Nešto za amerikance - modeli

IBANEZ 15

Član foruma
GE DASH 8-40CW
DSCN3202.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ajde onda malo i od mene:
Amtrak, noćna tura.
Walthers GE Dash 8-40 BW, Amtrak #510



Walthers Budd lightweight cars
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovakve dvije 2-osovinke kao što je tvoja UP ima i kolega Andrej, u MILWAUKEE Road i SOO Line bojama...
...jedino nam nije jasno odakle je Mehano izvukao ovaj model, ja ga nikad nisam uspio povezati s nekim USA prototipom... :hmmm:

P.S: Zašto je AC 4400 "težko pričakovana"? :zvizdi:
 

IBANEZ 15

Član foruma
Ni ja neznam koji je to tip lokomotive :hmmm ali Mehano jih je radio u više boja. Ta AC4400 mi je jako omiljena lokomotiva i puno sam jo željeo kot sebe. Eto dočekao sam i to. :ples

DSCN3211.jpg

DSCN3212.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ibanez, a kak bibilo da koji od svojih modela dotjeraš negdje drugdje na maketi, pa da je malo bolje upoznamo...?
 

IBANEZ 15

Član foruma
Wile na prvi stranici imaš dve slike. Nije baš nešto ali ako imaš još koju želju mogu napravit još koju.....nema problema. >:)
A gdje je tvoja slika Amtrak pod svjetlom :?: :zvizdi:
 

asalat

Član foruma
Re: nešto za amerikance - Rapido Trains

Rapido Trains.
Posle dosta pročitanih pohvala o ovoj firmi odlučio sam da nabavim jedan model. Normalno, Pennsy je jedino dolazila u obzir. Model i nije nešto mnogo plaćen koliko je prikazao detalja kad je došao preko bare. Radi se o plastičnom modelu, ali mislim da se može u poređenju sa evropskim proizvođačima meriti sa najkvalitetnijim. Firma modele izrađuje u Kini, pa je i on "made in PRC".



Toliko džidža-biža po krovu i po sanduku nisam video na mnogo modela. Ko ima Walthers putničke vagone onda može da stekne utisak kako ovaj vagon ide po pruzi.



Vagon je opremljen ala Kadee zglobnim kuplunzima, LED rasvetom koja se napaja iz baterija da bi se izbeglo treptanje svetla na mestima gde ne dobije struju. "Harmonike" za prelaz između vagona rade, pa nema procepa u krivinama. Eventualni nedostatak je minimalni radius od 18 cola, a preporučeni od fabrike 28" :shock:



Sve-u-svemu, ugodna novost za one koji vole "amerikance". Korisna adresa: http://www.rapidotrains.com

 

Attachments

  • IMG_3196-_resize.jpg
    IMG_3196-_resize.jpg
    141.8 KB · Pregleda: 186
  • IMG_3198-_resize.jpg
    IMG_3198-_resize.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 187
  • IMG_3197-_resize.jpg
    IMG_3197-_resize.jpg
    95 KB · Pregleda: 185

Thommo

 
Osoblje foruma
@ Asalat, lijep vagon! Par pitanja:
- kolika mu je dužina u odnosu na europske 1:100 vagone?
- cijena je cca. 40$, ili si uspio nabaviti jeftinije?

Ne znam da li Rapido u ponudi ima "combine" (putnički vagon s odjeljkom za prtljagu), ovaj tvoj + combine, jedna Proto2000 PRR GP7 ili GP9 i evo nam realnog lokalnog vlaka na nekoj PRR branch pruzi! :palac_gore:

@ Ibanez, ova ranžirka PRR #5850, koji je proizvođač modela?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh