Model JZ 661 Kenedija u 1:87

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja bih najprije htio vidjeti kako će izgledati da bi mogao prosuditi da li će »nužni« kompromisi biti u meni prihvatljivim granicama ili ne. A bilo bi mi neprihvatljivo ako bi se radilo sa idejom kompatibilnosti s Märklinom i zbog toga skratilo ralicu i slične gluposti nauštrb proporcija lokomotive.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ja bih najprije htio vidjeti kako će izgledati da bi mogao prosuditi da li će »nužni« kompromisi biti u meni prihvatljivim granicama ili ne. A bilo bi mi neprihvatljivo ako bi se radilo sa idejom kompatibilnosti s Märklinom i zbog toga skratilo ralicu i slične gluposti nauštrb proporcija lokomotive.
kakav crni Merklin pobogu, kojek merklinaša uopće zanimaju JŽ i uprave nasljednice... :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
He he da netko složi ovakav vlak na maketi, 75% komentara bi bilo "miješaš kruške i jabuke"... :vrag2:
img5346ca9ab2d98.jpg


A ova je fotka prekrasna, tandem Kenedija u dvije HŽ boje + weatherirane cisterne :cool1:
img5346ca7bbbc64.jpg


Ili ova:
img5346cb3b33f76.jpg

http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1246
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
ACME je napravio 20 modela Goša Z vagona i 35 modela Goša Y vagona što je ukupno 55 komada. Minimalna edicija je 200-250 komada a poneki modeli su i ponavljani što znači da je do sada napravljeno između 11000 i 15000 komada Goša vagona u H0. Osim njih Kennedy može vući i one ACME exFS JŽ vagone (6 modela po 200-250 primjeraka je dodatnih 1200-1500 modela). Uz nabrojene ACME modele imamo i još 5 Goša vagona u najavi te nekoliko drugih već napravljenih 'domaćih' velikoserijskih modela (Heris JŽ kušet i vagon za parno grijanje te Tillig Avala restoran) što znači i blizu 20000 komada proizvedenih/najavljenih H0 modela 4-os. putničkih vagona sa područja exYU (JŽ/ŽS kušete u najavi kod LS Models nisam ni uračunao). I onda raspravljamo da li je moguće prodati 1500 Kennedyja?
Kao prvo, ACME izdaje vagone od oko 150 komada na seriju.
Kao drugo, retko ko van naših granica prepoznaje izvor naših vagona po ŽTPu i ako bi bili svi vagoni zeleni, nikad se ih ne bi toliko prodalo. Srećom vagoni su se u 80-tim poćeli bojati i to znatno pomaže ka prodaji
Kao treće, jedno je lokomotiva, koja je u primeru ex Jugoslavije više manje ograničena na prostoriju Jugoslavije pa Kenedija baš nisu vidjeli daleko preko granice Jugoslavija - Austrija/Madžarska... Vagone se moglo vidjeti daleko van granica Jugoslavije i vidjelo ih je puno više ljudi pa i bili su u sastavima poznatih vlakova

Ne sumnjam, da je ne bi kupovali van granica ex Jugoslavije, sigurno bi bila zanimljive za ljubitelje u Engleskoj, Njemačkoj i još gdje ali da se tamo prodaje, onda treba imati marketing, mora se prodavati u nekom internet shopu ili u kakvim poznanim dućanima. A to znaći da bi lokomotiva odmah poskupjela za barem 30% zbog svih dodatnih troškova a da bi održali cijenu, onda to opet znaći veću/e seriju/e. Zato još jednom pitam, kako je s marketingom? Inaće ja podupirem taj poduhvat ali prije nego će se neki ljudi zakreditirati do kraja svog života, treba razmišljati i u tom aspektima. Barem prodaja kod Memobe je mnogo važna za uspjeh projekta.
 

adi

Član foruma
He he da netko složi ovakav vlak na maketi, 75% komentara bi bilo "miješaš kruške i jabuke"... :vrag2:
img5346ca9ab2d98.jpg


A ova je fotka prekrasna, tandem Kenedija u dvije HŽ boje + weatherirane cisterne :cool1:
img5346ca7bbbc64.jpg


Ili ovaj:
img5346cb3b33f76.jpg

http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1246
Kad sam ovakav prizor vidio uzivo plus zvuk 2 emd lokomotive u tandemu koje punim gasom vuku kompoziciju, e tog trena su za mene db,obb,sbb,i ostale kompanije umrle.radec na obnovi kuca u lici kad bi cuo zvuk dizelki odma sam baco alat i trci da vidim kompoziciju.to ko nije vidio uzivo nezna o cemu pricam
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako bi tu bila ukljucena neka ozbiljna firma u projekat tip Moko Slovenija (za HZ izdanje..iako bi bio eventualno i kupac jednog JZ zelenog sigurno) dao bi i avans za ozbiljnost narudze " na nevidjeno" za 2 komada po 2 x 100 € ..naravno za malo nanju cjenu iz "prednarocila"..
Toliko od mene.. u epohe i detalje nerazumijem al to mi je prednost a ne mana u ovom slucaju ;)
 

nik

Veteran foruma
Kao prvo, ACME izdaje vagone od oko 150 komada na seriju.
Kao drugo, retko ko van naših granica prepoznaje izvor naših vagona po ŽTPu i ako bi bili svi vagoni zeleni, nikad se ih ne bi toliko prodalo. Srećom vagoni su se u 80-tim poćeli bojati i to znatno pomaže ka prodaji
Kao treće, jedno je lokomotiva, koja je u primeru ex Jugoslavije više manje ograničena na prostoriju Jugoslavije pa Kenedija baš nisu vidjeli daleko preko granice Jugoslavija - Austrija/Madžarska... Vagone se moglo vidjeti daleko van granica Jugoslavije i vidjelo ih je puno više ljudi pa i bili su u sastavima poznatih vlakova

Ne sumnjam, da je ne bi kupovali van granica ex Jugoslavije, sigurno bi bila zanimljive za ljubitelje u Engleskoj, Njemačkoj i još gdje ali da se tamo prodaje, onda treba imati marketing, mora se prodavati u nekom internet shopu ili u kakvim poznanim dućanima. A to znaći da bi lokomotiva odmah poskupjela za barem 30% zbog svih dodatnih troškova a da bi održali cijenu, onda to opet znaći veću/e seriju/e. Zato još jednom pitam, kako je s marketingom? Inaće ja podupirem taj poduhvat ali prije nego će se neki ljudi zakreditirati do kraja svog života, treba razmišljati i u tom aspektima. Barem prodaja kod Memobe je mnogo važna za uspjeh projekta.
Napisao sam 200-250 a 150 nije daleko od 200. Koliko pamtim npr. Memobini JŽ i HŽ setovi su išli po 200 komada a Jugoslavija Express isto čini mi se barem 200 ili 250. A neki modeli su i ponavljani tako da je prosjek sigurno oko 200. No to nije bitno jer je prilično svejedno da li je ACME napravio 15000 ili 20000 domaćih vagona.
Točno je da Kennedy, za razliku od vagona, nije išao van ali je to ipak legendarna lokomotiva a osim toga već je 55 godina u prometu a biti će i još neko vrijeme. Također je to jedina europska EMD lokomotiva (uz ostale naše) na 1435mm kolosijeku koja izgleda kao američke lokomotive pa je i time ljudima interesantna. Činjenica je da je tržište dovoljno veliko samo za jednu našu EMD lokomotivu a to onda može biti samo Kennedy jer su sve ostale previše lokalnog značaja.
Kennedy nije Đurica i za njega je tržište ipak znatno veće a suradnja sa npr. Memobom bi kod distribucije svakako bila poželjna.
 

nik

Veteran foruma
Ako bi tu bila ukljucena neka ozbiljna firma u projekat tip Moko Slovenija (za HZ izdanje..iako bi bio eventualno i kupac jednog JZ zelenog sigurno) dao bi i avans za ozbiljnost narudze " na nevidjeno" za 2 komada po 2 x 100 € ..naravno za malo nanju cjenu iz "prednarocila"..
Toliko od mene.. u epohe i detalje nerazumijem al to mi je prednost a ne mana u ovom slucaju ;)
Ako projekt, koliko sam shvatio, vodi ekipa iz Hrvatske onda bi bilo logično da oni sami prodaju HŽ i ŽTP Zg modele, Moko bi recimo mogao prodavati/financirati ŽG Lb i SŽ a npr. Memoba ŽS i ŽTP Bd/NS.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh