Modeli jednog penzića

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Teretnjaci su ti prelepi.. naravno i putnicki ali ja sam zaljubljenik u teretnjake i tvoji su mi modeli odlicni!
Nadam se da ce biti zaposleni na nekoj maketi,prelepo ih je videti na delu! ;)
 

Davor

Veteran foruma
Čestitke na jako lepim prinovama. :palac_gore:

Nego, jel na polici iznad stoje četiri knjige: Zagreb: 1941-1945: zbornik sjećanja?
 

Stanley

Poznati forumaš
Drago mi je da vam se moja kolekcija dopada. Ako bude zdravlja biti će i maketa, Wintrack radi punom parom dok ideje samo naviru. ;)
Razmišljam o tome da se nekome jednog dana uvalim na maketu s mojim modelima, da ih vidim u ''prirodnom okruženju'', no o tom potom.

Davor kaže:
Nego, jel na polici iznad stoje četiri knjige: Zagreb: 1941-1945: zbornik sjećanja?
Da.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Možda da odete do klubske makete KŽMZ,tamo bi vaši modeli bili u punom svjetlu!
Za fotkanje modela da ne govorim,svaki dio makete je priča i okruženje za sebe. :palac_gore:
 

Stanley

Poznati forumaš
Damir kaže:
Možda da odete do klubske makete KŽMZ,tamo bi vaši modeli bili u punom svjetlu!
Za fotkanje modela da ne govorim,svaki dio makete je priča i okruženje za sebe. :palac_gore:
Razmišljao sam o tome da se učlanim u KŽMZ, članarina za penziće je sitnica, ali sam se prepao da mi ne uvale kakva zaduženja. :D
U svakom slučaju prijedlog je OK, pa ćemo nešto poduzeti u tom smjeru.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Svaki Ponedjeljak poslije podne ekipa na čelu sa Dacom je u prostorijama sa maketom (rade na njoj).
Mislim da ta ekipica ne bi imala ništa da svratite malo do njih sa svojim modelima i da ih rastrčite po klupskoj maketi.
Naravno i da ih poslikate u "prirodnom" okruženju za njih. ;)
U među vremenu će te vidjeti što i kako rade pa da dobijete malo inspiracije i za svoju buduću maketu. :palac_gore:
 

Stanley

Poznati forumaš
Ovaj Roco je predivan ,ako može cijena?​
Model je kao bombončić. Mene je kod modellbahnshop.lippe došao 37,74 € (nisu mi zaračunali VAT tj. PDV).
Izgleda da sam zgrabio jedan od zadnjih primjeraka, jer ih - kako vidim na njihovoj web stranici - trenutačno nemaju na zalihi. Ali će ih vjerojatno biti jer je riječ o novitetu za 2013. godinu.
 

damir661

Veteran foruma
Cestitke za prinove. Ja isto odavno imam OBB Tadgs vagon, jedan od drazih u kolekciji, inace meni su ti Txxx vagoni najimpozantniji od teretnih kola.
Pitanje kakvi su ti utisci vezani za Piko UIC-X DB Dms, jer i ja planiram njihovu nabavku?
 

Stanley

Poznati forumaš
Cestitke za prinove. Ja isto odavno imam OBB Tadgs vagon, jedan od drazih u kolekciji, inace meni su ti Txxx vagoni najimpozantniji od teretnih kola.
Pitanje kakvi su ti utisci vezani za Piko UIC-X DB Dms, jer i ja planiram njihovu nabavku?
Ovaj Tadgs sam čekao dugo vremena da se ponovo pojavi na tržištu, jer su ti vagoni i meni nešto posebno. Imao je sličan model Rivarossi, ali ja sam čekao (i dočekao) Rocov primjerak.
Paket mi je stigao tek danas iza podneva, pa sam modele samo postavio za slikanje i malo ih pogurao po tračnicama da vidim kako voze tj. da ne zapinju. Pikov Düm902 ostavlja izvanredan dojam (puno ljepši nego na slici), po meni vrhunski uradak koji će se fino uklopiti u garnituru s DB-X koje već imam, a po tračnicama klizi kao Balaševiću rizling niz grlo u onoj pjesmi ''Al se nekad dobro jelo''. Cijena je više nego prihvatljiva - platio sam ga samo 25,23 €. S VAT-om je 30,02 €, ali ga modellbahnshop.lippe više ne naplaćuje (bar meni, ne znam kako je kod vas).
 

nik

Veteran foruma
Cestitke za prinove. Ja isto odavno imam OBB Tadgs vagon, jedan od drazih u kolekciji, inace meni su ti Txxx vagoni najimpozantniji od teretnih kola.
Pitanje kakvi su ti utisci vezani za Piko UIC-X DB Dms, jer i ja planiram njihovu nabavku?

Ovi novi 'jeftini' Piko X vagoni su jako dobri. Jedina ozbiljna zamjerka je previsoko postavljena gornja stepenica koja bi trebala biti ispod donjeg ruba frema a nalazi se iznad. Interijer je iz jednog komada što u principu ne smeta ali je glupe boje; na jednom tipu vagona je crven, na drugom zelen itd. Vagoni su jako dobro ofarbani i sa puno sitnih natpisa, čak i na kutijama akumulatora. Postolja su izuzetno dobro napravljena, bolje nego Roco istog tipa. Evo i nekoliko velikih slika sa neta...

PIK59630.jpg

www.etoildunord.com

c12a909c-022e-4eab-b727-a1a201164404

www.fermodellismogilli.it
 

Stanley

Poznati forumaš
Za sada ništa novo, vraćam fotografije svojih modela koje su se u međuvremenu izgubile.
Na početku prikaz modela kojima sam kompletirao lijepu garnituru od 7 vagona hladnjača (dva sam nabavio ranije).

Prva dva su Brawa:

ALg3ZjS.jpg


FSWcyGe.jpg


Set od tri vagona Roco, ''auslauf'' model, cijena Halo Bing - pa tko bi odolio ljepotanima:

uWLkJIL.jpg


Roco:

ssJL2Ns.jpg
 

Stanley

Poznati forumaš
Kataloški broj je 74790.
Moram pronaći o kojim je modelima riječ (zeznuo me Photobucket) pa ću staviti slike.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh