Martin - modeli H0

Martin

Poznati forumaš
Pete 005.jpgPete 006.jpgPete 007.jpg TEN
Heris
Prilično kvalitetni vagoni. Vozna svojstva odlična.
Sušta suprotnost onom teretnjaku od HŽ-a.........
Idu na pusti otok........
 

Martin

Poznati forumaš
Fleischmann
Nečuveno kvalitetni vagoni. Vozna svojstva odlična.
Jedino, nisu exact......Sedme 043.jpgSedme 044.jpgSedme 046.jpg
Idu na pusti otok........
 

1borna

Veteran foruma
Čestitke na modelima ali primjedba na pusti otok! Kad bi toliko toga ponio na njega više nebi bio pust (i trebao bi biti jako velik)
 

Martin

Poznati forumaš
Čestitke na modelima ali primjedba na pusti otok! Kad bi toliko toga ponio na njega više nebi bio pust (i trebao bi biti jako velik)
Hah, zamislio sam samo za sebe jedan pusti otok.........
Zapravo, uglavnom kupujem samo modele koje bi nosio sa sobom bilo kamo. Tu i tamo se zalomi da s nekim nisam zadovoljan, pa onda ispada iz konkurencije.
 

1borna

Veteran foruma
Ako ti večina vagona nije potpuno exact to se onda i ne primjećuje sve dok uz njih ne staviš neki prave dužine (30 i više cm) pa onda odskače....
Uostalom za većinu naših maketa koje nisu jako velike i koje neimadu neke velike radijuse kraći vagoni su primjereniji (i više ih stane)!
 

Martin

Poznati forumaš
Da, slažem se. Puno su operabilniji. Ali! Problem je što ipak postoje exact modeli, pa se razlika primjeti i kad su na različitim kolosijecima.
No, meni to nije posebno bitno, naveo sam to samo kao činjenicu u opisu vagona.
 

Martin

Poznati forumaš
Osme 034.jpg Priroda
Smrdljivi Martin

Ovaj se nastanio jesenas, najprije je spavao u jednoj kutiji, sad je izašao....
Imenjak mi je, ide na pusti otok...........
 

1borna

Veteran foruma
U doba kad su nastali, Schicht. vagoni su bili jako kvalitetni i relativno jeftini jer su bili iz tadašnjeg DDR-a i prodavali su se pod okriljem Pika!
(mislim na 70-te godine) Ovi tvoji su prerada ZES-a, možeš biti zadovoljan što ih imaš (samo pregledaj postolja i kotače dali dobro stoje).
 

Martin

Poznati forumaš
U doba kad su nastali, Schicht. vagoni su bili jako kvalitetni i relativno jeftini jer su bili iz tadašnjeg DDR-a i prodavali su se pod okriljem Pika!
(mislim na 70-te godine) Ovi tvoji su prerada ZES-a, možeš biti zadovoljan što ih imaš (samo pregledaj postolja i kotače dali dobro stoje).
Ma, ne, nisam mislio omalovažavati vagone. OK su prerađeni (Željko ih je prodao po krajnje fer cijeni, i tu nemam prigovora). Postolja malo, hm.... ima nekih problema.
Inače, znam za povijest tvornice; imam spremljeno nekoliko njihovih vagona iz tog vremena (ja sam ih kupio devedesetih, polovne). Stavit ću ih u temu kad ih otkopam.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh