Nešto za amerikance - modeli

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
prle je na poslu slušal zvuk đemsa u živo zajedno sa actrosom.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Jel bar đems imal klimu?
Jer dok smo išli prema kc bilo je ono: -da me bar čeka elektra danas!
Kad ono - ne čeka.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
jeee, jedini bez klime je u Varaždinu!!
 

sini

Bivši član foruma
jeee, jedini bez klime je u Varaždinu!!


prle (Dario) jel to taj koji tu i tamo zaluta i u Lendavo

dscn0797.jpg


dscn0793.jpg


LP Sini
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Tomislave, nije to Kato projektirao i proizveo samo da bi "kopirali" izvedbu pravih Bo'Bo' lokomotiva - Kato je u razvoju i proizvodnji elektromotorića uvijek pri vrhu cijele željezničkomodelarske industrije.

Vjerojatno je ovo izvedba HO modela kakva će prevladati u sljedećih 5, 10 godina, ako je točno što ovaj MR recenzent govori o skoro savršenoj regulaciji brzine i ogromnoj vučnoj snazi. Kad cijena bude u razini normalnih elektromotorića, predviđam da će svi proizvođači polako preći na ove mini-motoriće...

Jer izvedba ima puno prednosti - na sredini gdje je obično veliki kotor i kardani može se smjestiti veliki uteg i povećati vučnu snagu, a i dekoder i zvučnike puno je lakše smjestiti jer na šasiji ima dosta mjesta, ne smeta centralni motor. Podmazivanje i održavanje je također olakšano.




Ja s radošču očekujem ovakav razvoj, ali u tom pogledu želio bih, da ide u smjer pojedinačnog motora za svaku osovinu u postolju, kao kod Railflyer Model:

http://www.railflyermodel.com/collections/model-kit-drive-motor
http://www.youtube.com/user/railflyer1977?feature=watch

a još bolje bi bilo, da se to realizira s Drehstrom motorima (kako to glasi na hrvatskom?), kao što to želi uraditi Sven Heydecke (Saechsische Waggonfabrik Stollberg):

http://www.waggonfabrik.eu/pdf/SAEWAG.Flyer.TRAXX_AC3-1202.pdf

Razlozi za moju radost nisu samo to, da će konačno biti mjesta za zvučnike s velikim rezonatorima, nego i to, da će kod pojedinačnih motora otpasti puževi i većina zupčanika, i tako između zupčanika na postolju i zupčanika na osovini kotača više neče biti promjenljivog zazora, a to znači, da bi modeli mogli imati stvarno dobre vozne osobine, bez ijednog trzaja, i da će tako stvarno davati utisak pomicanja 100-tonske mase po tračnicama.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ja s radošču očekujem ovakav razvoj, ali u tom pogledu želio bih, da ide u smjer pojedinačnog motora za svaku osovinu u postolju, kao kod Railflyer Model:

http://www.railflyermodel.com/collections/model-kit-drive-motor
http://www.youtube.com/user/railflyer1977?feature=watch

a još bolje bi bilo, da se to realizira s Drehstrom motorima (kako to glasi na hrvatskom?), kao što to želi uraditi Sven Heydecke (Saechsische Waggonfabrik Stollberg):

http://www.waggonfabrik.eu/pdf/SAEWAG.Flyer.TRAXX_AC3-1202.pdf

Razlozi za moju radost nisu samo to, da će konačno biti mjesta za zvučnike s velikim rezonatorima, nego i to, da će kod pojedinačnih motora otpasti puževi i većina zupčanika, i tako između zupčanika na postolju i zupčanika na osovini kotača više neče biti promjenljivog zazora, a to znači, da bi modeli mogli imati stvarno dobre vozne osobine, bez ijednog trzaja, i da će tako stvarno davati utisak pomicanja 100-tonske mase po tračnicama.

Ja sam samo dao komentar iz zezancije....(covjeculjak koji otkapcuje vagone nebi bio los?)
Znam da ovaj slobodan prostor u samom sanduku daje puno mogucnosti po pitanju zvuka,opterecenja same lokomotive.
Bilo bi najbolje da sama digitalija i lok sound ne kostaju toliko pa da su dostupni svima.(meni preskupo)
Ja sam jos u fazi skupljanja modela koje zelim,pa se ne zamaram tim"sitnicama",mada nemam nista protiv novih tehnologija.
:)palci_gore:ako mi se uklapaju u trenutni budjet:palci_gore: )
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Veoma zanimljiv model po imenu Track mobile.. ima pogon i DCC i sve pohvale za ugradnju tih stvarcica u ovako malen model!
Moze se nabaviti za 98$ i za 78$ u DC-u.. razmisljam se prodati neki model pa da nabavim ovo malo cudo!
Model je komplet od metala i odlican je sa detaljima..
$_577.JPG
$_57.JPG
Radi se i u ovom bojanju za mog kolegu @The Milwaukee Road ..
$_5777.JPG $_57777.JPG
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Prvi put u rukama imam jedan vagon USA firme BLI (Broadway Limited Imports), to je njihov NYC (New York Central) 40-stopni boxcar.

IMG_7832_zpsf3afe107.jpg


Prototip je važan jer je (uz PRR X29, vrlo sličan dizajn) prvi široko rasprostranjeni vagon sa metalnom oplatom na svjetskim željeznicama. Obje konkurentske željeznice, PRR i NYC, sredinom dvadesetih godina 20. stoljeća same su konstruirale te vagone. X29 je rađen desetak godina, i napravljeno ih je skoro 30 000 komada! I NYC dizajn je bio uspješan, njih je napravljeno nešto manje, ali također golemi broj komada.

Interesantno je da do BLI modela u 1:87 nije bilo točnog i detaljnog modela ovog važnog prototipa.
Američki dizejneri i kineski "sklapači" napravili su dobar posao: vagon je vrlo detaljan, rukohvati su od tanke metalne žice, daska za hodanje na krovu je etched metal, vrata su pomična, ima Kadee kopče i metalne kotače. Vozna svojstva su vrlo dobra.

Još par fotki, "A" end vagona:

IMG_7847_zpsf2d4ec67.jpg


"B" (brake) end vagona

IMG_7849_zpsaf5ac6d6.jpg
 

klek

Član foruma
Kadee je firma a ne kopče,a kopče su cnockle.
Vagon je odličan:palac_gore: kočnica na krovu ako se ne varam parna epoha:respect:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kadee jest firma, tj. proizvođač, ali Kadee je i tip kopče, najbolje na tržištu. Kadee je prvi izašao na tržište s "knuckle" (ne cnockle :D) tipom kopči.

Klek, ima bar 5-6 vrsta knuckle kopči (Accurail, Proto, Bachmann, itd.), ali Kadee je klasa za sebe. Imaju metalnu kuku i daleko su najkvalitetnije i najpouzdanije rade.

To je kao u elektronici, ima 100 vrsta lemilica ali je Weller liga za sebe. ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pazite ovu fotografiju iz 1950-tih godina! A kad se kod nas pojavi kvalitetna slika Žutke iz 1995. to je već mala senzacija! :glup

SLSF #47397 Stock car.jpg
Ovaj crni boxcar CG (Central of Georgia) u 1:87 radi Kadee.

6206 CG #1585 50' boxcar - Copy.JPG
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Auuuuuuuuu Jeb.....ti.
Eh TO ja zovem entuzijazmom i voljom čovjeka. MiWuLa ima cijelu vojsku plaćenika za rad na maketi. Ovaj tip.......kolosalno!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh