Kupovina parnjače

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanimljiva stvar - jedan modelar iz Slovenije tvrdi da su dvije lokomotive ove serije BR93 bile i u voznom parku JŽ-a, kao serija 158!

http://fakegenericcxh.ednevnik.si/entry ... e_id=68315

102457.jpg
 

Aufle

Član foruma
----E opet neki ludi Slovenac.------------ To je zapravo moj blog. Taj podatak sam našao negdje na netu. Sad opet tražim i nikako ne pronađem. Ali imam link gdje su zapravo svi JŽ modeli (brojno stanje). Sječam se isto, da je bilo nekad na stranici od bivšeg slovenskog prodavača Primotehna zapisano, da su lokomotivu zvali "kredenca" ali mislim, da je to možda bio naziv za JŽ 53 a ne za JŽ 158, jer 158-ke su bile u jugi samo dvije.

http://www.miniaturna-zeleznica.com/stevilcenje.htm
 

Stanley

Poznati forumaš
Martin kaže:
E sada, po pitanju podrucja, najbolje bi bilo da je s nama sto blizeg podrucja, (dijelom je VSOE/SVOE prolazio i kroz Zagreb), pa tu pokusavam napraviti neki kompromis.
Sorry što naprasno upadam u ovu temu, ali imam preporuku za kompletiranje garniture (ako nije kasno):

http://euro-trains.com/micrometakit/mmk109.html

Kod nas je poznata kao serija JŽ 03 i vukla je Orient Express sve do godine 1932., a različite brze i ekspresne vlakove na relaciji Jesenice/Sežana - Ljubljana/Maribor - Zagreb sve do 1961.
S time da:
- na tenderu trebaju preinake, tj. treba ga povisiti (uzorak JŽ 03 u ŽM u LJubljani), što nije najveći problem
- nisam siguran da se ovaj model još proizvodi, što bi mogao biti problem
- model košta kao Svetog Petra kajgana (obilato preko tisuću eura), što je definitivno problem.
Premda, koliko sam čuo, vrijedi svake uložene lipe/centa/.
 

NClight

Hybernated
S obzirom na tipično Britansku mehaniku poluga, broja i rasporeda osovina (premda je austrougarska loksa) možda bi se adekvatni "donatori" našli kod Hornby-a i Bachmanna (u N-u Graham Farish i Dapol) Naravno, puno truda bi trebalo uložiti u nadgradnju, ali mehanika je najzaznutiji dio, sa njenim riješavanjem je pola posla napravljeno!

Stanley, ako imaš još koji "pronalazak" koji bi se dao JDŽ/JŽ-izirati, samo naprijed... ideja nikada previše!
 

polval

Član foruma
Prema T. Brateu , kako je vec receno u ovoj temi, bilo je 2 lok. serije 158 odnosno DRG 93, jedna je bila BR 93.7 a druga BR 93.8, a evo i slike 158-002 .
 

Attachments

  • jz158.JPG
    jz158.JPG
    91.3 KB · Pregleda: 117

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Stanley, za MicroMetakit Südbahn 109 zaboravio si napisati, da se je više ne može kupiti osim ako je kod Reynaulds.com još imaju po cijeni 2.000 USD... Inaće da, u muzeju u Ljubljani sačuvana je 03-002 i postoje planovi, da bi opet vukla vlakove kako je ispred par godina. Mislim da je poslednji put bilo to u 2004 godini.
 

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

opet trebam malu pomoc. Naime, vec dugo razmisljam o nabavi BR 52..... Htio bih da bude sto slicnija (radi prerade) nasima, a da istovremeno ima ugradjen zvuk. Sustav DC H0. Ima netko kakav konstruktivan prijedlog?

E, da, ja bi novu, volio bih kupiti u ducanu!!!!!!

Mladen
 

Thommo

 
Osoblje foruma
... s tim da bi možda trebalo uzeti OBB verziju jer ima manje ili ništa crvenog u pogonskom mehanizmu...?

Jedna divna fotografija JŽ varijante...

333tz7.jpg


Više teksta i slika: http://www.stacion.hr/vs/p33/jz33.htm

OBB model Rh 52 od Roca:
 

Attachments

  • 62274 Rh52 Wannentender_p1.jpg
    62274 Rh52 Wannentender_p1.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 28
  • 62271_52.7070_eur237,60.jpg
    62271_52.7070_eur237,60.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 28

Mon

 
Osoblje foruma
Ove koje si ti naveo Thommo su AC varijanta a Martin je zainteresovan za DC varijantu.
Ali sta znas, mozda predje na Märklin i AC. :)
 

Martin

Poznati forumaš
Hvala na odgovorima!

Ovu 62275 sam i pretpostavio kao izbor, mislio sam da ima još nešto od nekog drugog proizvođača.
Usput, 62275 je istosmjerna, a 68275 izmjenična.

E, ali ima i tu problem, gdje se može kupiti? Kramm i lokshop nemaju, na drugima je unavailable, ili no longer available....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Izvinjavam se, nisam obracao paznju na brojeve vec samo na znak za izmjenicnu struju.
Pripazi isto dali je model sa ili bez zvucnim dekoderom.

Inace, modeli se ponekad pojavljuju na Ebay-u, nove novcate sa garancijom.
 
A

Anonymous

Guest
Martin kaže:
Pozdrav,

zna li netko, kakav je ovo model?

Roco Rh 152 62287

http://www.modellbahn-kramm.com/index.cfm?sprache=E

Mladen

Ne razumijem bas tvoje pitanje Mladene. U linku kojeg si naveo potpuni je opis lokomotive. Najvjerojatnije neka njemacka parnjaca koja je dobila modifikaciju oznake jer vozi pod OBB zastavom. Ako pak mislis na kvalitetu lokse budi siguran da je odlicna. Imas li je namjeru kupiti onda ti samo cestitati na izboru :palac_gore: U bilo kom slucaju loksa koja je vukla a koja ce mozda i vuci na tvojoj maketi je puno teretnih vagona, osim svega toga da je i nikad ne vozas model ce uistinu ukrasiti neku ljepu vitrinu.
 

Železničar

Poznati forumaš
Pa na prvi pogled izgleda sasvim ok model, mada nemam iskustva tako to ostavljam nekom drugom.
Ova lok lici na nasu JZ 33, medjutim, vidljive razlike su gornji deo dimnjace kao i sam dimnjak (duguljastopg oblika umesto okruglog).
Sto se tice oblika/verzije najvise odgovara Roco, Liliput (mada sumnjiv je kvalitet), Fleischmann (zastarela konstrukcija),...
 

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

da, taj 62287 sam spominjao par postova prije. Kao 152.

Naime, nisam bas jako sitnicav; poneka razlika nije bitna. Jos k tome, uopce nisam sposoban uraditi preradu. Dakle, bitno je da je najslicnija nasim 33. Mozda je netko od forumasa zainteresiran za preradu? Pa, onda, i da kaze koji model bi trebalo kupiti. OBAVEZNO sa zvukom.
Hvala!

Mladen
 

Martin

Poznati forumaš
E, da
Liliput sam vidio, opipao i probao jos pred nekih petnaestak godina. Ne bi, hvala.
A Roco, koji Roco? Trenutno ima samo ona s upravljacnicom u tenderu (Giesl, valjda)........
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh