Model JZ 661 Kenedija u 1:87

nik

Veteran foruma
Iranska G16 ali već sa moderniziranom kabinom (na slici u sredini).
96881213.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Neznam jeste li pogledali slike lokomotiva.sve su to emd g16 ali nijedna jedina nije ista.nisu ralice nisu svjetla nisu po krovu iste nisu po boku.kako mislite da ce bit vise verzija ako model nije isti.pogledaj nasu 661 i izraelsku ili spanjolsku pa ce ti mozda bit jasno o cem pricam.nemozes iz jednog kalupa dobit 5 razliciti modela.moze se nasa 661 ofarbat u izraelsku boju ili spanjolsku ali pravi znalci ce odma skuzit da to nije to
Nitko nije niti rekao da su iste. Pa, ako pogledate Slavkove izvedbe (tko je primjetio da sam stavio link),
vidjet će da je i Slavko svoje u manjoj ili većoj mjeri modificirao da bi dobio verzije drugih uprava!
Pa, Slavko je čak i HŽ verziju išao modificirati!
 

Davor

Veteran foruma
Diskusija o ceni serijskom modela JŽ 661 podsetila me je na post koji je @TV Slovenija pisao u temi o modelima srednjoevropskih uprava.
Poljski Schlesienmodelle izdao je modele poljskih lokomotiva EU07/EP07. To mi inaće ne bi bilo vrijedno spomena jer te lokomotive nemaju ništa zajedničko sa ex-YU željeznicama, ali ću to svejedno učiniti jer bi taj model po mom mišljenju mogao postaviti nove standarde kvaliteta izrade modela lokomotiva u cijenovnom razredu do 200 EUR. Kad sam vidio slike i pročitao opise bio sam stvarno oduševljen, osobito u pogledu sljedećeg:

- vrata kabine je moguće otvoriti,
- rasvjeta svake kabine sa dvije svjetiljke na stropu,
- mnogo detajla u kabinama,
- skoro svaki detajl postolja je trodimenzionalan, za razliku od modela drugih proizvođačau tom cijenovnom razredu, kod kojih su mnogi detajli postolja, koji su u originalu posebni dijelovi, izrađeni samo kao nekakav visoki reljef zbog toga jer su izliveni zajedno sa postoljem,
- ralice su sasvim blizu tračnica i zbog toga ima model u pogledu od sprijeda lijepo masivan izgled, isto kao original, kod ralica dakle nije bilo nikakvog gnjilog kompromisa zbog »udvaranja« Märklinu kao kod nekih modela drugih proizvođaća (Roco i Acme, sramite se),
- i naravno, proporcije i krivine prijelaza (vrlo bitno za dobar izgled) su, koliko mogu presuditi, korektno izrađeni.

Jedina mana koju sam otkrio do sada je da su neki tanji dijelovi, npr. imitacije šipki i rukohvata, nešto uvijeni...

Dakle, sasvim sam siguran da je moguće dobiti i dobar JŽ model po ceni koja je pristupačna većini modelara do bi, verujem cena istog takvog modela u izvedbi ACME ili ne daj Bože, Roco-a, bila između 50 i 100 % viša.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Evo lista sa svim ikad proizvedenim "Kennedyima"

http://www.trainweb.org/emdloco/g16.htm
Ovoliko iznosenja neistina od strane nekog pojedinca po forumima nisam skoro video..

Te postoji Australijski Kenedi :hahahaha:, pa Iran NEMA Kenedija :hahahaha:, pa onda neki ofrlje spisak za koji tvrdi da su tu SVI IKAD napravljeni Kenediji...:glup

Jos veli da je razlika izmedju G-16 i GT-16 -"drasticna"...:hahahaha:

As ti Gospe,dodje mi da te pitam-na cemu si?

1-TZV australski Kenedi NE postoji. Postoji lok, pravljena od KOMPONENTI G-16, zato i ima ono "C"-COMPONENT.:hihihi: Evo te lepotice.
A jeli da lici na nasu 661:hahahaha::glup Ma savrseno...:yesAusx43.jpg
2-Da Iran ima Kenedije /to je svakom jasno ko zna citati.

3- "Drasticna razlika " , izmedju G-16 i GT-16 nije SPOLJA, vec unutra.
Evo Indijske GT-16, koja je , usput, izostavljena sa onog spiska...
wdm4lhf.jpg indija.jpg
3- SPISAK....:glup

Ako nesto nije poznato, onda se PITA, a ne tvrdoglavo insistirati da si u pravi... Evo verifikovanog spiska od EMD, sa datumima gradnje i upravama
koje su, i koliko primeraka kupile G, i GT-16...
Autor spiska je Prof.Z.Bundalo, direktor Visoke zeleznicke skole u BG, inace da ponovim -DOBIJEN u La Granzu, Ilinoj.

Jeli tako Damire661 ? Kako to da TI NISI reagovao na netacnosti?
IMG_2436.JPG
I sad vas opet pozdravljam i izvinjavam sto sam prekinuo snove....

Ne brinite, evo cujem da Kenedija uskoro pravi i to u HO cuvena
firma -Modelbahnbrudergrimm Gmbh....

A Slavku cu preneti sta vec treba:vrag: ...
Laku noc, neka vas andjeli cuvaju....
 
Last edited:

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ovoliko iznosenja neistina od strane nekog pojedinca po forumima nisam skoro video..

Te postoji Australijski Kenedi :hahahaha:, pa Iran NEMA Kenedija :hahahaha:, pa onda neki ofrlje spisak za koji tvrdi da su tu SVI IKAD napravljeni Kenediji...:glup

Jos veli da je razlika izmedju G-16 i GT-16 -"drasticna"...:hahahaha:

As ti Gospe,dodje mi da te pitam-na cemu si?

1-TZV australski Kenedi NE postoji. Postoji lok, pravljena od KOMPONENTI G-16, zato i ima ono "C"-COMPONENT.:hihihi: Evo te lepotice.
A jeli da lici na nasu 661:hahahaha::glup Ma savrseno...:yesView attachment 75701
2-Da Iran ima Kenedije /to je svakom jasno ko zna citati.

3- "Drasticna razlika " , izmedju G-16 i GT-16 nije SPOLJA, vec unutra.
Evo Indijske GT-16, koja je , usput, izostavljena sa onog spiska...
View attachment 75702
3- SPISAK....:glup

Ako nesto nije poznato, onda se PITA, a ne tvrdoglavo insistirati da si u pravi... Evo verifikovanog spiska od EMD, sa datumima gradnje i upravama
koje su, i koliko primeraka kupile G, i GT-16...
Autor spiska je Prof.Z.Bundalo, direktor Visoke zeleznicke skole u BG, inace da ponovim -DOBIJEN u La Granzu, Ilinoj.

Jeli tako Damire661 ? Kako to da TI NISI reagovao na netacnosti?
View attachment 75703
I sad vas opet pozdravljam i izvinjavam sto sam prekinuo snove....

Ne brinite, evo cujem da Kenedija uskoro pravi i to u HO cuvena
firma -Modelbahnbrudergrimm Gmbh....

A Slavku cu preneti sta vec treba:vrag: ...
Laku noc, neka vas andjeli cuvaju....
ALO filozofe! ajmo ća ovako! Kennedya nema niti JEDNA zemlja osim bivše SFRJ jer se ta lokomotiva jedino tu tako nadimkom zvala! Jel sad ok??
Dakle kakve su to budalaštine notorne o Izraelskim, Iranskim i inim Kennedyima?

A iranski ti "kenedi" ima zajedničkog s jugoslavenskim Kennedyem za popi..it.... :o
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
uostalom, šta ste uopće navalili sa stranjskim G16, a da ne spominjem GT16 lokomotivama i udarate s njima danima ko maksim po diviziji?!

Koga se to ovdje tiče uopće? Ovdje na forumu postoji INTERESNA SKUPINA za lokomotivu EMD G-16 JŽ 661! Razgovor o svemu ostalom na ovoj temi jest silovanje zakupljene memorije na serveru ovog foruma! Amen!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Prije nego u ovoj 'vrućoj' temi dođe do neželjenog, apeliram na sve uključene da se držimo u granicama pristojnosti, bez svađe i nepotrebnih prepucavanja.

Moje (i samo moje) mišljenje/digresija: Ovaj forum egzistira od cca. 2007. godine. Da nam je tada netko rekao da će u sljedećih 7-8 godina od HŽ, SŽ, JŽ, ŽS, itd izaći 50-tak varijanti putničkih vagona, 3-4 HŽ teretna, 4-5 SŽ teretnih, Moped, parnjača SŽ/JŽ 03, sumnjam da bi mu netko vjerovao. Pogotovo za ovih 50 putničkih. :palac_gore:

I ACME je, kad se pojavio, bio mali outsider, a sada je bome velik, itekako kvari planove Rocu, Piku, i ostalim "velikima".

Ako smo nešto naučili s vremenom, uvijek nas netko iznenadi. Obično ugodno. OK, oni zaista egzotični modeli (Marijana, Žutka 100, Litorina, Kramp, Jenbach 731, Francuz, itd) teško da će ikad izaći, osim u nekom privatnom 3D printu ili resinu. Ali ako mi netko na forumu tvrdi "Kenedi ili ASEA ili Žutka sigurno neće izaći osim u resinu" onda se jednostavno ne obazirem na to, jer "luđaka" kao što je gazda ACME-a uvijek će biti.

Šteta što u Europi nema više startup firmi kao u Sjevernoj Americi. Tangent, ExactRail, BLMA, Rapido, Fox Valley, sve su to privatne inicijative, mali ili srednji proizvođači koji manjim serijama i visokom kvalitetom (i višom cijenom, jasno) i te kako otimaju kolač ustaljenim (i ponekad uspavanim...) igračima tipa Athearn, Atlas, Walthers...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
uostalom, šta ste uopće navalili sa stranjskim G16, a da ne spominjem GT16 lokomotivama i udarate s njima danima ko maksim po diviziji?!

Koga se to ovdje tiče uopće? Ovdje na forumu postoji INTERESNA SKUPINA za lokomotivu EMD G-16 JŽ 661! Razgovor o svemu ostalom na ovoj temi jest silovanje zakupljene memorije na serveru ovog foruma! Amen!
Aleluja !! Konačno, da netko shvati da tema ide u krivom smjeru!:cool1: ;)
Pustimo rasprave o tržištu, isporukama G/GT16 lokomotiva, svim mogućim verzijama i sl.....
Mene čisto zanima da se oglase autori ovoga najavljenonga projekta, pa da vidimo kako su oni osmislili
taj model!:) Ovo sve drugo je mlaćenje prazne slame (neka mi nitko ne zamjeri)...
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
E da, još nešto prije nego se rasprave i svađe premjeste u predio rasprave "koja bi zapravo trebala ići kao predložak velikoserijskom modelu... Ja imam prijedlog i mislim da je to najpoštenije rješenje!

JŽ 661 145! I to baš ovako kao na ovoj slici! I bez "ali" i "ako bi, kad bi". Ona bi bila neutralna šta se tiče svih naših interesa, jer je bila makedonska i jer je nažalost vrlo brzo i tužno završila svoj život. Dakle 661 145 pa fino kasnije svatko može sebi doraditi brojeve i natpise po želji!

12550171245_3c60f683bd_k.jpg
 

adi

Član foruma
Aleluja !! Konačno, da netko shvati da tema ide u krivom smjeru!:cool1: ;)
Pustimo rasprave o tržištu, isporukama G/GT16 lokomotiva, svim mogućim verzijama i sl.....
Mene čisto zanima da se oglase autori ovoga najavljenonga projekta, pa da vidimo kako su oni osmislili
taj model!:) Ovo sve drugo je mlaćenje prazne slame (neka mi nitko ne zamjeri)...
Kolega kad vratis jednu stranicu nazad vidjeces da pise da ce bit vise verzija(izraelska itd...)i tu je vlak iskocio iz tracnica i otisla rasprava u krivom smjeru.ja osobno bi volio koju informaciju vise i nesto konkretnije.ova dosadasnja rasprava mi nevodi nikuda.izgleda da su neki za a neki protiv.a velika vecina neprogovara:neznam:
 

adi

Član foruma
E da, još nešto prije nego se rasprave i svađe premjeste u predio rasprave "koja bi zapravo trebala ići kao predložak velikoserijskom modelu... Ja imam prijedlog i mislim da je to najpoštenije rješenje!

JŽ 661 145! I to baš ovako kao na ovoj slici! I bez "ali" i "ako bi, kad bi". Ona bi bila neutralna šta se tiče svih naših interesa, jer je bila makedonska i jer je nažalost vrlo brzo i tužno završila svoj život. Dakle 661 145 pa fino kasnije svatko može sebi doraditi brojeve i natpise po želji!

View attachment 75720
Meni se svidja ovaj predlog i ovakav model bi bio prekrasan ali opet ljepit dekale po njem?? Neznam bas?!?
 

nik

Veteran foruma
Prije nego u ovoj 'vrućoj' temi dođe do neželjenog, apeliram na sve uključene da se držimo u granicama pristojnosti, bez svađe i nepotrebnih prepucavanja.

Moje (i samo moje) mišljenje/digresija: Ovaj forum egzistira od cca. 2007. godine. Da nam je tada netko rekao da će u sljedećih 7-8 godina od HŽ, SŽ, JŽ, ŽS, itd izaći 50-tak varijanti putničkih vagona, 3-4 HŽ teretna, 4-5 SŽ teretnih, Moped, parnjača SŽ/JŽ 03, sumnjam da bi mu netko vjerovao. Pogotovo za ovih 50 putničkih. :palac_gore:

I ACME je, kad se pojavio, bio mali outsider, a sada je bome velik, itekako kvari planove Rocu, Piku, i ostalim "velikima".

Ako smo nešto naučili s vremenom, uvijek nas netko iznenadi. Obično ugodno. OK, oni zaista egzotični modeli (Marijana, Žutka 100, Litorina, Kramp, Jenbach 731, Francuz, itd) teško da će ikad izaći, osim u nekom privatnom 3D printu ili resinu. Ali ako mi netko na forumu tvrdi "Kenedi ili ASEA ili Žutka sigurno neće izaći osim u resinu" onda se jednostavno ne obazirem na to, jer "luđaka" kao što je gazda ACME-a uvijek će biti.

Šteta što u Europi nema više startup firmi kao u Sjevernoj Americi. Tangent, ExactRail, BLMA, Rapido, Fox Valley, sve su to privatne inicijative, mali ili srednji proizvođači koji manjim serijama i visokom kvalitetom (i višom cijenom, jasno) i te kako otimaju kolač ustaljenim (i ponekad uspavanim...) igračima tipa Athearn, Atlas, Walthers...
Sa svime se slažem osim što ti Jenbach 731 ne spada u skupinu egzotičnih - manja serija gotovo istih lokomotiva bila je napravljena za FS a jedna praktički ista za TCDD tako da će i taj model izaći kad-tad.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh