Martin - modeli H0

Martin

Poznati forumaš
Eh, sad bi ja mogao do jutra razglabati........

Glavni razlog zbog kojeg se bavim ovim hobijem je mogućnost konstruiranja pruga i vožnje vlakova. Da ja planiram, ja konstruiram, ja gradim, i ja vozim. Da ja uživam.
Osim toga, moja životna preokupacija je želja da živim u onom u čemu putujem; dakle, primarno, spavači, salon i kabinski vagoni.
Zbog toga skupljam CIWL, TEN i slične.
Osobno, volio bih živjeti u vagonu!!!!!!!
Kaj se tiče epoha II. i III.; (ipak, i I.) tu je stvar malo kompleksnija. To je dulja priča, a okosnica svega je znatiželja za onovremeno savršenstvo koje su KPEV, DRG i još drugi tada postizali.

Za razliku od nešto drugačije profiliranih naših kolega, mene ne zanima potpuna vjernost originalu, točan font, neke zakovice i sl. Istinabog, neke parne lokomotive ne mogu na prvu ni prepoznati.........

Ali, jako dobro pazim da modeli idu savršeno dobro. Za moje poimanje, model prvenstveno mora biti kvalitetan i egzekutivan. Mora raditi što mu je suđeno. Zato stalno ističem Fleischmann i Trix, jer oni jedini taj kriterij poštuju.

Kroz godine, skupio sam dosta modela; nešto je zapakirano i čeka sunčevu svjetlost, nešto je novonabavljeno i ovdje to predstavljam. Životna želja mi je sagraditi maketu s barem 200 m tračnica (već sad imam ih dvostruko više). Želim veeeeeeliku stanicu (šmir plan sam već ovdje predstavio) i koješta drugo.

Ali, zasad, nemam vremena. Jedino vrijeme kad se mogu time baviti je oko 2 ujutro, ili, vikendom, ponekad popodne.

No, eto, treba odraditi ove nove epohe, pa se vraćam na I. II., III.......

Mladen
 

Martin

Poznati forumaš
No, nije sve tako crno. Za večeras, još jedan model..............
Liliput
Kao da ima četvrtaste kotače........ katastrofa............. U stvarnosti, tegljač bi s njega sigurno sletio.....čJedanaest 007.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
ovaj liliput zaista jest odlican. No, ne znaci da Roco nije bolji. Ne mogu suditi, Roco nisam probao. Napisao sam na pocetku da modele ocjenjujem samo po kvaliteti i voznim osobinama, i to kao moj subjektivni dojam.
 

1borna

Veteran foruma
Jeli ovaj drugi isto Liliput? Jesi li probao mijenjati kotače, ako se ponaša isto probaj uz povećalo pogledati njihovo ležište, možda ima srha ili oštećenja?
 

Martin

Poznati forumaš
Probao sam koješta, ali problem je očito u nasjedu (piksi) osovine. Malo se može dotjerati, ali to kratko traje. Osim toga, ima i problema s kinematikom....
Trebalo bi ga uzeti na stol, ali to još nisam temeljito napravio. Ovaj osvrt je na temelju izvornog stanja........
 

1borna

Veteran foruma
Ja sam na prijašnjim maketam isto povremeno imao problema sa ponekim vagonima, pa ako ih nisam mogao riješiti te vagone bi jednostavno stavio na
šturc, i nisam ih vozio.
 

Martin

Poznati forumaš
Ma, da. Neki su jednostavno nepopravljivi. Znam ja da se uglavnom sve može riješiti, ali, ako ima puno toga za rješavanje.... Osim toga, neka rješenja i nisu trajna, problemi se ponavljaju. Onda izgubi smisao.
 

Martin

Poznati forumaš
Za laku noć, još jedan epohalni umpar.........
Fleischmann
Kako rekoh, o kvaliteti suvišno govoriti........Dvanaeste 003.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Roco
Odličan vagon. Nevjerojatno je s kakvom lakočom putuje po pruzi.....
Pao mi je sa stola, pa se malo razmrdao; par stvari puklo, hm.......... Ali, i dalje OK.Jedanaest 021.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Heris
Legenda! Ovaj vagon, izgleda, u tvornici nitko nije probao. Mislim, da malo pogleda kako vozi.... Jer da je, duboko bi se zamislio. Za savladavanje osnovnih geometrijskih zahtjeva, da ne govorim o skretnicama, treba fiksirati pomak osovina.
Ali, naš je, pa....................imam tri komada!Jedanaest 023.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh