Model JZ 661 Kenedija u 1:87

nik

Veteran foruma
Nekoliko slika iz Zagreba 70-ih @1borna .
Ulica Kate Dumbović.
Na prvoj slici se vidi predsignal rasputnice Trešnjevka.
Na trećoj slici je ulazni signal Zapadnog Kolodvora na Brozovoj.
scan0122-001.jpg
scan0120-001.jpg
scan0119-001.jpg

Trnsko, Novi Zagreb.
U podnožju nasipa se vidi kolosijek za Velesajam.
scan0129-001.jpg
scan0135-001.jpg
 

nik

Veteran foruma
Snimke oko 1970.
Na 1:17 je Kennedy sa Hellas Istanbul Expressom u Ljubljani.
Na 3:29 je Kennedy u Zagrebu.
Na 10:03 je Kennedy podserije 300 na Bosna Expressu u Zagrebu.
 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš
Malo priloga za dalju diskusiju...:crazy:

Pomoc u "N"--3-D print, G-16 od Shapeway-a....
Izradjuju haubu i u HO, ali je cena preko 150 e. po komadu.:hladno::hahahaha:

Hauba u "N" kosta 50e. U ponudi su još JŽ 664 i 664-100...
625x465_11223555_7111595_1459340407aaa.jpg
I gospodo, u svojim futuristickim vidjenjima proizvodnje 661 u HO,
uzmite u obzir da je do sada , samo Slavko J. isporucio preko 350 jedinica. Tome dodajte plasirane radove D,Bjelica, Zes-a, i ostalih izradjivaca 661 . Minimum 400 primeraka je vec u kolekcijama i na maketama.. Nimalo zanemarivo !
Minimum 50% od tih hobista ,sigurno NEMA namere kupovati jos koji primerak, pogotovu NE po duplo vecoj ceni...:cool_2:.
Od broja potencijalnih KUPACA budućeg modela 661-oduzmite odmah za toliko....:pozdrav:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Malo priloga za dalju diskusiju...:crazy:

Pomoc u "N"--3-D print, G-16 od Shapeway-a....
Izradjuju haubu i u HO, ali je cena preko 150 e. po komadu.:hladno::hahahaha:

Hauba u "N" kosta 50e. U ponudi su još JŽ 664 i 664-100...
View attachment 75648
I gospodo, u svojim futuristickim vidjenjima proizvodnje 661 u HO,
uzmite u obzir da je do sada , samo Slavko J. isporucio preko 350 jedinica. Tome dodajte plasirane radove D,Bjelica, Zes-a, i ostalih izradjivaca 661 . Minimum 400 primeraka je vec u kolekcijama i na maketama.. Nimalo zanemarivo !
Minimum 50% od tih hobista ,sigurno NEMA namere kupovati jos koji primerak, pogotovu NE po duplo vecoj ceni...:cool_2:.
Od broja potencijalnih KUPACA budućeg modela 661-oduzmite odmah za toliko....:pozdrav:
Ovo na slici mi ne znači apsolutno ništa. Nagledali smo se već i 3D printeva, i pokušaja, i savršenih šasija i pogona bez haube itd itd itd. Ovaj 3D print je tek prva stepenica od 100, do cilja gotovog modela. Nula bodova.

Kada bi neki ozbiljni proizvođač poput A.C.M.E. uradio 661 kako spada, budi siguran da bi mnogi koji već posjeduju Slavkove lokomotive kupili i ove tvornički urađene. Garantiram. Da ne spominjem ove koji posjeduju uradke ovih ostalih čiji ručni radovi (nemojmo se lagati) imaju po 700 mana. :pozdrav:
 

nik

Veteran foruma
Malo priloga za dalju diskusiju...:crazy:

Pomoc u "N"--3-D print, G-16 od Shapeway-a....
Izradjuju haubu i u HO, ali je cena preko 150 e. po komadu.:hladno::hahahaha:

Hauba u "N" kosta 50e. U ponudi su još JŽ 664 i 664-100...
View attachment 75648
I gospodo, u svojim futuristickim vidjenjima proizvodnje 661 u HO,
uzmite u obzir da je do sada , samo Slavko J. isporucio preko 350 jedinica. Tome dodajte plasirane radove D,Bjelica, Zes-a, i ostalih izradjivaca 661 . Minimum 400 primeraka je vec u kolekcijama i na maketama.. Nimalo zanemarivo !
Minimum 50% od tih hobista ,sigurno NEMA namere kupovati jos koji primerak, pogotovu NE po duplo vecoj ceni...:cool_2:.
Od broja potencijalnih KUPACA budućeg modela 661-oduzmite odmah za toliko....:pozdrav:
Potpuno krivo! Većina vlasnika nekog maloserijskog modela će odmah zamijeniti isti velikoserijskim čim se taj pojavi. To je uvijek tako a maloserijski modeli su samo rješenje u nuždi. Također pojavom velikoserijskih modela oni maloserijski postaju skoro pa bezvrijedni. To vrijedi i za 661 od Slavka i za 342 od Dražena i za moje 362 i 642 i Mimaru itd.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Kada bi neki ozbiljni proizvođač poput A.C.M.E. uradio 661 kako spada, budi siguran da bi mnogi koji već posjeduju Slavkove lokomotive kupili i ove tvornički urađene. Garantiram. . :pozdrav:

Pa , tu se slažemo, samo mi objasni -koliko je to MNOGO u brojkama :hmmm:.
Ono što ostane NEĆE kupiti skupi 661...! Prosta matematika!

Pričamo Slavko i ja pre koji dan, i reče mi kako je opet zatrpan naruđžbinama i isporukama JŽ modela EMD..
Ispriča mi , kako ga nedavno posetio čovek iz Splita, nakupova
3 (i slovima TRI ) modela JŽ, i ode kući sretan i zadovoljan...
Veli , mrzi ga da ostari čekajući serijski 661...:yes:hahahaha:

A možda me Slavko i folirao..:hmmm:. Ma verujem mu, jer je i mene pre 5 leta razbudio Splićanin Siniša ,da kupi "N" JŽ..... Pozdrav-ako čita ovo.:papa:
 

nik

Veteran foruma
Pa , tu se slažemo, samo mi objasni -koliko je to MNOGO u brojkama :hmmm:.
Ono što ostane NEĆE kupiti skupi 661...! Prosta matematika!

Pričamo Slavko i ja pre koji dan, i reče mi kako je opet zatrpan naruđžbinama i isporukama JŽ modela EMD..
Ispriča mi , kako ga nedavno posetio čovek iz Splita, nakupova
3 (i slovima TRI ) modela JŽ, i ode kući sretan i zadovoljan...
Veli , mrzi ga da ostari čekajući serijski 661...:yes:hahahaha:

A možda me Slavko i folirao..:hmmm:. Ma verujem mu, jer je i mene pre 5 leta razbudio Splićanin Siniša ,da kupi "N" JŽ..... Pozdrav-ako čita ovo.:papa:
Slavko prodaje svoje modele jer velikoserijske 661 jednostavno JOŠ NEMA. Ako i kada se model pojavi situacija će se drastično promijeniti i o tome ovdje pišemo. Isto je bilo i sa Goša vagonima pa se sada, nakon ACME modela, davnih prerada (mojih i tuđih) i maloserijskih pokušaja više nitko ni ne sjeća.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja prosto nemogu da vjerujem o kakvim temama vidimo raspravu ..
Je taman ce netko se zadovoljiti 3D pri tom od 150 EuR i uloziti silu jos i tko zna sta dobiti..neka netko pokusa raditi.. 100 jada..
Neznam ..ja imam zelju odavno jednu imati..bilo od Slavka il Adija. Samo eto nikako da krenem u taj korak..
Al zakljuciti da nebi ovu tipa tvornicku ACME /Moko uzeo je malo bezveze.. al stvarno..??
Sto nik kaze.. potpisujem...Eto netko ce se zadovoljiti mimarom rucne izrade pa nije ACME kupil koja je paprenih 60 eur??? ..
"Niđe veze"..

I po cemu se konstatira da je cijena za 250 € skupa???
Dajte prepun ebay asea po 250 EUR.. i sad netko tko se dao u ovaj projekat mora slusati ovo..

Ja jednostavno neznam.tko taj model nebi htio imati a kupuje ACME vagone.. gdje je tu logika i jel normalno o tome diskutirati??
 

hyperion

Veteran foruma
Kada bi neki ozbiljni proizvođač poput A.C.M.E. uradio 661 kako spada, budi siguran da bi mnogi koji već posjeduju Slavkove lokomotive kupili i ove tvornički urađene. Garantiram.
Potpisujem. Da skupljam ex-yu, bi u voznom parku imao sve dizelke (Slavkove, Adijeve i tvorničke).
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Imali bi svi .. sukladno kupovnoj moci..

Al realno marketinski..al i kolekcionarski gledano..
Svi koji su toliko zeljeli tu lokomotivu pa su je kao svojevrstan raritet kupili da je kao jedni od rijeđih imaju.. ce..
1.istu zadrzati i kupiti tvornicku
2. Vjerovatnije prodati tu koju imaju (al po nizoj cijeni nego je sad ) i kupiti tvornicku
3. Mozda i pricekati neko vrijeme (razni razlozi) al ipak na kraju uzeti i tvornicku

A ja cekam tad da kupim i koju Slavkovu ;)
Salim se..ali i ne.. jer bi zelio ih vise imati u svakom slucsju..
Al tako je bilo s Roco mimarom.. poplava ponude na ebayu kad je ACME svoje najavio il se proculo da ce biti.ja sam.tad Rocove kupio.. ali i ACME posle :)
 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš
Nik druže a i ostali...

Više je no očigledno da se NIKO od vas ne bavi preduzetništvom i proizvodnjom. To se vidi iz olakog shvatanja proizvodnog biznisa...
Da bi neki proizvod uspeo na tržištu-ključno je upravo to tržište, t.j. njegova prosečna kupovna moć.
Mala kupovna moć= jeftinija roba i obratno... Ovde su plate premale i TO
je osnovni razlog zasto neće biti skoro 661 u seriji..

Velite , za alat treba uložiti 100 ooo jura+ radni sati+repromaterijali+ marketing+ekspedicija..... Okvirno treba DUPLO dok na izađe model 661.
Koja je minimalna količina primeraka ?
Lako se izračuna, 200 000 e. podeljeno sa projektovanom cenom 250 eura
= 800 primeraka. To samo pokrije utrošak izrade i ništa drugo.
Ulagač želi jesti, živeti, je.., pa i zaraditi, tako da je 800 premalo, Za čistu zaradu, treba min. DUPLA, pa i trodupla količina, dok se isplate krediti, zarade, porezi, osiguranja itd...

Stanimo na 2000 primeraka , gde bi sigurno bilo isplativo proizvoditi..
E sada muke po Isusu.... GDE TO PRODATI ????
U ex-Yu ???? Ima nas oko 200-400 kada bi se sakupili od vardara do Triglava.. O.K. neka bude i 500. Neki će kupiti i po nekoliko komada 661.
Neka bude čak i 1000 plasiranih rimeraka 661 ovde.
Ovo je NAJOPTIMISTIČKIJI proračun sa našim platama.

A šta će proizvođač sa preostalih 1000 ???

U tih 1000 mu leži sva čista zarada. Ne proda li i to -ON JE PUKAO !
I taj fabrikant nema namere čekati deceniju da mu se vrate novci prodajući komad po komad na e-bayu...

Stavite sebe u ulogu proizvođača. Šta bi vi radili?
Ili još bolje. Pišete koliko bi ko modela kupio. Sakupite te novce na gomilu (ja nakupih oko 1500-2000 e. vasih ponuda), nađite još kojeg jakog ulagača, osnujte A.D. ili Konzorcij i sa 100000 početnog kapitala krenite
sami sa izradom.... Nije teško,!
Pisac ovih redova je preko 30 godina samostalni proizvođač-fabrikant...
Roba nije ista, ALI SU PRAVILA IGRE ISTA za svakojaku robu i u svakoj državi...

Zato, deco moja, još dugo neće biti serijskog modela 661.
Makar dok se plate u regionu ne podignu na nivo Češke republike.
Vidite koliko se modela ČSD proizvodi ???
Zato što tamo ima para, pa roba ide...
Jednostavno....
 

nik

Veteran foruma
Imali bi svi .. sukladno kupovnoj moci..

Al realno marketinski..al i kolekcionarski gledano..
Svi koji su toliko zeljeli tu lokomotivu pa su je kao svojevrstan raritet kupili da je kao jedni od rijeđih imaju.. ce..
1.istu zadrzati i kupiti tvornicku
2. Vjerovatnije prodati tu koju imaju (al po nizoj cijeni nego je sad ) i kupiti tvornicku
3. Mozda i pricekati neko vrijeme (razni razlozi) al ipak na kraju uzeti i tvornicku

A ja cekam tad da kupim i koju Slavkovu ;)
Salim se..ali i ne.. jer bi zelio ih vise imati u svakom slucsju..
Al tako je bilo s Roco mimarom.. poplava ponude na ebayu kad je ACME svoje najavio il se proculo da ce biti.ja sam.tad Rocove kupio.. ali i ACME posle :)
Ja sam @željko halambek već raspravio što napraviti sa njegovom 661 koju je napravio Slavko a nakon što se jednom pojavi velikoserijski model.
Zaključili smo da ju nema smisla prodati jer će se premalo za nju moći dobiti a također ju nema smisla zadržati takvu jer se neće uklapati uz novi model.
Na kraju je odlučeno da ćemo ju izrezati. :D
Naravno, neće u kasaciju nego će joj se izvaditi elektromotor sa kardanima i izrezati te odstraniti srednji dio 'dugog nosa' pa onda na to mjesto ide EMD 567 motor koji u kitu od plastike nudi Walthers čime će se dobiti model lokomotive koja ćeka popravak ili je na popravku ili su ju počeli čerupati za dijelove.
$_1.JPG

s-l1000.jpg

pm_033108_03.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@SHUCA tvoj post da je napisan prije cca 6 godina.. tj prije ACME a.. imao bi smisla ..
Takve su se rasprave odprilike u tom tonu vodile..

Mislim da nakon toliko prodanih domacih vagona.. prodanih po svim mogucim zemljama i mimo ex yu.. je dokazano trziste..

Nezelim uopce umanjiti tvoje iskustvo i dugogodisnji rad.. al naravno ovo je samo moje misljenje..
Potencijal i trziste je sigurno... da li ce se netko dati u te vode jer je pocetni kapital velik.. mozda i ne ali..(ne bas iz razloga u potpunosti koje navodis)
Al nije istina da potencijala i trzista nema..
Naravno to je samo moje misljenje.. :)
 

adi

Član foruma
Pratim vas i moram vam ovo rec.model rucne izrade (slavkov zes-ov ili bilo ciji nikad nece bit bezvrjedan.cak i da izidje serijski zlatni kenedi uvjek ce bit ljudi koji nemaju puno love i kupovat ce te modele.morate znat da postoje ljudi koji netraze dlaku u jajetu.sama cinjenica da je slavko natuko preko 300 kenedije sve govori.sad ja imam jedno pitanje za vas.di su te vase exact i perfekt i 100% makete?ja je nemam a koliko sam vidio nemate je ni vi(osim 3-4covjeka).primjetio sam da stalno isti ljudi mlate praznu slamu(nemojte se ljutit ali ovo sam moro reci)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh