od tikovine, tj drveni ),
i SOE posle WW2 ali to je drugi tip vagona koje je proizvodi jednino Juef. Rivarosijevi Lx vagoni su zasigurno jedino saobraćali na dve relacije isto jako poznate Fles d or, i Cote d azur.
Inače što se tiče SOE Rivarossi promoviše da ju je vukla nemačka BR 39. Kako i gde nisam uspeo da iskopam, s obzirom da ne znam da je išao nemačkom teritorijom :??: .
Rheingold je opet posebna priča, i to opet podugačka ;) o tome drugom prilikom ;)
 

NClight

Hybernated
Matija, koji je onda zaključak oko nabavke lokse za OEx? BR 18, BR 39, Arnoldova verzija sa elektrom E 16.10 ? Nešto francusko, talijansko, švicarsko. ali samo da je dobavljivo >:)

Za Wien-Oostende bi bila u redu neka od spomenutih njemačkih lokomotiva, zar ne?
 

matija

Član foruma
Ja lično mislim na Liliputove "drvenjake" staviti SDŽ 01, jer ona je definitivno išla kroz Srbiju, s obzirom da je 08-ica koja je u to vreme vozila kroz Suboticu nedostupna naime niti je ima niti ima dokumentacije da bi se napravila. A kao što sam napisao trebalo bi proveriti Rivarossijev podatak da je BR 39 ta koja je skoro sinonim za OE. :prof:
Inače ima nešto u tome jer ona je konstrukcijski već postojala u Pruskoj, a po konstrukciji je brzovozna brdska lokomotiva(pandan JŽ 06)
 

matija

Član foruma
Za Wien-Ostende expres trebalo bi dešifrovati koja je ovo loksa. Naime imam ovaj crtež iz jedne male publikacije koju je izdao Hobbytrain kao najavu da bi ove godine izdao garnituru OSTENDE-WIEN-EXPRESS. Ali znaš kako obično najave završe :(
 

Attachments

  • scan.jpg
    scan.jpg
    121.9 KB · Pregleda: 16

Ćiro_bos

Član foruma
Nije nešto :crvenilo: , ali da polako uđem u taj svijet :ljubav
Moja buduća parnjača bi za početak vukla ovakve vagončiće klopa :
 

Attachments

  • DSC02000.JPG
    DSC02000.JPG
    197.3 KB · Pregleda: 13

Ćiro_bos

Član foruma
Eto, ja kupih 93-jku.
Ima još nekih problemčića (vidi dole u temi SPOREDNI KOLOSIJEK, e-Bay), ali mislim da sam dobro prošao. Naravno tek ću se opustiti i slavit kada dođe i kada je isprobam :hmmm: . Ovako je naslikana:
 

Attachments

  • 251d_1[1].jpg
    251d_1[1].jpg
    37.9 KB · Pregleda: 16

robogovi4

Poznati forumaš
Jel ta licitacija možda završila sinoć oko 20,00 sati po cjeni od 66 E (ja sam ju gledal al sam odustal čekam jednu drugu), ako je to je tip i meni nasisal da za paypal traži 5 % i 17 E poštarinu.
 

Ćiro_bos

Član foruma
robogovi4 kaže:
Jel ta licitacija možda završila sinoć oko 20,00 sati po cjeni od 66 E (ja sam ju gledal al sam odustal čekam jednu drugu), ako je to je tip i meni nasisal da za paypal traži 5 % i 17 E poštarinu.
Tako je, završeno oko 19.20 h. To je to.
 

robogovi4

Poznati forumaš
E dobro, u svakom slučaju :palci_gore: na novitetu, nadam se da bu se dobro završilo, i naravno nakon probne vožnje očekujemo dojmove.
 

U47

Član foruma
Čestitam Ćiro-bos, lepa lokomotiva :aplauz:
Imam preko 200 nakupov na Ebayu, od tega večino plačil preko Paypala in še nihče ni zahteval višje cene zaradi plačila preko Paypala!
 

Ćiro_bos

Član foruma
I eto tako stiže ona, još prije 7 dana, a ja nešto u poslu, pa sam je malo i vozio i mjerkao, a da je ljepa , jest bogme :ljubav ! A da je nešto sasvim drugačije od drugih lok, jest bogami :??: Idemo redom, prvo fotka:




Ide sasvim lijepo i ravnomjerno, dosta je tiha, malo brža nego sam mislio, odmah mi je pokazala gdje mi pruga ne valja, te sam na dva mjesta intervenisao i sada je dobro. Svjetla se vide samo u mraku, to joj je minus :hmmm .
Više sam nego zadovoljan izborom i kupovinom. A kada sam već fotkao, još dvije, tri:
-Đuro vozi voz sa koksom
 

Attachments

  • DSC02149.JPG
    DSC02149.JPG
    245.9 KB · Pregleda: 23
  • DSC02153.JPG
    DSC02153.JPG
    241.4 KB · Pregleda: 27
  • DSC02182.JPG
    DSC02182.JPG
    234 KB · Pregleda: 23
  • DSC02187.JPG
    DSC02187.JPG
    248.1 KB · Pregleda: 23
  • DSC02174.JPG
    DSC02174.JPG
    250.1 KB · Pregleda: 26

Ćiro_bos

Član foruma
Oznake su DRG! Da, T-14.
Da nastavim sa još kojom:
Opet Đuro sa koksom

Zatim Hercules sa mješvitim brutom

I opet nova 93-ka u usjeku
 

Attachments

  • DSC02179.JPG
    DSC02179.JPG
    232.3 KB · Pregleda: 23
  • DSC02175.JPG
    DSC02175.JPG
    262 KB · Pregleda: 23
  • DSC02118.JPG
    DSC02118.JPG
    242.1 KB · Pregleda: 23

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh